Šioje apygardoje galutiniai duomenys nesuvesti praėjus daugiau nei pusantros paros po rinkimų.
„Nerealiai žmonės pavargo ir ne seni, o jaunimas, kurie niekad rinkimuose nedirbo. Jie galvojo, kad čia bus labai lengva.
Melioratorių apylinkėje yra labai jauna komisija bet, dėkoju Dievui, labai atsakinga. Atvežė viską mums į apygardą, nėra tokių dalykų, kad bastėsi po miestą. Bet jiems buvo per sunku“, – BNS antradienį pasakojo J.Girucka.
Pasak jos, žmonės į rinkimų komisijas deleguojančios partijos pirmiausia turėtų jaunesniems savo atstovams leisti padirbėti paprastais komisijos nariais, o ne iškart deleguoti į vadovaujančias pareigas.
„Rinkimuose turėtų būti taip, kad partijos, kurios siūlo į pirmininkus, pavaduotojus pirmiausia skirtų jaunimą padirbėti komisijoje bent vieną kartą, kad pamatytų, koks čia yra darbas“, – teigė ne primą kartą rinkimuose dirbanti socialdemokratų partijos atstovė.
Pasak jos, savo vaidmenį skaičiuojant balsus suvaidino ir didelis darbo kompiuterizavimas.
„Kompiuterizavimas ir techninis darbas nepakeis žmogaus. Komisijos darbuotojai nėra pastovūs, atlyginimai – 9 litai už valandą komisijos nariui, o reikalavimai dideli. Užmokėti kompiuteriu iš savo sąskaitos yra vienas dalykas, o čia prisijungus dirbt ir žinoti, kur, kas – kitas. O be to, visą laiką – įtampa“, – pasakojo J.Girucka.
Moteris pažymėjo, jog skaičiuojant balsus kai kuriose apylinkėse nuolat buvo susiduriama ir su interneto ryšio sutrikimais. Ji teigė, kad visi duomenys bus paskelbti artimiausiu metu.
Šiuo metu Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje duomenys apie rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje neskelbiami iš Vilniaus-Trakų rinkimų apygardai priklausančių Melioratorių ir Lauko apylinkių, Šeškinės apygardai priklausančių Viršuliškių ir Dūkštų apylinkių, Dainavos apygardai priklausančios Buitininkų apylinkės ir Dzūkijos apygardai priklausančių Ilgų ir Kalesninkų apylinkių.
Balsų skaičiavimas vyksta nuo sekmadienio 20 valandos.