Klausiamas, ar gali būti ieškoma kokių nors sąlyčio taškų su „Drąsos kelio“ sąrašo atstovais Seime, V.Landsbergis BNS sekmadienį teigė kol kas neįsivaizduojąs, kaip ši partija elgtųsi patekusi į Seimą.
„Ten yra šiek tiek dešinių, ir šiek tiek antidešinių sudėtų į vieną krepšelį. Kaip tas krepšelis galėtų veikti toliau, aš neįsivaizduoju, greičiausia jis išbyrės, tie, kurie dešinieji – nueis į dešinę, tie kurie prie kairės ar tie, kurie gryno “populio„ – nueis prie populistų“, – svarstė V.Landsbergis.
Anot jo, „Drąsos kelio“ partija nepanaši į tą, kurioje visi likusieji besąlygiškai paklustų lyderės valiai, šiai „trinktelėjus kumščiu“.
V.Landsbergio teigimu, pirmosios takoskyros „Drąsos kelio“ gretose gali pradėti ryškėti sulig pirmais rimtais balsavimais Seime.
V.Landsbergio teigimu, pirmosios takoskyros „Drąsos kelio“ gretose gali pradėti ryškėti sulig pirmais rimtais balsavimais Seime.
Naujienų agentūros BNS ir bendrovės RAIT vykdytoje balsavusių rinkėjų apklausoje Darbo partija surinko 19,8 proc. balsų. Antri likę socialdemokratai sulaukė 17,8 proc. rinkėjų paramos, trečioje vietoje liko Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai su 16,7 proc. balsų.
Į šešetuką taip pat pateko Liberalų sąjūdis ir Drąsos kelias su 8,5 proc. balsų bei „Tvarka ir teisingumas“, kuris sulaukė 8,4 proc. paramos.
Ties 5 proc. slenksčiu balansuoja Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurie apklausoje surinko atitinkamai 4,8 ir 4,7 proc. balsų, rodo apklausos rezultatai.
Iš viso RAIT apklausė 8049 rinkėjus. 4263 apklausos dalyviai nurodė, už ką balsavo, 3786 atsisakė tai padaryti.
Atnaujinta 00.01 val. N.Venckienė LNK televizijai teigė nemananti, kad „Drąsos kelio“ partija yra laikinas projektas. „Tai ne Arūno Valinsko partija“, – sakė ji. Ji teigė, kad nors partijoje yra skirtingo amžiaus, išsilavinimo, pažiūrų žmonių, visus juos vienija siekis rasti tiesą.