Tačiau jau skirstyti postus ar pats dar kartą matuotis mero kėdę A.Zuoko teigė neskubantis. „Neplanuojame, kol dar nematome rezultatų. Neturime kažkokių išankstinių nusistatymų prieš kažką, nes svarbu pirmiausia, sulaukus galutinių rezultatų, sudaryti stabilią koaliciją, kurioje dominuotų miesto gyventojų ir paties miesto, o ne partijų interesai. Turint omeny, kad būtina mažinti politinių pareigybių skaičių Vilniuje, pvz., merų skaičių, derybos bus su tais ir tomis politinėmis partijomis, su kuriomis rasime didžiausią bendrumą“, – tvirtino sąrašo lyderis.
Politika – ne prekybos centras
A.Zuoko teigimu, politikoje šiuo metu yra labai daug kategoriškumo, bandymų sukiršinti, o žmonėms reikia sprendimų, tvirtos daugumos ir galimybių priimti tuos sprendimus, kuriuos politikai įsipareigojo rinkimų kampanijos metu. „Todėl kalbėti apie išankstines nuostatas yra praeitas etapas, nes reikia kalbėti apie tai, kad vienija, o ne kas skiria. Juo labiau, kad politika nėra prekybos centras, kur atėjote ir išsirinkote minkščiausius batonus. Reikia sugebėti dirbti su tais, kurie gavo vienokį ar kitokį rinkėjų pasitikėjimą“, – tvirtino buvęs Vilniaus meras.
Praeities šleifas A.Zuokui neatrodo kliūtis vėl vadovauti sostinei. Esą viską geriausiai parodo rinkėjų pasitikėjimas. „Šleifų buvo daug kurta ir sukurta. Nors dar neturime galutinių rezultatų, bet pradiniai rodo pasitikėjimą“, – įsitikinęs A.Zuokas.
23.30 val. A.Zuoko ir vilniečių koalicijos duomenimis, jų koalicija turėjo apie 34 proc. balsų, bet dar buvo suskaičiuota balsai tik iš 20 procentų Vilniaus apylinkių. Tais pačiais duomenimis antroje vietoje buvo Lenkų rinkimų akcija, toliau rikiavosi Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai ir Darbo partija.
Tuo tarpu oficialiais VRK duomenimis, Vilniuje likus pusvalandžiui iki vidurnakčio į pirmąją vietą išsiveržė Lietuvos lenkų rinkimų akcija, dalyvaujanti rinkimuose kartu su Rusų aljansu.