„Baltosios pirštinės“ apie prezidento rinkimų pažeidimus kviečia pranešti elektroniniu paštu, skambučiu ir naująja internetine platforma

Likus mažiau nei savaitei iki Prezidento rinkimų pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ pristatė rinkimų pažeidimų pranešimų platformą. Ja galima naudotis ne tik internetu, sistema pritaikyta ir išmaniesiems telefonams, o tai yra ypač efektyvu esant įvykio vietoje.
„Baltosios pirštinės“ akcija prie Operos ir baleto teatro
„Baltosios pirštinės“ akcija prie Operos ir baleto teatro / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

 Šių metų Prezidento rinkimus visose šalies savivaldybėse stebės itin pagausėjusios savanorių komandos, kurių sudėtyje bus ir tarptautinių organizacijų ekspertai.

„Vienas didžiausių iššūkių kovoje su pažeidimais – žmonėms kylančios abejonės dėl informavimo apie pastebėtus nusižengimus. Siekiant dar didesnio pilietinio rinkimų stebėjimo poveikio buvo sukurta paprastai prieinama internetinė pranešimų sistema. Svarbu užtikrinti rinkimų stebėjimą, tad tik patys aktyviai dalyvaudami stebėjime galime tikėtis skaidresnių rinkimų“, – teigia „Baltųjų pirštinių“ atstovas Tadas Langaitis.

Pažeidimus nagrinėjanti grupė įvertina kiekvieną gaunamą pranešimą ir priima sprendimą imtis atitinkamų veiksmų: perduoti pranešimą policijai, Vyriausiajai rinkimų komisijai, kitoms valstybės institucijoms, informuoti visuomenę ar imtis savarankiškų veiksmų.

Nuo šiol pranešti apie galimai neteisėtus rinkimų veiksmus galima keletu būdų: elektroniniu paštu, skambučiu ir naująja internetine platforma. Pažeidimus nagrinėjanti grupė įvertina kiekvieną gaunamą pranešimą ir priima sprendimą imtis atitinkamų veiksmų: perduoti pranešimą policijai, Vyriausiajai rinkimų komisijai, kitoms valstybės institucijoms, informuoti visuomenę ar imtis savarankiškų veiksmų.

2012 metais antrąjį Seimo rinkimų turą stebėjusių „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvos savanorių tinklas išaugo nuo pusės Lietuvos rinkimų apygardų iki visos šalies teritorijos. Šiemet prie pilietiškai nusiteikusių savanorių prisideda ir ekspertai iš Rusijos ir Baltarusijos. Keliasdešimties mobilių komandų sudėtyje bus „Golos“ ir „BelarusWatch“ specialistai, turintys vertingos darbo su rinkimų pažeidimais patirties. Vietos gyventojų ir mobilių komandų darbą derins savivaldybių ir regionių koordinatoriai. Remiantis „Baltųjų pirštinių“ savanorių pateikta informacija buvo vykdomi ikiteisiminiai pažeidimų tyrimai, nuo pareigų buvo nušalinti nesąžiningai dirbę rinkimų komisijų nariai.

Prie „Baltųjų pirštinių“ prisijungti gali visi neabejingi politinės korupcijos situacijai šalyje. Pilietinė iniciatyva sėkmingais pavyzdžiais siekia įkvėpti ir padrąsinti Lietuvos žmones nesitaikstyti su nesąžiningomis rinkimų praktikomis ir pakeisti politikos bei valdymo terpę taip, kad joje vyrautų sąžiningi, atsakingi ir profesionalūs politikai bei valstybės tarnautojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai