Dažnai ne juokais sakoma, kad Šiauliai per rinkimus tampa maža statistine Lietuva, tačiau per šiuos rinkimus statistika „sušlubavo“. Šiauliams antro turo būtų nereikėję, tačiau Lietuva pasirinko kitaip.
Šiauliams antro turo būtų nereikėję, tačiau Lietuva pasirinko kitaip.
Bendra statistika lėmė antrą turą, dėl kurio labiausiai džiaugiasi kandidatai į Europos parlamentą. Visi rinkėjai, balsuodami antrame ture už pasirinktą kandidatą į prezidentus, turi galimybę balsuoti ir už būsimus Europos parlamento narius. Tuo ne taip džiaugiasi rinkėjai, tačiau progos balsuoti nepraleidžia.
Dažnas paklaustas mielai kalbėjo apie savo kandidatą į Prezidentus, o apie Europos parlamentą mieliau nutylėjo arba numojo ranka.
Šiaulių rinkimų apylinkės pirmininko pavaduotoja Danutė Tikniuvienė informavo, jog balsavimas vyksta aktyviau, nei tikėtąsi. Buvo prognozuojama, kad antrame ture balsuojančių bus gerokai mažiau, tačiau reali situacija priešinga. 18 valandą vakaro jau 870 žmonių. Lygiai prieš dvi savaites per visą dieną balsavo vos per 600 šiauliečių.
D.Tikniuvienė pastebėjo, kad dėl balsuojanių gausos eilės nesusidaro: „Daugelis ateina jau turėdami balsavimo biuletenį. Jie ilgai neužtrunka. Šiek tiek ilgiau sugaišta tie, kurie balsuoja pateikę tik asmens dokumentą. Jiems rinkėjo kortelę atspausdiname iš naujo. Jų atvykta mažiau, todėl – žmonių daug, bet eilių beveik nėra.“
Žmonių daug, bet eilių beveik nėra.
Šiauliečiai teigia, kad iš anksto balsuoti paskatino daug priežasčių. Dažniausia jų – laisvalaikis.
"Norisi savaitgalį skirti šeimai arba artimiesiems", - sakė pensininkė Vanda.
Kai kuriems balsuoti iš anksto tenka dėl darbo grafiko. Vairuotojai išvyksta į reisą. Ugniagesiams – budėjimas. Savivaldybės darbuotojams – tiesiog žymiai patogiau balsuoti darbo dieną.
Vyriausioji rinkimų komisija pažymi, kad atėjus balsuoti su savimi reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pageidautina, bet nebūtina rinkėjo kortelė.