Be dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, vadovauti uostamiesčiui norą pareiškė Laisvės sąjungos atstovas Benas Renatas Baltusis, Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė, Seimo narė Rusų aljanso atstovė Irina Rozova, "valstietis" Stasys Paulauskas, tautininkas Marius Šileika, Klaipėdos savivaldybės tarybos nariai, socialdemokratė Lilija Petraitienė, Rusų sąjungos veikėjas Viačeslavas Titovas, visuomenininkų iškeltas Rimantas Cibauskas, "darbietis" Ivanas Romanovas, tvarkietis Artūras Razbadauskas ir Seimo nario Naglio Puteikio žmona Nika Puteikienė, atstovaujanti vyro suburtam judėjimui.
Dėl mero regalijų varžosi keturios moterys
Klaipėda – vienintelis didmiestis, kurį panoro valdyti tiek daug moterų. Iki šiol rūpestį ne tiek Klaipėdai, kiek Klaipėdos rajonui demonstravusi A.Bilotaitė pasiryžusi dėl uostamiesčio vadovės posto atsisakyti tautos mandato. Įkandin jos į Klaipėdos pusę dairosi ir Seimo tylene praminta I.Rozova. O štai parlamentaro N.Puteikio žmona N.Puteikienė atviravo pavargusi būti vyro šešėlyje ir pati iškėlė savo kandidatūrą į Klaipėdos miesto vadovo postą. Jos vyras pretenduoja į Vilniaus mero postą.
„Naglis politikoje yra ne vieneri metai. Aš esu tas pilkasis kardinolas, kuris visada buvo šalia ir visada palaikė. Politikos virtuvę aš žinau ir išmanau. Be to, dabar jau esu tokio amžiaus, kai galiu dėl visko ne tik burnoti gurkšnodama arbatą, o ir kažką daryti“, – pasakojo ką tik 50-metį atšventusi N.Puteikienė.
Politologų svarstymu, daugiausiai rinkėjų simpatijų pelnys tas kandidatas, kuris Klaipėdos gyventojams pasiūlys originalius įsisenėjusių problemų sprendimo būdus.
Dar viena kandidatė į mero postą – savivaldybės tarybos narė L.Petraitienė. Ji rinkimų kampaniją pradėjo ypač jaunatviškai. Internetinėje erdvėje neseniai pasirodė partijos kolegų išplatintas foto montažas, kuriame politikė pavaizduota pusnuogė jojanti ant ožkos.
Grasino pilietiniu karu
Į Klaipėdos mero kėdę taikosi ir labai prieštaringų asmenybių.
Tarybos narys V.Titovas iki šiol labiau garsėjo savo pasisakymais nei realiais darbais. Jis dar neseniai viešai rėžė, kad Lietuvoje neįteisinus valstybinės rusų kalbos šalyje gali kilti pilietinis karas.
Po tokių jo pasisakymų Generalinė prokuratūra sulaukė prašymo ištirti politiko veiklą. Rusiškose televizijose V.Titovas žarstė savo vertinimus ir apie Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo naudą Lietuvai. Kad jo pasisakymai būtų išgirsti, politikas kreipėsi į prezidentę, kad ši neleistų Lietuvoje nutraukti rusiškų televizijos kanalų transliacijos.
Merą ir administraciją – po vienu stogu
Sugrįžti į pajūrį užsimojo ir ketverius metus Vilniaus merui Artūrui Zuokui patarinėjantis B.R.Baltusis. Uostamiestyje gimęs ir augęs politikas čia žada įvesti tokią tvarką, kokia tvyro A. Zuoko valdose.
„Man nesuprantamas dalykas, kaip meras gali dirbti atskirame pastate nuo administracijos. Viskas turi būti po vienu stogu. Meras turi jausti, kuo gyvena miestas, savivaldybės administracijos darbo pulsą. Net ir savivaldybei pavaldžios įmonės turėtų būti įkurdintos po vienu stogu“, – Klaipėdos mero darbo viziją paišo kandidatas.
Tik imtis jis žada toli gražu ne mero galioje esančių darbų. Politikas pirmiausiai žada spręsti, kaip efektyvinti Klaipėdos uosto darbą, įvesti bevizį režimą su Karaliaučiaus sritimi.
Liberalų bastionas gali sudrebėti?
Spalvingas kandidatų sąrašas žada intrigų pavasario rinkimuose. Nors jau keliolika metų Klaipėda laikoma liberalų tvirtove, jos pamatus, politologų svarstymu, gali išjudinti pirmąkart šalyje rengiami tiesioginiai mero rinkimai.
„Pirmoji intriga yra kandidačių skaičius. Galima pajuokauti, kad visos šalies priešakyje žingsniuojanti Klaipėda pirmoji pradeda valdžią užleisti moterims“, – svarsto politologas Saulius Šiliauskas.
Tačiau, kas išjudins liberalų bastioną, priklausys ne nuo lyties, o nuo originalios rinkimų kampanijos.
„Klaipėdoje taip yra susiklostę, kad rinkimų rezultatų visi laukia ramiai tikėdamiesi stabilaus rezultato. Sutinku, kad liberalios jėgos ne tik Klaipėdoje, bet ir šalyje rodo gerus rezultatus. Tai akivaizdu buvo ir Europarlamento rinkimuose.
Tačiau dabar kalbame apie savivaldos rinkimus, o jų specifika kita. Labai daug simpatijų pelnys tas kandidatas, kuris Klaipėdos gyventojams pasiūlys originalius įsisenėjusių problemų sprendimo būdus“, – prognozavo S.Šiliauskas.