„Tylusis“ rinkimų agitacijos laikotarpis? „Facebook“ knibžda draudžiamos reklamos

Šeštadienio naktį įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas. Rinkimų eigą reglamentuojantys įstatymai draudžia agituoti už kandidatus, kurie per sekmadienį vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus sieks tapti merais arba tarybų nariais.
Socialiniai tinklai
Socialiniai tinklai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo, rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki rinkimų pradžios.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Agitacijos draudimas galioja ir politinės reklamos turiniui, kuris šeštadienį buvo skelbiamas socialiniuose tinkluose.

Politinės agitacijos įrašai, vaizdinė medžiaga ir renginių puslapiai gali būti viešai prieinami ir matomi socialinių tinklų puslapiuose tik jei jie buvo publikuoti iki agitacijos draudimo įsigaliojimo pradžios.

Nepaisant to, šeštadienį visuomeninę organizaciją „Baltosios pirštinės“ pasiekė didelis skaičius pranešimų apie vis dar aktyviai pasirodančią politinę reklamą „Facebook“ socialiniame tinkle. Šie agitacijos pavyzdžiai buvo rodomi „Facebook“ reklamos sraute, pažymėti užrašu „Sponsored“.

„Tai reiškia, kad politinių kampanijų organizatoriai sumokėjo už jų sugeneruoto agitacinio turinio rodymą socialinio tinklo vartotojams. Užsakant „Facebook“ reklamą, galima pasirinkti laikotarpius, kuomet reklama bus rodoma,“ sakė „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas.

Dėlpastarosios priežasties, politinė agitacija, plintanti „Facebook“ tinkle pasinaudojus jo reklamos galimybėmis, yra laikoma politine agitacija, kuri šiuo metu yra draudžiama.

Pasak, visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovo S. Simanausko, visais atvejais piliečiams informavus apie rinkiminius pažeidimus, bus kreiptasi į Savivaldybių rinkimų komisijas ir Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ savanoriai ir dvi dešimtys jiems padedančių tarptautinių stebėtojų iš Olandijos rinkimus stebi visoje Lietuvoje. Nuo išankstinio balsavimo pradžios, jų darbo dėka buvo gauti daugiau nei 400 pranešimų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus, iš jų beveik trečdalis buvo perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai arba policijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų