„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vidutinis kandidatas – 46 metų vyras su 63,7 tūkst. eurų vertės turtu

Prieš pusmetį 46-ąjį gimtadienį atšventęs vyras, lietuvis, deklaravęs turto už maždaug 220 tūkst. litų (apie 63,7 tūkst. eurų), vardu Vytautas, Jonas arba Kęstutis - toks yra vidutinio savivaldos rinkimuose dalyvaujančio kandidato portretas.
VRK posėdis
VRK posėdis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paskelbta statistika, vyriausias yra Pensininkų partijos kandidatų sąrašas, jų amžiaus vidurkis siekia 66,2 metų, jauniausias – visuomeninio rinkimų komiteto „Visaginas – tai mes“, jame esančių kandidatų amžiaus vidurkis sudaro 32,2 metų.

Kandidatų sąrašuose vyrų tėra 7 proc. daugiau nei moterų, tačiau tarp kandidatų į merus net 78,80 proc. yra stipriosios lyties atstovai.

Anot VRK, daugiau kaip pusė (58 proc.) kandidatų savo anketose nurodė turį aukštąjį išsilavinimą, 3 proc. – aukštąjį neuniversitetinį, 12 proc. – aukštesnįjį, 4 proc. – vidurinį su profesine kvalifikacija, 7 proc. – vidurinį. Net 15 proc. kandidatų savo išsilavinimo apskritai nenurodė.

Pagal turto ir pajamų deklaracijas, turtingiausi kandidatai dėl mandatų varžysis Palangoje, jų turto vidurkis siekia beveik 140 tūkst. eurų. Toliau eina Vilniaus miestą valdyti norintys politikai, jų deklaruoto turto ir lėšų vidurkis sudaro apie 125 tūkst. eurų, Šiaulių rajono kandidatų – apie 104 tūkst. eurų, Druskininkų – apie 100 tūkst., Neringos – 98 tūkst., Biržų rajono – apie 95 tūkst. eurų.

Mažiausiai deklaruojamo turto turintys nurodė kandidatai į Visagino – apie 28 tūkst. eurų, Lazdijų rajono – per 36 tūkst., Rietavo, Zarasų rajono ir Kalvarijos – maždaug po 38 tūkst. eurų, Pagėgių – apie 39 tūkst. eurų savivaldybių tarybas.

Daugiau kaip pusė, tai yra beveik 57 proc., visų kandidatų – susituokę, sudarę partnerystės sutartį arba gyvena su partnere ar partneriu.

Daugiau kaip pusė, tai yra beveik 57 proc., visų kandidatų – susituokę, sudarę partnerystės sutartį arba gyvena su partnere ar partneriu. Nevedusių (netekėjusių) asmenų rinkimuose dalyvauja apie 12 proc., našlių – per 3 procentai. Apie 9 proc. kandidatų nurodė, jog yra išsiskyrę, o apie penktadalis (19 proc.) duomenų apie savo šeimyninę padėtį nepateikė.

Daugiau kaip 80 proc. kandidatų nurodė esantys lietuviai. Lenkai sudaro 3,04 proc., rusai – 2,10 proc., baltarusiai ir ukrainiečiai – kiek daugiau kaip 0,3 proc. visų savivaldos rinkimams registruotų kandidatų. Taip pat rinkimuose dalyvauja po keletą vokiečių, totorių, žydų, armėnų, latvių, po vieną graiką, italą, prancūzą, gruziną, uzbeką, vengrą, ingušą, lezginą ir keturi žemaičiai.

Per 12 proc. kandidatų anketose savo tautybės nenurodė.

Kandidatų sąrašuose yra po 25 Vasiliauskus ir Žukauskus, 24 Paulauskai, po 21 Jankauską, Kazlauską ir Stankevičių, 20 Šimkų, po 19 Mockų, Navickų ir Petrauskų, 18 Pocių.

Tarp kandidačių moterų daugiausia Jankauskienių (22), Petrauskienių (20), Kazlauskienių (18), Balčiūnienių (14), Urbonienių, Žukauskienių, Ramanauskienių, Paulauskienių ir Juškienių (po 13).

Rinkimams registruoti 308 kandidatai vardu Vytautas, 241 – Jonas, 221 – Kęstutis, 169 – Antanas, po 167 – Saulius ir Juozas, 165 – Daiva, 159 – Lina, 132 – Irena, 119 – Nijolė, 116 – Kristina.

Iš viso savivaldos rinkimuose užregistruoti 15 tūkst. 149 kandidatai į savivaldybių tarybas ir 434 – į merus.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 1 dieną. 60-yje savivaldybių bus išrinkti 1524 tarybos nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs