Už tokį nutarimo projektą balsavo 54 Seimo nariai, 5 buvo prieš, 24 susilaikė. Parlamentinį tyrimą inicijuoja partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija Seime. Šią iniciatyvą raštu parėmė 50 parlamentarų.
Laikinajai komisijai norima pavesti ištirti, ar sostinės valdžios sumanymuose parduoti daugelį jai priklausančių įmonių ir net savo dangoraižį nėra korupcijos apraiškų. Komisijos nariai turėtų atsakyti į klausimus, kokiais tikslais ir kokiomis sąlygomis rengiamasi parduoti savivaldybės centrinį administracinį pastatą Konstitucijos prospekte, ar nėra sudarytas išankstinis susitarimas dėl pastato pardavimo ir pirkimo sutarties sudarymo ir nutraukimo sąlygų.
Taip pat Seimo komisija norima pavesti nustatyti, ar „savivaldybės planai privatizuoti ar pertvarkyti didžiąją dalį savivaldybės įmonių (“Vilniaus vandenys„, šilumos tinklai, viešojo transporto įmonės) nekelia grėsmės viešajam ir socialiniam visuomenės interesams“.
Be to, tikimasi gauti atsakymą, ar privatizavus šiuos objektus miesto gyventojams nepabrangs šilumos, transporto ir vandens tiekimo paslaugos.
Pasak frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno, opozicijos lyderio Valentino Mazuronio, Vilniaus miesto savivaldybės ketinimai parduoti savivaldybės pastatą ir vėliau jį nuomotis, taip pat išparduoti savivaldybes įmones paneigia ne tik savivaldos principus, bet ir prieštarauja visuomenės interesams.
„Nežinau, ką verčiamas daryti Seimas – užsiimti tyrimais dėl kalbų, – opozicijos iniciatyva stebėjosi didžiausios Seimo frakcijos – Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų – seniūnas Jurgis Razma. – (...) Jeigu norima ką nors prasmingo ištirti dėl Vilniaus savivaldybės, mes registruosime nutarimo projektą, kad būtų ištirta, kas privedė Vilniaus savivaldybę iki bankroto situacijos.“
Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybei vadovauja Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vilius Navickas. Anot V.Mazuronio, parlamentinė komisija gali tirti visus klausimus, visus atvejus.
Konservatorius Edmundas Pupinis abejojo, ar tokiu būdu nėra rodomas nepasitikėjimas kaip ir Seimo nariai tiesiogiai žmonių rinktais savivaldos politikais. Liberalas Petras Auštrevičius siūlė tiesiog kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą, jeigu kyla abejonių dėl galimos korupcijos.
Tegu kraustosi į šilumines trasas ir priiminėja sprendimus, tada tikrai sutaupys daug lėšų, – P.Gražulis„Kas parduoda butą? Valkatos prageria butus ir eina šiluminėse trasose gyventi. Aš pasiūlyčiau savivaldybei, jeigu jau taip nugyveno, – jokių nuomų iš mokesčių mokėtojų (pinigų – BNS). Šiluminės trasos – didelės. Tegu kraustosi į šilumines trasas ir priiminėja sprendimus, tada tikrai sutaupys daug lėšų“, – karščiavosi „tvarkietis“ Petras Gražulis.
Ar sudaryti tokią laikinąją tyrimo komisiją, Seimas spręs po to, kai projektas bus apsvarstytas parlamentiniuose komitetuose.
Vilniaus vadovai spalio pabaigoje aptarė galimybę parduoti prieš kelerius metus pastatytą dangoraižį ir jį nuomotis. Už parduotą dangoraižį Vilniaus savivaldybė tikisi gauti 80–100 mln. litų, kuriuos planuojama skirti likusios skolos už pastatą išmokėjimui (apie 20 mln. litų), taip pat savivaldybių įmonių darbuotojų atlyginimams apmokėti, darželių ir mokyklų renovavimui.
20 aukštų dangoraižis priklauso savivaldybės įmonei „Vilniaus kapitalinė statyba“, kuriai savivaldybė dar moka likusią pastato kainos dalį, t.y. po 8 mln. litų per metus. Šiuo metu savivaldybei dar yra likę išmokėti apie 20 mln. litų.
Stiklinį dangoraižį sostinės Konstitucijos pastate Vilniaus valdžia pastatė 2004 metais už 74 mln. litų, pardavusi Gedimino prospekte ir kitose miesto vietose turėtas patalpas.