Karkade arbata gaminama iš augalo, priskiriamo hibiscusų šeimai, žiedo taurelių. Lietuvoje šis augalas vadinamas vaistine piliarože.
Karkade arbatą visame pasaulyje įprasta vadinti įvairiausiais vardais, o mūsų šalyje ją dažniausiai krikštija arbata iš Sudano rožės ar „Sudano rože“ bei tiesiog kinrožės arbata. Tiesa, pastarasis pavadinimas nėra teisingas, nes karkade arbata gaminama ne iš kinrožės, bet iš jai giminingo augalo žiedų.
Gėrimas suteikia jėgų
Karkade arbatą galima gerti ir karštą, ir šaltą, priklausomai nuo oro temperatūros ir jūsų norų. Beje, teigiama, jog netgi tvyrant alinančiai kaitrai, atšaldyta karkade arbata stebuklingai atgaivina ir suteikia jėgų.
Karšta karkade arbata ruošiama visai paprastai – žiedai užplikomi užvirintu vandeniu, palaikoma 5–7 minutes ir nukošiama. Rekomenduojamos proporcijos: 1 šaukštelis arbatžolių (arba 5–6 žiedeliai) vienai stiklinei vandens. Panorus šaltos arbatos, verta ją plikyti stipresnę, o tada pasaldinkite ir atvėsinkite įdėdami daug ledo. Beje, plikant šią arbatą rekomenduojama naudoti stiklinius ar porcelianinius indus, nes nuo sąlyčio su metalu blogėja jos spalva ir skonis, karkade netinka ir labai kietas vanduo, nes užplikyta tokiu vandeniu ji gali tapti ne raudona, o žalia.
Dėl joje esančių įvairiausių organinių rūgščių karkade arbata yra rūgštoko skonio, todėl dažniausiai saldinama cukrumi ar medumi. Malonus aromatas, ryški spalva, rūgštumas yra natūralios karkade arbatos savybės, į šias arbatžoles nededama jokių dažiklių ar aromato stipriklių, tačiau ji pati labai mėgstama kaip įvairiausių arbatos mišinių dalis.
Juodosios ir karkade arbatos gėrimas
Jums reikės (4 puodeliams):
– 3 arbatinių šaukštelių juodųjų arbatžolių;
– 10–15 karkade žiedelių;
– cukraus ar medaus.
Suberkite juodąsias bei karkade arbatžoles į arbatinuką ir užpilkite užvirintu vandeniu. Palaikykite 3–4 minutes ir pilstykite į puodelius. Saldinkite cukrumi ar medumi pagal skonį.