1. Corbet's Couloir, Vajomingas, JAV
„Corbets’s Couloir“ – be jokios abejonės viena iš pavojingiausių slidinėjimo trasų pasaulyje. Ant Jacksons Hole kalno Vajomingo valstijoje (JAV) esanti trasa traukia ekstremalaus sporto iš viso pasaulio entuziastus. Šis šlaitas, apsuptas uolų, įvardijamas tarp tų, kuriuos bent kartą gyvenime turi įveikti kiekvienas patyręs slidininkas.
2. La Chavanette, Avoriaz, Prancūzija
„Šveicarijos siena“ vadinama trasa įsikūrusi Šveicarijos ir Prancūzijos pasienyje. Trasa prasideda 2 151 m virš jūros lygio, jos ilgis – apie 1 km, o status šlaitas – 331 m ilgio.
Ši trasa įvardyta kaip „oranžinė“ – tai reiškia, kad trasa yra per sudėtinga, kad būtų klasifikuojama standartinėmis spalvomis: žalia (labai lengva), mėlyna (lengva), raudona (sudėtinga) ir juoda (labai sudėtinga).
3. Delirium Drive, Banff, Kanada
„Delirium Drive“ – dar viena iš pavojingiausių trasų pasaulyje. Čia slidinėti gali tik labai pažengę. Tam, kad būtų leista nusileisti nuo šlaito, užkilę į trasą slidininkai privalo turėti kastuvą ir signalinę ugnį. Tokių atsargumo priemonių imamasi todėl, kad šioje vietoje neretai būna sniego griūčių. Be to, slidinėti čia leidžiama tik poromis, iš kurių abu turi minėtus atributus.
4. Valluga, St.Anton, Austrija
Valluga yra didžiausia St.Antono regiono viršukalnė. Šiaurinis Valluga šlaitas – viena pavojingiausių slidinėjimo vietų pasaulyje. Ši trasa priklauso „laukinių“ trasų grupei, yra padengta puraus sniego sluoksniu.
5. Harakiri, Mayrhofen, Austrija
Harakiri yra stačiausia Austrijoje pažymėta nusileidimo trasa. Trasos nuolydis yra net 78 proc., status šlaitas – 375 metrai, o visas trasos ilgis – per 1 500 metrų. Tokios stačios trasos priežiūrai naudojamas keltuvu keliamas sniego tvarkymo agregatas, o visos trasos pavojingumas labai priklauso nuo oro sąlygų. Esant puriam šviežiam sniegui, trasa įveikiama ir ne profesionalui, tačiau jei sniego paviršius suledėja, nusileidimas tampa išties pavojingu.