„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Slidininkų blogas. Legendinė Alpių sostinė – Insbrukas (nuotraukos)

Alpių slėnyje, vakarinėje Austrijos dalyje, nusidriekęs nemažas miestas Insbrukas gali didžiuotis du kartus priėmęs į svečius Žiemos olimpines žaidynes, pernai – Europos futbolo čempionatą, o 2012 metais jame įvyks Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Tiek slidininkas mėgėjas, tiek profesionalas čia ras pačių įvairiausių jam patrauklių slidinėjimo trasų, o pavargęs turės ką aplankyti ir pamatyti. Kad tik laiko nepritrūktų!
Slidinėjimo regionas „Nordpark“
Slidinėjimo regionas „Nordpark“ / Audrės Domeikaitės nuotr.

Patogiausia kelionei į Insbruką rinktis skrydį lėktuvu iki Miuncheno, kuris nutolęs nuo legendinio Austrijos žiemos kurorto 170 kilometrų. Žinoma, išlipus iš lėktuvo automobilis kelionei labai praverstų, leistų patogiau atostogauti ir daugiau pamatyti. Jį galima išsinuomoti oro uoste , pasirenkant iš mažiausiai šešių nuomos kompanijų. Tačiau nusigauti iki Insbruko iš Miuncheno galima ir be automobilio – keliautojai gali sėsti į traukinį ir už maždaug 120 litų nuvykti į savo atostogų sostinę.

Net 9 slidinėjimo regionai

Insbrukas nepaprastai didžiuojasi mieste vykusiais bei vyksiančiais olimpiniais renginiais ir save vadina žiemos sporto ir turizmo sostine. Iš tiesų didžiuotis yra dėl ko. Apsigyvenę slėnyje Insbruke, kiekvieną rytą pabusite apsupti kalnų. Aplink miestą galite rinktis 9 slidinėjimo regionus – iš viso 285 kilometrus skirtingo sudėtingumo slidinėjimo trasų. Snieglentininkai ir kiti adrenalino fanatikai gali šėlti specialiuose, jiems įrengtuose parkuose. Be jokių abejonių, lygumų slidžių mėgėjai bei rogučių, ledrogių (bobslėjaus) fanatikai ant kalnų galės šėlti kiek širdis geidžia – čia jiems puikios sąlygos. O Kühtai ir Rangger Köpfl slidinėjimo regionuose galima mėgautis ir naktiniu slidinėjimu.

Į visus 9 slidinėjimo regionus tradiciškai galima nukeliauti nemokamu autobusu. Tačiau miestas didelis, todėl iki sustojimo vietų gali tekti važiuoti savo automobiliu arba gerokai paėjėti. Viešbučiai ir pensionai dažnai yra užsisakę, kad autobusas ryte paimtų, o po pietų – sugrąžintų slidininkus į laikinuosius namus. Tačiau tokiu atveju neturėsite didelės gyvenimo laisvės – vis dėlto patogiau iki kalnų važiuoti savo automobiliais.

Miegaliams – slidinėjimo pasas neapsimoka?

Prie kalno galėsite pasistatyti mašiną (jei yra vietos aikštelėje) nemokamai, nes nusipirkus bilietą keltuvams paprastai stovėjimas nieko nekainuoja. Slidinėjimo abonementą galima įsigyti kiekvienam regionui atskirai arba vieną bendrą visiems Insbruko slidinėjimo centrams. Tereikia pagalvoti, kiek laiko galite ir norite skirti slidinėjimui, ar kasdien norėtumėte pamatyti ir slidėmis ar snieglente nusileisti vis kito slidinėjimo regiono trasomis, ar apsistosite viename jų.

Slidinėjimo pasas, galiojantis visuose 9 regionuose, penkioms dienoms suaugusiam kainuoja 153 eurus. Tuo tarpu nusprendus slidinėti tik viename kurorte galite sutaupyti nuo 50 iki 20 eurų. Jei esate tas slidininkas, kuris per atostogas nemėgsta anksti keltis ir ant kalno atvyksta gerokai įdienojus – patartina paskaičiuoti, gal jums labiau apsimokėtų pirkti ne abonementą kelioms dienoms, o kasdien įsigyti bilietą tik tai dienai. Juk kas valandą slidinėjimo pasas atpinga maždaug pusantro euro!

Parduotuvės ir kavinės – vietinių ritmu

Kur apsistoti Insbruke tradiciškai padės apsispręsti jūsų piniginė. Jei galite sau leisti daugiau, rinkitės iš daugybės viešbučių ir viešbutukų. Tačiau pigiau atsieis gyvenimas apartamentuose. Jei maitinsitės savo ruoštu maistu namuose, nepamirškite, kad daugelis parduotuvių dirba tik iki šešių, nedirba savaitgaliais ir pan. Pačiame Insbruke nelabai galioja kurorto taisyklės, todėl reikės derintis prie vietinių gyvenimo ritmų. Tarkim, pirmadienio vakarą pavakarieniauti restoranėlyje ar kavinėje gali būti sudėtinga, nes pirmadieniais daugelis jų – tiesiog nedirba. (Jei norite paskanauti vietinės virtuvės patiekalų, pro langą grožėdamiesi Insbruko vaizdais iš viršaus, rekomenduoju pavažiuoti kelis kilometrus į ant kalno įsikūrusį Aldrans miestelį, kur rasite Aldranser Hof viešbutį ir restoraną.)

Ką aplankyti – tikrai rasite

Vis dėlto didelis miestas turi ir savo privalumų. Čia jūs galite aplankyti Alpių zoologijos sodą kalnuose (8 eurai suaugusiam), Imperatoriaus rūmus, Ambras pilį, įspūdingą Bergisel apžvalgos bokštą, daugybę bažnyčių, muziejų ir kitų kultūros objektų. O gal jums užteks tiesiog pasivaikščioti jaukiu senamiesčiu, užsukti išgerti kavos į vieną iš daugelio kavinių ar ten suvalgyti tradicinį austrišką štrudelį. O gal norite naktinio klubo ar kazino? Ir tai rasite.

SPA malonumų – ieškoti kitur

Deja, jei po kalnų mėgstate įvairius spa malonumus, Insbrukas nėra pati geriausia vieta. Nors mieste yra keli baseinai su sauna, tačiau jų pasirinkimas labai menkas, o darbo laikas nepritaikytas slidininkams. Todėl norintiems rasti ką nors panašaus į Druskininkų vandens parką, teks nuvažiuoti maždaug 60 kilometrų (Woergler mieste „Woergler Wasser Welten“ pirčių kompleksas su baseinu kelioms valandoms kainuos apie 10 eurų).


View Larger Map

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų