Rašykite įspūdžius iš slidinėjimo kurortų ir laimėkite kvietimus slidinėti Liepkalnyje (taisyklės).
Tarptautinis kelionių organizatorius „TezTour“ kartu su Lietuvos sporto universitetu (LSU) sukūrė 10-ies mokomųjų filmų ciklą, padėsiantį pasirengti slidinėti ar čiuožti snieglente dar prieš skrydį į kalnus. Antrame filme – reportažas iš Druskininkų „Snow arenos“ ir kalnų slidžių instruktoriaus Sigito Petrišos patarimai, kaip išsirinkti slidinėjimo inventorių ir žengti pirmuosius žingsnius ant slidžių.
Žiūrėkite „TezTour“ kartu su LSU sukurtus mokomuosius filmus.
L. Pačkauskas rekomenduoja įvertinti savo galimybes
Tuo tarpu dainininkas Lukas Pačkauskas, iš aistros snieglentėms ir kalnams net tapęs kvalifikuotu treneriu, atkreipia dėmesį į saugumo taisykles trasose, kurias ypač svarbu žinoti būtent pradedantiesiems.
Statistiškai antroje dienos pusėje traumų tikimybė didesnė nei pirmoje.
Austrijos kalnų kurortams (Kaprūnui, Zell am See) pirmenybę teikiantis L.Pačkauskas pastebi, jog statistiškai antroje dienos pusėje traumų tikimybė didesnė nei pirmoje. „Taip yra dėl to, jog nuo ryto, vos atsistojus ant lentos ar slidžių, dar yra pasisaugoma ir čiuožiama atsargiau. Tuo tarpu popiet, kai užvaldo adrenalinas, sau leidžiame daugiau, sulig didėjančiu greičiu vis mažiau kontroliuojame padėtį ir įvyksta „avarijos“.
Nors būtent dėl adrenalino pavojaus nejauti ir atrodo, kad viską gali – net daugiau nei nuo vaikystės slidinėjantys austrai ar italai... O kur dar po kelių slidinėjimo valandų atsiradęs kūno nuovargis, iščiuožinėtos ir pablogėjusios, duobėmis išmuštos trasos“, – slidinėjantiesiems pavojingus veiksnius vardijo L. Pačkauskas.
Tad, jei į namus norisi sugrįžti tik atsipirkus mėlynėmis, Lukas rekomenduoja įvertinti savo jėgas, savo galimybes ir nepersistengti: „Nereikia skubėti. Nereikia būti pirmam. Nereikia kalnuose dirbti! O svarbiausia – saugotis savęs paties ir dėl adrenalino apimančio visagalybės jausmo“.
Svarbiausi ženklai trasose – su šauktuku!
Nors yra 10 tarptautinių FIS taisyklių, kurių dėl saugumo privalu laikytis visuose kalnuose slidinėjant, snieglenčių aistruolis išskyrė kelis esminius dalykus: „Nusileidimą kalnu reikėtų suvokti kaip tam tikrą eismą su jį nusakančiais kelio ženklais. Tad, jei stebėsime trasų žemėlapius ir nepamiršime, kad mėlyna tinka pradedantiesiems, o raudona ir juoda rekomenduojama patyrusiems slidininkams ir snieglentininkams bei reaguosime į kelio ženklus, nieko bloga nenutiks. O svarbiausia – matyti šauktuku pažymėtus ženklus“.
Tarp dažniausiai kalnuose pastebimų saugumo taisyklių pažeidimų Lukas priskiria gulėjimą vidury trasos.
„Žinoma, dažniausiai taip elgiasi dar tik besimokantieji, kurie po penkiasdešimto kritimo kartais tiesiog nebegali atsikelti, – juokėsi dainininkas. – Bet, jei eiti jėgų nebėra, reiktų mėginti šliaužti ir kažkaip pasišalinti nuo trasos. Nes yra tokių kelio ruožų, kuriuose galite būti blogai matomas ir kažkas ant jūsų gali tiesiog užlėkti. Be to, aštrūs jūsų išmėtytų slidžių kantai gali sužaloti kitus slidininkus“.