Slidinėjimas bekele: rizika ar sparčiai plintanti mada?

Kol vieni įsivaizduoja, kad kalnuose čiuožti bekele (angl. offroad, offpist) – giežtai draudžiama ir net mirtinai pavojinga, kiti jau veda kursus, kaip elgtis laukinėje kalnų gamtoje ir pardavinėja bekele čiuožiantiems privalomus išgyvenimo rinkinius.
Slidinėjimas Austrijoje
Slidinėjimas Austrijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarptautinis kelionių organizatorius „TezTour“ pristato penktą kartu su Lietuvos sporto universitetu sukurtąmokomąjį filmą, padėsiantį pasirengti slidinėti ar čiuožti snieglente dar prieš kelionę į kalnus. Penktajame filme demonstruojama, kaip slidininkui nusileisti stačiu šlaitu, kaip kontroliuoti greitį ir atlikti posūkius. Taip pat išvysite, kaip iš saugiojo plūgo pereinama į lygiagrečiai suvestas slides.

Pasižiūrėkite penktą filmą, o ankstesnius rasite susijusių naujienų blokelyje.

VIDEO: Kaip pasirengti slidinėjimui kalnuose (5 pamoka)

Ar žinojote, jog yra sukurtos specialios saugumo taisyklės ne tik slidinėjantiems ir čiuožiantiems kalnų trasomis, bet ir ieškantiems nuotykių bekelėse? Čiuožti tinkamiausios bekelės pažymėtos bendruose trasų žemėlapiuose. O slidinėjimo mokykloje galite išmokti ne tik saugumo taisyklių, galiojančių bekelėje, bet ir užsirašyti į grupę norinčiųjų slidinėti atokiau nuo pagrindinių turistų srautų.

Išgyvenimo kalnuose rinkinys

Šalia žinių, kaip elgtis, kai tave ar tavo bendražygį ar net visą grupę palengva užpila ar staigiai užverčia sniego lavina, su savimi būtina turėti išgyvenimo rinkinį. Be nedidelės vaistinėlės, šį išgyvenimo bekelėje rinkinį sudaro specialus prietaisas, kurį turi kiekvienas komandos narys ir kuris siunčia signalus bei padeda žmogų aptikti tada, kai jis po sniegu. Taip pat į rinkinį įeina speciali išlankstoma lazdelė, kuri padeda matuoti sniego gylį ir lengviau aptikti sniego užverstą draugą bei specialus kastuvėlis, skirtastam draugui atkasti ar išsikasti iš po sniego pačiam.

Susiruošusiems išbandyti bekelę nerekomenduojama tai daryti vieniems – turi būti mažiausiai du žmonės. Jei bekelė jums – labai viliojanti nauja patirtis, geriausia čiuožti arba su būtent tuos kalnus pažįstančiu vietos gyventoju, o geriausia – su instruktorium.

Pastaruoju metu plintanti naujovė – speciali prie kuprinės tvirtinama apsauginė pagalvė, kuri išsipučia patraukus už virvelės. Lavinai užėjus, ši pagalvė padeda žmogui išsilaikyti jos paviršiuje ar bent jau arčiau paviršiaus. Teigiama, kad šis išradimas – ypač veiksmingas ir suteikia 90-95 proc. tikimybę, kad ir po didžiausios sniego griūties išliksite gyvi.

Nepaisant pavojų, slidinėjimas bekele sparčiai populiarėja. Ypač – Austrijoje, Prancūzijoje. Prieš ryžtantis slidinėjimui laukinėje gamtoje, rekomenduojama susirasti informacijos apie sniego griūčių tikimybę ir pavojaus laipsnį. Būtina žiūrėti būtent tos šalies ir net kurorto, kuriame slidinėjama, prognozes.

Susiruošusiems išbandyti bekelę nerekomenduojama to daryti vieniems – turi būti mažiausiai du žmonės. Jei bekelė jums – labai viliojanti nauja patirtis, geriausia čiuožti arba su būtent tuos kalnus pažįstančiu vietos gyventoju, o geriausia – su instruktoriumi ar net didesne jo lydimų žmonių grupe.

„Slidininkų rojus“ tinkle „Facebook“. Prisjunkite jau dabar.

Straipsnius apie slidinėjimą įvairiuose kurortuose ir kalnuose siųskite slides@15min.lt.

Slidininkų blog'o konkursas
Slidininkų blog'o konkursas

Tiesiogiai stebėkite situaciją Liepkalnio trasose:

 

Vakarinė kamera
 
Šiaurinė kamera
 
Rytinė kamera
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis