„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Slidžių priežiūra – sudėtingesnė nei jūsų automobilio

Neretai garažų auksarankiai pasiėmę lygintuvą ir švitrinio popieriaus skiautę patys bando paruošti savo ar draugo slides. Ar tai tikrai taip lengva ir paprasta? Patarimo kreipėmės į buvusį biatlonininką, „Terrasport“ slidžių serviso meistrą Piotrą Komarą.
Piotras Komaras
Piotras Komaras / Terrasport iliustr.

Kodėl reikia tinkamai prižiūrėti slides?

Turbūt kiekvienam slidininkui pažįstamas vaizdas – išbalęs slystamasis paviršius bei aprūdijusios briaunos. Ir kas čia blogo?

VIDEO: Slidžių priežiūros ABC

Oksidacijos paveiktos bei atšipusios briaunos nelaiko slidininko ant apledėjusios trasos, buka briauna neįsipjauna į sniego paviršių bei praslysta žemyn šlaitu, sunku atlikti posūkius, prarandama slidžių kontrolė ir visa tai lemia daug didesnę tikimybę griūti susižeisti ar sužeisti kitus slidininkus. 

Neparuoštas ir parafinu „neprisotintas“ slystamasis paviršius būna išsausėjęs, pabalęs.

Neparuoštas ir parafino „neprisotintas“ slystamasis paviršius būna išsausėjęs, pabalęs, sugeria drėgmę nuo trasos paviršiaus taip sukurdamas slidžių prisisiurbimo prie trasos pojūtį.

Slidės drastiškai praranda slystamąsias savybes, o greičio mėgėjai didelę dalį adrenalino ir džiaugsmo. 

Kas daroma, kad poilsis ant kalno neapkarstų?

Pirmiausia, specialiais valikliais nuvalomas slidžių paviršius nuo purvo, dulkių, seno tepalo ar parafino likučių. Tuoj  pat identifikuojami ir slidžių slystamojo paviršiaus pažeidimai. Vėliau specialiomis staklėmis šlifuojami slidžių slystamieji paviršiai bei naikinami smulkūs įbrėžimai. Taip pat nuimamas nedidelis sluoksnis nuo dėl atmosferos poveikio apsioksidavusio paviršiaus.

Likę didieji įbrėžimai užliejami plastiku „P-Tex“. Vėliau slidė vėl šlifuojama ir galutinai išlyginamas paviršius. 

Briaunos galandamos dviem etapais

Iš pradžių galandama plokštumos briauna 0,5 laipsnio kampu, tada šoninės briaunos galandamos 89 laipsniu kampu. Tai yra tradiciniai kampai, kurie taikomi daugumai slidžių. Profesionalūs slidininkai pasirenka aštresnį kampą.

Profesionalūs slidininkai pasirenka aštresnį kampą.

Po šių procedūrų slidės keliauja po abrazyviniu akmeniu, kuris pašalina smulkius mikrošerius nuo paviršiaus ir išpjauna savotišką raštą – vadinamąją struktūrą.

Į atsivėrusias išpjautas mikroporas įsigeria parafinas, todėl slidės geriau išsilaiko ir sugeba „išstumti“ vandenį iš po savęs.

Galų gale išdžiovintos ir nuvalytos slidės padengiamos parafinu. Jos paliekamos pusvalandžiui „pailsėti“, kad parafinas įsigertų į slides. Perteklinis parafinas nuimamas plastikine cikle ir slidė nupoliruojama žalvariniu bei sintetiniu šepečiais. 

Laiku ir profesionaliai aptarnautas, rūpestingai prižiūrėtas slidinėjimo inventorius pailgins jo tarnavimo laiką bei užtikrins saugų ir džiuginantį poilsį ant kalno. ​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų