Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Slidininkų blogas: Baltijos slidininkų meka Žagarkalnis

Žagaro kalno trasa, įsikūrusi buvusioje poilsio bazėje „Cirulkalns“, be jokios abejonės tapo didžiausiu slidininkų traukos centru Baltijos šalyse. Modernios technologijos, personalo profesionalumas ir puikus aptarnavimas!
Vaikų slidinėjimo mokyklėlė
Vaikų slidinėjimo mokyklėlė / Žilvino Pekarsko nuotr.

VISI „SLIDININKŲ BLOGO“ ĮRAŠAI

Ir ankstyvą žiemą, ir vėlyvą pavasarį Žagaro kalne galima aktyviai sportuoti: slidinėti kalnų slidėmis ar šokinėti nuo tramplino su snieglente. Todėl, vos tik spusteli pirmasis šaltukas, kiekvieną šeštadienį (o ypatingai šventiniais ilgaisiais savaitgaliais bei vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją) link Cėsio driekiasi automobilių lietuviškais numeriais eilės.

Kaip rašo oficialus Žagarkalnio tinklalapis, ši trasa jau veikia. Internete jau galima stebėti, kaip sniego patrankos gamina sniegą ir dieną, ir naktį...

Fenomenas. Lietuviai, turėdami pakankamai kalvų, slidinėti traukia į Latviją. Pirmasis mano apsilankymas Žagarkalnyje tikrai įspūdingas. Pirmiausiai akį traukia labai aiški nuorodų sistema. Nes Žagaro kalnas – tai ne tik kalva, bet visas aktyvaus poilsio parkas. Todėl pirmą kartą susigaudyti jame nėra taip paprasta. Bet rodyklės iškart sufleruoja kryptį: baseinas, slidžių nuoma, slidinėjimo instruktoriai, snieglenčių trasa, Audi quattro vaikų slidinėjimo mokykla, kavinė. Žodžiu, visa moderni infrastruktūra – panašiai kaip Austrijoje. Trasa apšviesta, taigi slidinėti šia galima nuo ankstyvo ryto iki pat vidurnakčio. Beje, internete nuolat galima stebėti trasos būklę, nes vaizdą operatyviai perduoda webkamera.

Nakvynė. Rasti nakvynę visai nesunku. Galima jos ieškoti Cesyje. Teko nakvoti „Kolonų viešbutyje“ pačiame miesto centre. Dvivietis su pusryčiais už 30 latų – puiki išeitis. Panašios kainos ir viešbutėliuose arčiau trasos, tačiau ten daugiau triukšmo. Nesunkiai galima išsinuomoti ir medinį namuką, jei važiuojate su didesne kompanija.

Trasos. Žagaro kalne veikia net šešios trasos, turinčios skirtingus pavadinimus. Pati ilgiausia – dviguba Žagarkalnio trasa (220-240 m.). Ji padalyta į 220 m ilgio kalvą „Žagarkalnis 1" ir 240 m. ilgio trasą „Žagarkalnis 2". Tai populiariausia nuokalnė, nes ji pati ilgiausia ir pasižymi įdomiu savitu reljefu.

Šios kalvos puikiai tinka ir greitam kalnų nusileidimui, ir lėtam vinguriavimui plačia trajektorija.Trasos viršūnėje yra didelė mašinų stovėjimo aikštelė, kavinė, nuomos punktas ir išorinė kasa. Visos komplekso trasos sujungtos tarpusavyje. Žagarkalnio trasa turi 4 keltuvus.

Dar vienos - Cirulkalnio trasos - ilgis 180 m. Ji pati stačiausia poilsio bazėje, viršūnė yra pačiame bazės centre. Čia rasite inventoriaus parduotuvę, vieną iš kavinių ir nuomos punktą. Greta trasos šurmuliuoja snieglenčių parkas. Cirulkalnio trasoje yra du keltuvai. Snieglenčių parką sudaro trys pagrindinės zonos – „Big air" ir „Borderkross". Visai šalia ir trasa pradedantiems. Jos ilgis 200 m, nusileidimas tolygiu reljefu paprastas ir malonus. Nuolat budi instruktoriai, vilkintys ryškiais slidinėjimo mokyklos kombinezonais. Jie ne tik rūpinasi saugumu, bet ir moko pradedančiuosius.

Trasos šeimininkas – TV žvaigždė. Išbandę šias trasas, Audi quattro slidinėjimo mokykloje pastebėjome jaunatvišką, energingą vyriškį ryškiai oranžiniu slidinėjimo instruktoriaus kombinezonu, nenustygstantį vietoje. Didžiam mūsų nustebimui, tai buvo vienas iš dviejų brolių Žagarų – aktorius ir verslininkas Juris Žagaras!  Žagarkalnis – jo idėja, padedant rėmėjams įgyvendinta nuo A iki Z.

Interviu su Juriu Žagaru – „Slidininkų bloge“ jau kitą savaitę!


View Larger Map

NAUDINGOS NUORODOS:

Žagarkalnio trasa

Cesio miestas

Visos Latvijos, Lietuvos ir Estijos trasos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos