Kuo ypatingos „CFMoto Hunt the wolf“ varžybos, kokie didžiausi lietuvių laimėjimai iki šiol ir kokia geriausia taktika šios varžybose – apie tai kalbėjome 15min studijoje su lenktynininkais Antanu Kanopkinu ir Tomu Kaubriu iš komandos „ATV fanai racing team“.
Prizai skaitytojams už geriausius klausimus
Trijų geriausių klausimų autorius apdovanosime „ATV fanai racing team“ kepurėlėmis.
Tai – Daivaras (klausimą siuntė el. paštu) ir 15min „Facebook“ paskyroje klausimus uždavę Tadas Plungė bei Laimonas Urbutis. Redakcijoje kepurėles galima atsiimti iki balandžio 15 d.
Visą „CFMoto Hunt the wolf“ dalyvių sąrašą galite rasti čia.
Rumunijoje varžysis 11 lietuvių
Lenktynėse Lietuvai atstovauja šie sportininkai:
Mindaugas Lelys (Jonelio ATV Pro Service), Tomas Kaubrys, Paulius Vaišneideris, Antanas Kanopkinas, Mindaugas Veiveris (visi ATV Fanai Racing Team), Dalius Bitinas, Giedrius Kaminskas, Valdas Mosteikis, Girius Čepė (visi – Pagiriniai), Mantas Borisevicius (Dakaras), Adomas Gančierius (Motorider Racing Team).
Pasak Tomo ir Antano, kai kurie lietuviai – itin tituluoti ir jau įrodę savo meistriškumą tarptautinėse varžybose.
„Labai džiaugiamės, kad Rumunijoje varžysis Adomas Gančierius, kuris su savo tėčiu yra įdėjęs labai daug jėgų, kad Lietuvoje būtų populiarios keturračių bekelės varžybos. Būtent jie protina Lietuvos keturratininkus saugoti gamtą ir puoselėja kultūrą.
Adomas pernai važiavo Side by side klasėje, o šiemet vienintelis iš lietuvių važiuoja Polaris keturračiu“, – sakė Antanas Kanopkinas.
Vienas dalyvis iš Lietuvos itin tituluotas. Tai – daugiausiai laimėjimų keturračių varžybose pelnęs Mindaugas Lelys, su Darium Krasausku 2012 m. nugalėjęs Ladogoje.
Kuo ypatingos „Hunt the wolf“ lenktynės
Daugeliui, „Hunt the wolf“ pavadinimą išgirdusių pirmą kartą, Antanas aiškina, kad tai beveik tas pats, kaip puikiai lietuviams pažįstamas Dakaro ralis, tik trunka trumpiau:
„Labai skiriasi kilometražas. Tačiau fizinio bei psichologinio pasiruošimo ir vienoms, ir kitoms varžyboms, reikia velniškai gero. Rumunijoje, kaip ir Pietų Amerikoje, važiavimas vyksta naviguojant. Skirtumas tik tas, kad Dakare orientuojamasi pagal kelio knygą, o čia – pagal GPS. Griežtai draudžiama nukrypti nuo maršruto į bet kurią pusę daugiau nei 100 m. Jei nusuki daugiau, nei leidžiama ir grįžti ne į tą tašką, iš kurio išvažiavai, gauni geltoną kortelę. Dvi geltonos kortelės reiškia diskvalifikaciją iš varžybų“.
Pasak Tomo, keturračių sportas Lietuvoje pakankamai jaunas. Jis pradėjo populiarėti 2006 m., kai atsirado pirmieji keturračiai. Varžybos Rumunijoje rengiamos 12 metų.
Jam antrina Antanas: ATV (keturračių) disciplina jau tapo visų didžiausių bekelės varžybų disciplina: ir Dakaro, „Šilko kelio“, Breslau ralio ir daugelio kitų.
Tačiau „Hunt the Wolf“ maratoninės lenktynės yra ypatingos tuo, kad joks automobilis, net ir varomas keturiais ratais, negalėtų įvažiuoti į sudėtingas įkalnes ar nuo jų nusileisti. Į šias varžybas susirenka stipriausi važiuotojai iš visos Europos. Pernai dalyvavo ir JAV žvaigždės.
„Jei varžybose Lietuvoje tenka varžytis su kokiais penkiais keturratininkais, tai ten vienu metu dėl pirmos vietos kovoja 25. Padarei klaidą, pasikarščiavai, ir iš pirmos vietos krenti į galą“, – apibendrino Antanas.