Antroji Dakaro dalis: R.Baciuška finišavo antras, Gelažninkai – dešimti

Sekmadienį sportininkai pradėjo antrąją Dakaro ralio savaitę. Po poilsio dienos šeštadienį šiandien jų viso laukia 874 kilometrai, iš kurių 483 sudaro greičio ruožas. Didžioji dalis jų, net 61 proc., drieksis grunto trasomis, bus 19 proc. smėlio, 17 proc. kopų ir 4 proc. akmenų. Organizatoriai žada, kad tai bus ilgas ir sunkus greičio ruožas su navigacijos „perliukais“. Jis turėtų gerokai išsunkti atgavusius jėgas atletus.
Emilija ir Arūnas Gelažninkai
Emilijas ir Arūnas Gelažninkai / Rentway Dakar Team nuotr.
Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

17:55

Gelažninkų ekipažas taip pat kirto finišo liniją. Preliminariai jie turėtų būti dešimtuke. Nuo klasės lyderio šeimyninis ekipažas atsiliko 47 su puse minutės.

17:21

R.Baciuška džiaugiasi šiandienos rezultatu.

17:07

A.Kanopkinas taip pat pasiekė finišą – preliminariai "CFMOTO Thunder Racing Team" komandos sportininkas finišavo penktas. Nuo lyderio jį skiria valanda ir 13 minučių.

16:56

Šiandieninis L.Kanciaus rezultatas bei jo varžovo pasitraukimas turėtų pakeisti situaciją ir bendroje lentelėje – preliminariai L.Kancius dabar ketvirtas.

16:41

Nepaisant to, kad finišo liniją kirto greičiausiai, M.Andujar buvo skirta 15 minučių bauda už kelio taško praleidimą – tai jam kainavo pergalę etape. Alexandre'as Giroudas gauna aukščiausią šios dienos apdovanojimą ir reitinge pasislenka per 6 min. ir 20 sek. nuo argentiniečio.

16:33

R.Baciuška finišavo septintame greičio ruože. Paskutinėje trasos dalyje jis pakilo į antrą vietą ir finišavo mažiau nei 6 minutėmis atsilikęs nuo amerikiečio M.Guthrie.

16:05

Gelažninkai išlaiko itin aukštą tempą ir važiuoja 10-11 vietoje. Iki finišo jiems liko mažiau nei 100 kilometrų.

16:05

L.Kancius finiše – preliminariai ketvirtoje vietoje.

Nuo lyderio M.Andujaro lietuvis atsiliko devyniomis minutėmis ir 26 sek. Antras finišavo A.Giroud, trečias – J.Varga.

15:29

Pirmieji keturratininkai jau pasiekė finišą.

15:16

Keturračių įskaitos sportininkas M.Medeirosas, lyderiavęs šiandienos ruože, 165 kilometre nukrito ir patyrė krūtinės traumą. Trauma nebuvo labai rimta, bet pakankamai didelė, kad tektų trauktis iš lenktynių. Tai jau trečias jo pasitraukimas iš šešių startų Dakaro ralyje.

14:43

Po 340 įveiktų kilometrų R.Baciuška užtikrintai laikosi ketvirtoje vietoje. Už jo važiuojanti C.Gutierrez atsilieka pusantros minutės.

14:43

Po septintojo etapo skirtumas bendroje įskaitoje tarp klasės lyderio R.Brabeco ir antroje vietoje esančio R.Brancho – vos viena sekundė.

14:25

Motociklininkų įskaitoje greičiausiai sekmadienio maršrutą įveikė P.Cornejo Florimo, nuo jo 32 sek. atsiliko K.Benavidesas. Trečias – L.Benavidesas.

14:19

L.Kanciui iki finišo liko apie šimtas kilometrų – sportininkas važiuoja ketvirtas, nuo lyderio atsilikdamas mažiau nei 15 minučių.

A.Kanopkinas – penktas.

13:40

Rokas Baciuška pakilo į ketvirtą vietą.

13:34

„Linkėjimai iš kuro užpylimo zonos!

Navigacija labai paini, dulkių daug, bet stengiamės palaikyti tempą!“ – tokį įrašą paskelbė Emilija Gelažninkienė.

Jie su Arūnu kol kas 11-i.

12:17

Motociklininkas P.Lucci baigė savo lenktynes ir buvo evakuotas iš trasos.

12:15

Įveikus 90 kilometrų Gelažninkai nuo lyderio atsilieka dešimčia minučių.

12:14

L.Kancius jau įveikė pusę trasos – nuo lyderio jį skiria vienuolika su puse minutės.

A.Kanopkinas – penktas.

11:42

11:15

Ignacio Cornejo po 311 km pirmauja, o už jo – Kevinas Benavidesas. Jei Cornejo laimėtų šiame ruože, tai būtų jau trečioji jo pergalė šiais metais.

11:15

Lietuvos keturratininkai įveikė daugiau nei 172 kilometrus. L.Kancius čia nuo lyderio atsiliko 6 minutėmis, A.Kanopkinas – beveik pusvalandžiu.

11:14

R.Baciuška po 90 kilometrų nuo klasės lyderio S.Alsaifo atsilieka beveik penkiomis minutėmis.

11:13

Gelažninkų ekipažas pirmame kelio taške nuo lyderio atsilieka šešiomis minutėmis ir 48 sekundėmis.

10:49

Pirmame taške R.Baciuška preliminariai ketvirtas. Nuo lyderio A.Jones jį skiria pusantros minutės.

10:32

S.Alsaif, „Challenger“ įskaitos lenktynininkas, lekiantis trasoje.

10:27

Motociklininkai jau įveikė pusę šiandienos maršruto. Lyderis po 250 km – K.Benavidesas. Antras važiuoja J.Cornerjo Florimo, trečias – L.Benavidesas.

10:08

R.Baciuška startavo greičio ruože.

10:08

Po 133 kilometrų L.Kancius nuo lyderio atsilieka 6 su puse minutės ir važiuoja penktas.

A.Kanopkinas po 90 km nuo lyderio atsilieka 19 minučių.

09:46

Lyderiavęs sekmadienio greičio ruože, dėl gedimo trasoje sustojo P.Quintanilla. Jis tikisi susiremontuoti motociklą ir tęsti.

09:17

Pirmą kelio tašką kirto ir A.Kanopkinas. Nuo lyderio jis čia atsiliko 13 su puse minutės.

09:00

L.Kancius pirmame kelio taške preliminariai ketvirtas. Iki lyderio pozicijos – keturios minutės.

08:30

Motociklų įskaitoje po 90 kilometrų geriausią laiką rodo P.Quintanilla, jam iš paskos seka J.Cornejo Florimo. Trečias – K.Benavidesas.