2023 01 11 /16:36

Dešimtasis Dakaro etapas: finišavo visi lietuviai, daugiausiai laiko sugaišo V.Žala

Dešimtasis Dakaro ralio etapas, apart prologo, bus trumpiausias šių metų varžybose. Dalyviams teks įveikti 114 km distanciją. Praktiškai visas maršrutas driekiasi kopų masyvais, nes dalyviai artėja prie „Empty Quarter“ dykumos.
Vaidotas Žala sustojo
Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

17:35

Automobilių įskaitoje šiandien nugalėjo S.Loebas. Jis aplenkė M.Ekstromą. Trečias finišavo L.Moraes.

Sunkvežimių įskaitoje triumfavo P. de Baar. Antras finišavo M. Van Den Brink. Trečioje vietoje įsitvirtino M.Van Kasteren.

16:35

Atsilikęs nuo lyderio 3 val. 48 min. finišavo Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuza ekipažas. Jie šiandien 47-oje vietoje.

15:58

WP3 taške Vaidotas Žala nuo lyderio atsilieka 3 val. 42 min., tačiau juda finišo link.

15:57

„Constra Racing“ klasifikuojama 16-oje vietoje.

15:37

Atsilikusi valandą nuo lyderio finišavo „Constra Racing“ komanda. Kol kas jų pozicija neaiški, bet galima tikėtis vietos dvidešimtuke. Diena buvo ne itin sėkminga.

15:36

Pajudėjo Vaidotas Žala. Komanda juda finišo link, sugaišusi daugiau nei tris valandas.

15:08

Vaidotas Žala trasoje stovi jau tris valandas.

15:08

Finišą pasiekė Gintas Petrus. Jie lyderiui pralaimėjo beveik 30 min. ir užėmė 28-ą vietą. Lietuvis neslėpė, kad šiandien kopose buvo tikrai pavojingų bei klaidžių vietų, tad lengva nebuvo.

15:07

WP3 taške „Constra Racing“ klasifikuojama 18-oje vietoje.

14:28

Vaidotas Žala trasoje stovi jau dvi su puse valandos.

14:27

Antrame kelio taške „Contstra Racing“ ekipažas yra 18-as ir 40 min. atsilieka nuo lyderio

14:27

WP2 tašką Gintas Petrus pasiekė 33-ias, o WP3 – 30-as.

13:24

Pirmąjį kelio tašką Gintas Petrus pasiekia 31-oje vietoje.

13:10

Pirmame kelio taške „Constra Racing“ ekipažas klasifikuojamas preliminarioje 14-oje vietoje ir lyderiams nusileidžia 13 min.

12:49

Spėjimai pasitvirtino – Vaidotas Žala lauks sunkvežimio.

12:43

Organizatoriai pranešė, kad Vaidotas Žala stovi dėl techninių problemų. Gali būti, kad lietuvis trasoje privalės laukti „Prodrive“ sunkvežimio, jei gedimo nepašalins savo jėgomis.

12:40

Finišą pasiekė pirmasis automobilių klasės dalyvis Sebastienas Loebas. Jis distanciją įveikė per 1 val. 48 min.

12:36

Į trasą pajudėjo ir Gintas Petrus. Tuo metu Vaidotas Žala dar negali tęsti lenktynių.

12:25

Etapo lyderiai pasiekė WP3 tašką. Tuo metu Vaidotas Žala tebestovi trasoje jau daugiau nei pusvalandį.

12:08

Vaidotas Žala stovi jau 17 minučių.

12:06

Startavo „Constra Racing“ sunkvežimio ekipažas.

11:58

Antrąjį kelio tašką pasiekė Sebastienas Loebas ir dar keli kiti dalyviai. Nors prieš tai Vaidotas Žala važiavo iš paskos prancūzo, dabar antrame kelio taške lietuvio nematyti jau daugiau nei penkias minutes.

11:54

GPS sekimo sistema rodo, kad Vaidotas Žala yra sustojęs ir jau kurį laiką nejuda.

11:32

Pirmąjį kelio tašką Vaidotas Žala pasiekia antroje pozicijoje, nuo lyderio Sebastieno Loebo atsilikdamas 28 sek. Kol kas tai preliminari pozicija, nes netrukus šią atžymą pasieks ir daugiau dalyvių, startavusių vėliau.

10:48

Startavo Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuza ekipažas.

10:35

Kada startuoja Lietuvos komandos automobilių ir sunkvežimių įskaitose?

Vaidotas Žala / Paulo Fiuza – 10 val. 48 min.

Gintas Petrus / Jose Marques – 12 val. 36 min. 30 sek.

Vaidotas Paškevičius / Slavomir Volkov / Tomas Gužauskas – 12 val. 6 min.

10:35

GR10 (sausio 11 d., Haradh – Shaybah)

114 km greičio ruožas ir 509 km pervažiavimas

Dalyviai šį greičio ruožą pradės labai anksti. Motociklininkams teks keltis paryčiui, kadangi iškart lauks ilgas pervažiavimas. Pats greičio ruožas nebus ilgas – kiek daugiau nei šimtas kilometrų. Pasiekę startą jie artės link „Empty Quarter“ prieigų – vienos didžiausių smėlio dykumų pasaulyje, plytinčios Arabijos pusiasalio pietuose.

Trasos sudėtį procentais organizatoriai apibūdina taip: 1 proc. smėlio, 9 proc. grunto, 90 proc. kopų.