„Ebisu“ trasa Japonijoje, tiksliau, septynių trasų kompleksas yra vieta, kurioje ir buvo pradėta rengti „Drift Matsuri“ šventės. Šioje vietoje, tris kartus per metus – pavasarį, vasarą bei rudenį, susirenka tikri drifto entuziastai išbandyti savo jėgas lengvame chaose. Ne tik iš Japonijos, bet ir iš įvairių pasaulio kampelių, tokių kaip Naujosios Zelandijos bei Australijos, atvykę drifteriai gauna progą automobilių sporto komplekse slysti šonu ištisas 36 valandas. Legendomis apipintoje trasoje, sportininkai nesivaržo tarpusavyje, o beveik dvi paras mėgaujasi drifto teikiamais malonumais: važiuoja, pailsi, pamiega ir vėl važiuoja.
Tokio tipo šonaslydžio renginiai Azijoje vyksta jau ne vieną dešimtmetį ir, panašu, kad neilgai trukus, tuo užsikrėtė visas pasaulis. Drifto gimtinėje laikomoje Japonijoje sukurtas „Drift Matsuri“ yra itin populiarus ir Didžiojoje Britanijoje. Čia renginys yra organizuojamas panašiu principu kaip ir Japonijoje – pavasario bei rudens metu. Skirtingų metų laikų „Drift Matsuri“ yra rengiamas dvejose vietose: pavasario šventė vyksta „Rockingham Motor Speedway“ rytinėje Midlandso dalyje, o rudens – šiaurinėje Velso dalyje, vaizdingoje „Anglesey“ trasoje.
Renginio idėja Didžiojoje Britanijoje išlieka nenutolusi nuo Japonijos „Drift Matsuri“ tradicijų – dalyviai nusiperką bilietą, atvažiuoja su patinkančiu automobiliu ir slysta šonu tol, kol pasibaigia padangos, viskas labai paprasta.
Lietuvoje vis labiau populiarėjant šonaslydžiui, tarp renginių organizatorių neliko nepastebėtas ir „Drift Matsuri“. Linas Ramoška, „Drift Matsuri“ organizatorius, antrus metus iš eilės drifto aistruoliams suteikia galimybę pajusti, koks yra Japoniškų šaknų turintis, šio automobilių sporto, renginys. Tinkamiausia vieta šiam formatui netapo didžiausia žiedinė trasa Lietuvoje – Kačerginės „Nemuno žiedas“.
Pagrindinė žiedo trasa yra kiek per greita pradedantiesiems šonaslydininkams, o mažoji treniruočių erdvė – neskirta važiuoti ratu. Tinkamiausią trasą „Drift Matsuri“, organizatorius Lietuvoje L. Ramoška, atrado Žemaitijoje. Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodromas jam pasirodė puiki vieta dėl savo infrastruktūros: naujas asfaltas, nedidelis vidutinis greitis, apšvietimas, kuris yra labai svarbi detalė važiuojantiems naktinėje renginio dalyje.
Nors šie metai drifto bendruomenei buvo kupini iššūkių ir abejonių, tačiau sezono varžybos įrodė, kad šis praėjo sėkmingai. Lietuvos šonaslydžio čempionatas pasibaigė, nugalėtojai išrinkti, todėl rugsėjo 26 dieną visiems bus galima atsipalaiduoti ir pasimėgauti driftu „Sonax Drift Matsuri“ sezono uždarymo šventėje.
Renginio organizatorius Linas Ramoška kalbėdamas apie renginį pamini ir jo svarbą: „Matsuri“ yra labai svarbus renginys mūsų bendruomenei, ypač tokiais sunkiais laikais kaip dabar. Ši šventė yra būtent ta vieta, į kurią visi atvažiuoja praleisti gerai laiko: be įtampos, be varžybinio elemento, taip, kaip drifto istorijos pradžioje. Tai taip, tvirtai galiu pasakyti, kad „Sonax Drift Matsuri“ yra tas sezono renginys, kurio laukiu labiausiai“, – atvirauja L. Ramoška. Kalbėdamas apie šį sezoną, Linas tvirtina, kad „Matsuri“ yra maža šventė, pažyminti išgyventą ir tikrai sėkmingą sezoną – kiek kitokį nei kolegoms iš kaimyninių šalių: „Mums pavyko turėti šį sezoną tikrai neblogą ir tikrai geresnį nei kolegoms iš Latvijos ar Estijos.“
Tiesa, šio renginio neaplenkė naujovės – drifteriams bus suteikta proga paslydinėti šonu ir nakties metu. Tai daroma ne veltui, nes kitais metais organizatoriai planuoja pirmą kartą Lietuvoje padaryti 24 valandų nenutrūkstamą šonaslydžio šventę. Jau rugsėjo 26 dieną, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro trasoje susirinks visi šio sporto aistruoliai ir užkurs tikrą Japonišką drifto fiestą. Daugiau informacijos: www.drifting.lt