Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Į Lietuvą atvyksta Didžiosios Britanijos „drifto“ čempionas

Už lango vis dar vyrauja permainingi orai, bet Lietuvos „drifteriai“ žino, jog iki sezono pradžios liko visai nedaug – oficiali pradžia bus paskelbta balandžio 15 dieną. Pirmasis savaitgalis po Velykų bus skirtas kitai šventei – „Betsafe Drift Matsuri“.
Betsafe Drift Matsuri kviesliu paskirtas B. Čirba
Betsafe Drift Matsuri kviesliu paskirtas B. Čirba / Organizatorių nuotr.

„Jeigu atvirai, po pernai metų „Betsafe Drift Matsuri“ turėjome abejonių, ar įmanoma perspjauti tai, kas įvyko tąkart, – pasakoja renginio organizatorius Linas Ramoška. – Mūsų mylima Driftiškių trasa nuolat plyšta per siūles, dalyvių pasirengimas taip pat auga taip, kad patys turime pagalvoti, kaip neatsilikti. Visokie naktiniai šviesos šou, fejerverkai ir panašios atrakcijos virto nauja norma, tad artėjant šiam renginiui, turėjome gerą galvosūkį.“

Rekordinis norinčių skaičius

Kitaip nei anksčiau, šių metų „Betsafe Drift Matsuri“ prasidėjo nuo dalyvių atrankos. Vietoj to, kad dalyvavimo teisę duotų tiems, kurie pirmesni užsiregistravo, organizatoriai nusprendė pasirinkti kokybės kelią – užsiregistruoti leido visiems norintiems, o tuomet padarė atranką.

„Turiu pripažinti, jog nei mes tikėjomės tokio antplūdžio, nei mes labai norėjom imtis to švento Petro vaidmens nuspręsdami, kas gaus džiaugtis trasa, o kas stovės ant žiūrovų kalnelio, – tęsia L. Ramoška. – Žinojome, kad norinčių bus, bet kad sulauksime 228 paraiškų ir dar šūsnies telefono skambučių – nenumatėme. Atrodo aplink siaučia neramumai, ekonominė situacija lyg blogėja, bet „drifterių“ pareiga švęsti „Matsuri“ išlieka šventa. Po registracijos laukė pakankamai sudėtingas atrankos procesas ir net ir išsirinkę, rodos, didžiausią patirtį turinčius dalyvius, buvome priversti pakelti savo maksimalų dalyvių skaičių dar dešimtimi. Dabar jaučiamės kaip avialinijos, kurios pardavė per daug bilietų ir tikisi, jog kažkas neateis.“

Iš 228 atrinkę 150 didžiausią patirtį (o tai reiškia, galinčių užtikrinti saugumą trasoje) turinčius dalyvius, organizatoriai atsisuko pernai įvestą tradiciją.

Žmogus, laimėjęs prieš pasaulio čempioną

„Ne paslaptis, jog per paskutinius 5-7 metus Lietuvos „driftas“ labai užaugo, – apie renginį pasakoja organizatorius. – Turime Europoje konkuruojančių sportininkų, turime gausią PRO lygą ir turime net kelias kartas sportininkų, kurie užtikrina sporto augimo tąsą ateityje. Vienas iš dalykų, kurių galima pasigesti, tai mūsų ir pasaulio „drifto“ arenos sąsajų. Taip, mes turime Aurimą Bakčį, kuris jau senokai moko amerikiečius trispalvės reikšmės, turime Andrių Vasiliauską ir Benediktą Čirbą, kurie neša mūsų vėliavą Europoje, kaip ir Aurimą Vaškelį, kuris dominavo Didžiosios Britanijos „drifto“ scenoje. Bet keli sportininkai nebūtinai gali nupasakoti bendrą čempionato aurą, tad pernai sumanėme atsivežti svečių ir leisti jiems patirti Lietuvos šonaslydį.“

Pirmasis svečias buvo lenkas, Europos „drifto“ vicečempionas Gzregorz Hipky. Lietuviams jis pažįstamas iš laikų, kai dalyvavo „Drift Allstars“ ir „Eastern European Drift Championship“ etapuose Lietuvoje ir Latvijoje. Dėl savo žinomumo socialiniuose tinkluose, Grzegorz tikrai pavyko iškomunikuoti, jog Lietuvos „driftas“ yra užaugęs ir žydintis.

Pradėjus rinktis šių metų svečią, renginio organizatoriai iš pradžių atsisuko į Ukrainą. Pernai sėkmingai renginio metu sunaikinę okupantų karo laivo maketą, šiemet jie tikėjosi sulaukti svečių iš Kijevo. Deja, sportininkai atsisakė kvietimo argumentuodami, jog liks nesuprasti savo šalyje – karo akivaizdoje, švęsti „driftą“ užsienio trasoje būtų nemandagu.

Gavę tokį atsakymą, „Betsafe Drift Camp“ organizatoriai atsisuko į kitą, labai panašią „drifto“ sporto istoriją turinčią šalį kiek tolėliau – Airiją.

Būtent ši saloje įsikūrusi populiacija yra užauginusi vienus stipriausių pasaulio drifterių: James Deane, brolius Jack ir Conor Shanagan. Airijos „drifto“ čempionatas garsėjo svečių iš Jungtinių Valstijų „drifto“ žvaigždžių vizitais bei savo dydžiu ir renginių kokybe faktiškai peraugo populiacijos poreikius.

Besirinkdami, ką pakviesti, organizatoriai prisiminė vieną pavardę, kuri Lietuvos „drifto“ gerbėjams žinoma iš Aurimo Vaškelio karjeros Jungtinėje karalystėje laikų – Duane McKeever. Šis Š. Airijos sportininkas ne tik garsėja nutrūktgalvišku važiavimo stiliumi, bet ir yra pasiekęs tai, kas daugeliui nepavyko – laimėjo prieš stipriausiu pasaulio „drifteriu“ laikomą James Deane.

„Kontaktas su Duane nebuvo sudėtingas dėl mūsų „Matsuri“ reguliariai lankančio kito airio William Hanna. Duane buvo matęs mūsų renginio akimirkas William socialinėje medijoje, o sulaukęs mūsų kvietimo, gavo patvirtinimą, jog viskas čia gerai ir kad niekas jo neparduos kaip lėlės į Rytų Europą“ – šypsosi renginio organizatorius.

Keli trumpi pokalbiai, skrydžių pasirinkimai ir airis jau žino, ką veiks po Velykų.

Sės prie „raketos“ vairo

Nors airis yra žinomas kaip balto „Nissan“ pilotas, negailintis sūkių ribotuvo, „Betsafe Drift Matsuri“ metu jis vairuos pernai Grzegorz Hipky apsilankymui surinktą „compact raketą“.

Tai 2.5 litro tūrio trečios kartos BMW, aprūpintas visais reikalingais elementais, norint sėkmingai ir saugiai džiaugtis „Matsuri“ teikiamais malonumais. Automobilyje sumontuotos sportinės sėdynės ir saugos puslankiai, „IRP“ ratų išsukimo komplektas. Automobilis nėra labai išvaizdus ir iš esmės atitinka „drifto raketos“ (angl. Drift Missile) konceptą.

Tai Japonijoje gimęs treniruočių automobilio vaizdinys. Išvaizda iš esmės yra paskutinėje prioritetų skalės vietoje. Svarbu, kad automobilis būtų patvarus ir galėtų atlaikyti visas 12, arba, Japonijos atveju, 24 valandas artimo kontaktinio „drifto“. Šių bolidų tikslas yra suteikti vairuotojams maksimalų kiekį už vairo praleistų valandų.

„Driftas“ yra vienas iš labiausiai į būtent sportininko gebėjimus orientuotų sportų – čia neužtenka įsigyti greito ir brangaus automobilio, čia reikia mokėti juo naudotis, tad būtent „raketos“ leidžia gauti reikalingus įgūdžius nenaudojant išpuoselėtų varžybų bolidų resursų.

„Jeigu pamenate, britų televizijos laida „Aukščiausia pavara“ (Top Gear) turėjo „Suzuki Liana“, su kuria žinomi pramogų pasaulio žmonės, aktoriai ir dainininkai turėdavo įveikti ratą laidos trasoje. Mūsų „compactas“ siekia tokio pačio likimo – būti ta mašina Lietuvoje, su kuria „Betsafe Drift Matsuri“ dalyvautų žmonės iš viso pasaulio ir patirtų Lietuvos „driftą“. Tuo pačiu ši „raketa“ lieka gyvu įrodymu, jog nereikia išleisti dešimčių tūkstančių eurų tam, kad pasimėgauti šonaslydžiu“, – kultūrinius ypatumus pasakoja renginio organizatorius.

„Betsafe Drift Matsuri“ šalies „drifto“ sezoną atidarys balandžio 15 dieną simboliniame Driftiškių miestelyje, Šiaulių rajone. Kartu su 150 atrinktų drifterių, trasoje bus galima išvysti ne vieną svečią su dideliu pasiekimų kraičiu, o renginio žiūrovai galės patirti renginį sėsdami pasivažinėjimui su bet kuriuo iš dalyvių, tarp jų ir su Duane McKeever. Platesnė renginio informacija, tvarkaraštis ir bilietai – www.drifting.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai