Naujausia informacija iš Saudo Arabijos – 15min GAZAS „Facebook“ paskyroje ir specialiame 15min Dakaro ralio polapyje.
Neskubėkite sakyti, kad žinote atsakymą – jo, greičiausiai, nežino niekas. Taip, šis pavadinimas duotas Paryžiaus-Dakaro raliui. Dakaras – tai Žaliajame kyšulyje, labiausiai į vakarus nutolusiame Afrikos krašte įsikurusi Senegalo sostinė, link kurios ir driekėsi originalus ralio maršrutas. Tačiau nebesidriekia.
Vieta, kurioje dabar yra įsikūręs 2,5 milijonų žmonių Dakaras, buvo rimčiau apgyvendinta tik 15 amžiuje. Čia įsikūrė Portugalai, kurie Gorė salą ir jos apylinkes naudojo kaip tarpinę stotelę tolimesnėms laivų kelionėms. Vėliau ši sala tapo vergų logistikos centru.
Ši teritorija buvo vis labiau apgyvendinama, plėtėsi laivyba, vergų prekyba, po truputį radosi ir pramonės objektai. 17 amžiuje netoli Gorė salos buvo įkurtas kaimelis, kurį lebu žvejų gentis pavadino Ndakaaru. Negaišinsime jūsų laiko visa Žaliojo kyšulio istorija, tačiau su laiku prancūzų liežuvių pagalba Ndakaaru virto į Dakar.
Įdomu tai, kad vietiniai nelabai žino, kodėl šis miestas taip vadinasi. Volofų kalboje deuk raw gali būti verčiamas kaip „Tas, kuris čia apsistos, suras ramybę“. Gali būti, kad miesto pavadinimas kilo nuo Volofų dekk-raw – „ekk“ reiškia „šalis“, o „raw“ – „pabėgti“.
Tačiau greičiausiai Ndakaaru vardo šaknys – paprastas volofų „dakhar“, reiškiantis „tamarindas“. Tamarindas – tai pupinių šeimos lapuotis medis, auginantis ankštyse supakuotus valgomus vaisius. Tamarindų Žaliajame kyšulyje tikrai netrūksta, todėl tai yra labiausiai tikėtina Dakaro miesto pavadinimo kilmė.
Kai Dakaro ralis persikėlė į Pietų Ameriką, buvo svarstoma vardą pakeisti. Tačiau dėl marketingo priežasčių to buvo atsisakyta. „Dakaro ralis“ yra visiems puikiai pažįstamas vardas – norint taip išpopuliarinti naują pavadinimą, tektų nemažai pavargti. Taigi, kadangi dabar Dakaro ralis nėra susijęs su Senegalo sostine, galima pajuokauti, kad tai yra tamarindo medžio vardo ralis.