Lietuvos bagių sporto meistrai atskleidė, kuo Europoje išskirtinė Vilkyčių trasa

Kiek mažiau nei trys savaitės liko iki didžiausio ir vienintelio tokio rango automobilių sporto renginio Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapo. Jis birželio 10-11 dienomis nugriaudės Vilkyčių automobilių sporto komplekse. Jau septintą kartą mūsų šalyje rengiamos varžybos ir vėl žada būti dramatiškos iki pat paskutinio šachmatinės vėliavos mosto, tad organizatoriai žiūrovams garantuoja, kad nuobodžiauti čia neteks, rašoma pranešime.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.

Tie, kurie Europos automobilių kroso čempionato etapą stebėjo Vilkyčiuose pernai, puikiai prisimena, kokios aistros ir emocijos ten virė. Praėjusiais metais trasos 35-erių metų jubiliejus buvo pažymėtas itin gausiu incidentų skaičiumi finalinę renginio dieną. Teisėjams raudonas vėliavas teko pakelti net dešimt kartų. Tokio precedento neprisimena net daugiausiai patirties Europos automobilių kroso čempionate turintys mūsų šalies pilotai, organizatoriai ir net patys teisėjai.

Nors toks didelis incidentų skaičius yra labiau išimtis nei taisyklė, patys bagių sporto lenktynininkai pripažįsta, jog praėjusių metų etapas buvo išties išskirtinis. Šiais metais žygį per Europą nuo pirmojo etapo Vokietijoje pradėjęs mūsų šalies lenktynininkas Tomas Zavarskis pernai ir pats finale pakliuvo į incidentą, kurio metu vertėsi ir smarkiai sudaužė savo bagį.

Paklaustas, kodėl praėjusiais metais varžybose užfiksuota tiek daug susidūrimų jis tvirtino, kad labai daug lemia sėkmė, o tyčia avarijų tokio lygio varžybose niekas nekelia. Tiesa, Tomas Zavarskis pažymėjo vieną svarbią detalę – Vilkyčių trasa yra bene greičiausia Europoje.

„Aišku, pas daugelį dalyvių technika yra kasmet tobulesnė, kiek greitesnė negu anksčiau. Padidėjo greičiai, nes pati trasa juk nepagreitėjo. Ji liko tokia pati greita. Vilkyčiuose po starto susijungiame iki šeštosios pavaros, greitis siekia apie 140-150 km/val. Bet išties tai sunku pasakyti, kodėl viskas pernai „sukrito“ taip dramatiškai. Taip niekada nėra buvę. Manau, kad tiesiog taip susidėliojo aplinkybės ir daugeliui pritrūko sėkmės.

Tarkime mano atveju buvo visiškai sėkmės dalykas. Išvažiavau iš starto, tiesioje atkarpoje vienas dalyvis kliudė kitą, o pastarasis kliudė mane, važiuojantį savo trajektorija. Tai aš taip tiesiu vairu ir nulėkiau į atitvarus. Tai tokią situaciją čia galima vadinti tik sėkme ir atsitiktinumu, kad kliudė būtent mane“, - sakė Tomas Zavarskis, pridūręs, kad šių metų sezono pirmasis etapas Vokietijoje irgi buvo dramatiškas, tačiau tiek daug incidentų neįvyko.

Tiesa, dalyvių technika čia labiau kentėjo ne nuo kontaktų, bet nuo trasoje esančių duobių. Dėl šios priežasties dalyviai visuomet žeria komplimentus Vilkyčių trasai, mat joje trasos gruntas yra toks, kad čia duobei atsirasti nėra net teorinės galimybės.

Pirmame etape Vokietijoje Tomas Zavarskis prasibrovė į B finalą, tačiau jo metu būtent ir pataikė į duobę. Po smūgio per pusę lūžo ratas.

Tomui Zavarskiui antrina ir karjerą jau baigęs bagių lenktynininkas Tautvydas Urba. Jis aukščiausius savo pasiekimus iškovojo 2017 metų sezone, kai galutinėje Europos autokroso čempionato rikiuotėje liko septintas. Lietuvis savo vardą į istoriją įrašė laimėdamas etapą Italijoje, o Čekijoje finišavo antras. Geriausias Tautvydo Urbos pasiekimas Vilkyčiuose – ketvirtoji vieta.

Sportininkas tikina, kad incidentai varžybų metu yra labiau atsitiktinumas nei tendencija. Pasak lenktynininko, Europos automobilių kroso čempionato dalyviai puikiai supranta kiekvieno sėkmingai pabaigto etapo vertę, todėl retai užsiima akla rizika ir ėjimais „va bank“. Teisę suklysti dalyviai turi tik kartą, nes sezono gale iš galutinio rezultato išbraukiamas tik vienas, nesėkmingiausiai susiklostęs etapas.

„Dažniausiai „karštesni“ būna pusfinaliai, kai kovojama dėl vietos finale, o finale visi lyderiai, tas dešimtukas jau važiuoja dėl to, kad pasiektų finišą ir atsivežtų taškų sezonui. Juk visi siekia rezultato metų gale ir tas, kuris važiuoja trečias, tikrai aklai nerizikuos tam, kad taptų antru. Jam bus aktualiau išlaikyti tą trečią vietą.

Finišuoti tikrai yra labiau verta nei sudaužyti techniką ir tapti žiūrovu ir „nuo kranto“ žiūrėti varžybas. Paimkime paprastą pavyzdį – vokietį Bernd Stubbe. Jis daugkartinis Europos čempionas, nors sezono metu tikrai ne visus etapus baigdavo tarp greičiausių trejetuko. Tačiau baigia, finišuoja, laimi taškus ir gale metų tas stabilumas atsiperka“, - sakė Tautvydas Urba.

Daugiau informacijos apie birželio 10-11 dienomis Vilkyčiuose įvyksiantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą, bilietų kainas ir jų įsigijimo galimybes galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis