„Moterų ralis“ kartu su Lietuvos kelių policija ragina vairuoti saugiai

Prasidėjus šiltajam sezonui, „Moterų ralio“ dalyvės kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba nori atkreipti visų vairuotojų dėmesį į saugų bei etišką vairavimą ir skelbia saugumo akciją „Mąstau blaiviai – vairuoju saugiai“, rašoma pranešime.
Vilniuje startavo „Moterų ralis“, į gatves išvažiavo 250 ekipažų
Vilniuje startavo „Moterų ralis“, į gatves išvažiavo 250 ekipažų / Organizatorių nuotr.

Policijos pareigūnai visoje šalyje gegužės 4–10 dienomis vykdys prevencines priemones, skirtas vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo kontrolei.

„Prasidėjus šiltiems orams vairuotojai tarsi nutrūksta nuo grandinės – dažniau linkę viršyti leistiną važiavimo greitį, nevengia vairuoti neblaivūs. Statistika rodo, kad vyrai dažniau nei moterys sėda prie vairo pavartoję alkoholinių gėrimų. Turime suprasti, kad vairavimas nėra žaidimas, neatsakingai ir neapgalvotai elgdamiesi, esame potencialūs nelaimės nešėjai“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Pasak V. Grašio, šiemet, palyginti su pernai pirmų keturių mėnesių laikotarpiu, įvyko net trečdaliu daugiau eismo nelaimių, kuriose nukentėjo žmonės. Vairuotojų nuo neatsargaus elgesio, deja, neatbaido ir baudos, kurios gali būti ir labai didelės. Policija praėjusiais metais šalies keliuose išaiškino daugiau nei 10 700 neblaivių vairuotojų, t. y. 15 proc. daugiau nei 2020-aisiais.

„Džiaugiuosi, kad Moterų ralio dalyvės imasi socialinės atsakomybės akcijos ir atkreipia visų vairuotojų dėmesį į saugų ir etišką vairavimą, ypač – vairavimą išgėrus, kurio negalime nei pateisinti, nei būti tam pakantūs. Saugūs kelyje būsime tik jei paisysime Kelių eismo taisyklių ir gerbsime vieni kitus“, – pabrėžia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas V. Grašys.

„Moterų ralio“ organizatorė Neringa Simson kviečia visus vairuotojus būti sąmoningais ir netoleruoti draudžiamo elgesio prie vairo ne tik policijos vykdomų prevencinių priemonių metu, bet ir joms pasibaigus. Pasak jos, etiškas elgesys kelyje kiekvienam eismo dalyviui turėtų būti norma.

„Mūsų renginys moterims – ne tik pramoga, bet ir naudinga praktika kelyje. Renginys vyksta griežtai laikantis Kelių eismo taisyklių. Dalyvės važiuoja, vadovaudamosis specialia kelio knyga ir tai leidžia joms praktiškai patirti, kad kelyje svarbu ne greitis, o subalansuotas laiko apskaičiavimas, planuojant maršrutą“, – sako N. Simson.

Be to, „Moterų ralio“ dalyvės kasmet pasirašo „Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaraciją, kurią sudaro dešimt „auksinių“ taisyklių, paskelbtų Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Action for Road Safety programoje. Penktoji taisyklė skelbia: „Niekada nevairuoju apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų“.

„Moterų ralis“ šiemet vyks gegužės 28 d. Renginyje dalyvaus 250 ekipažų, t. y. daugiau negu tūkstantis moterų.

„Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaracija / 10 „auksinių“ saugaus elgesio kelyje taisyklių:

  1. Visada segiu saugos diržą: ir vairuodama, ir būdama keleive.
  2. Gerbiu Kelių eismo taisykles – jos sukurtos apsaugoti mus.
  3. Rūpindamasi savo ir kitų saugumu, visada važiuoju tik saugiu greičiu.
  4. Reguliariai tikrinu automobilio padangų būklę, oro slėgį, nepamirštu atsarginės padangos.
  5. Niekada nevairuoju apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
  6. Vaikus (žemesnius kaip 135 cm) prisegu jiems pritaikytomis prisegimo sistemomis, t. y. naudoju specialią saugos sėdynę.
  7. Vairuodama nesinaudoju mobiliojo ryšio priemonėmis.
  8. Jei esu pavargusi ar jaučiuosi mieguistai, visuomet sustoju pailsėti.
  9. Vairuodama dviratę transporto priemonę, visada užsidedu ir užsisegu saugos šalmą.
  10. Kelyje stengiuosi būti mandagi ir atidi kitiems eismo dalyviams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai