Panevėžyje sezono apdovanojimus išsidalijo autokroso ir ralio kroso varžybų dalyviai

Penktadienį Panevėžyje surengti metiniai Lietuvos automobilių sporto federacijos autokroso ir ralio kroso apdovanojimai. Jų metu taip pat pagerbti ir sporto meistro vardą užsitarnavę lenktynininkai. Šį kartą apdovanojimų vakarą buvo patikėta rengti Panevėžio atstovams – klubui „Ekrosas“.
Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Apdovanojimų ceremonijos pradžioje į sceną žengė LASF Kroso komiteto pirmininkas Kazimieras Gudžiūnas, kuris pasveikino visus dalyvius ir perdavė žodį federacijos viceprezidentui Jonui Dereškevičiui.

Prieš prasidedant taurių ir medalių dalyboms, į sceną buvo pakviesti tie lenktynininkai, kurie kandidatuoja ar jau užsitarnavo sporto meistro vardą.

Kandidato į sporto meistrus pažymėjimas įteiktas bagį vairuojančiam Tautvydui Urbai. Sporto meistro pažymėjimai ir ženkleliai įteikti ir Giedriui Stoniui bei Ernestui Staponkui. Beje, pastarasis lenktynininkas šį titulą iškovojo jau gerokai anksčiau, tačiau atsiėmė tik dabar.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka

Organizatoriai nepamiršo ir sporto klubų, kurie organizavo Lietuvos autokroso čempionato etapus bei regionines autokroso varžybas. Padėkų sulaukė ir Europos ralio kroso čempionato dalyviai.

Apdovanotas septintą vietą divizione Super1600 užėmęs Ernestas Staponkus ir trisdešimtoje vietoje finišavęs Kasparas Navickas. Pagerbtas ir „Rallycross Challenge Europe“ varžybose šeštą vietą „Super Cars“ divizione iškovojęs Arvydas Galinis.

Lietuvos autokroso čempionato apdovanojimai pradėti nuo pačių mažiausiųjų. „Mini Buggy“ įskaitoje nugalėjo 94 taškus surinkęs Normantas Lepšys. Antroje vietoje atsidūrė jaunoji Latvijos lenktynininkė Monta Henilane. Nuo jos keliais taškais sezone atsiliko Matas Zavarskis.

Divizione 1-A užtikrintą pergalę šventė „Skorpiono ASK“ lyderis Giedrius Stonys. Jis už savęs paliko Lietuvos spalvas ginantį latvį Andį Klavą ir Vilkyčių automobilių sporto klubo atstovą Lauryną Petrašką.

Ketvirtame divizione nugalėtojas paaiškėjo po įnirtingos kovos. 64 taškus sezone pelnęs Marius Kisielis vos dviem taškais aplenkė komandos draugą, „Skorpionas ASK“ narį Simoną Kazbarą. Į apdovanojimus neatvyko svečias iš Latvijos Rihards Dainis, kuris nusipelnė trečiosios vietos apdovanojimo.

OPEN divizione intriga taip pat išliko iki pat paskutinio etapo. Suskaičiavus sezono taškus nugalėtoju buvo tituluotas kupiškėnas, „Skorpiono ASK“ narys Dalius Valiukas. Jis aplenkė atitinkamai 62 ir 59 taškus surinkusius „Ukmergės AMSK“ atstovus Dovydą Vaitkevičių ir Juozą Kutką.

3A-RWD galine ašimi varomų bagių klasėje triumfavo favoritu laikytas Vilintas Kuras. 50 taškų surinko ir nuo lyderio 8 balais atsiliko Raimondas Olkštinas. „Ekroso“ komandos narys ir vadovas Egidijus Česnelis iškovojo trečiąją vietą ir sukaupė 43 taškus.

3A AWD bagių visais varomaisiais ratais įskaitoje triumfavo „Motorsport LT“ komandos nariai. Tautvydas Urba užtikrintai laimėjo garbingiausią, pirmosios vietos apdovanojimą. Po jo rikiavosi Tomas Zavarskis ir Gintaras Morkevičius.

Komandinėje įskaitoje itin atkakli kova virė pačioje lentelės viršūnėje. 244 taškus iškovojusi Šakių „Motorsport LT“ ekipa vos keturiais taškais nurungė „Skorpiono ASK“ rinktinę. Trečioje vietoje su 142 balais atsidūrė „ASK Vilkyčiai“.

Užtarnautų prizų sulaukė ir ralio kroso varžybų prizininkai. Ralio kroso Taurės nugalėtoju tapo „Bolids“ atstovas Laurynas Diržininkas. Antrąją vietą su 12 taškų iškovojo Giedrius Stonys. Analogišką taškų skaičių surinko ir trečioje vietoje atsidūrė „Fostingira“ narys Gintautas Malinauskas.

Pirmame divizione nugalėtojo taurė iškeliavo į Šarūno Gliko rankas. Deja, bet lyderis renginyje dalyvauti negalėjo. Antroje vietoje sezoną baigė Kęstutis Gylys, kuris trimis taškais aplenkė Arvydą Galinį.

„Touring Cars“ divizione aukščiausią apdovanojimą iškovojo „ASK Vilkyčiai“ atstovas Mindaugas Sidabras. Antroje vietoje atsidūrė kupiškėnas Simonas Kazbaras. Trečias – Petras Bartkus, kuris į apdovanojimus taip pat neatvyko.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Kėdainių „Fostingira“ ekipa, kuri uždirbo 63 taškus.  Šakių automobilių sporto klubas nuo lyderiavusios ekipos atsiliko vos 2 taškais. Treti – „Vilkyčių ASK“ sportininkai.

Ant scenos žengė ir tie sportininkai, kurie varžėsi Baltijos šalių automobilių kroso čempionate. Ceremonijos metu buvo pagerbti keturi lenktynininkai. Divizione 1600 antrąją vietą laimėjo Giedrius Stonys. Taip pat antrąją poziciją iškovojo ir OPEN klasėje važiavęs Dalius Valiukas. B1600 bagių klasėje antrąją vietą laimėjo Tomas Zavarskis. Jį aplenkė sezono lyderis Tautvydas Urba.

Kazimieras Gudžiūnas ir Arvydas Galinis taip pat pasveikino ir tuos pilotus, kurie varžėsi Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) ralio kroso čempionate. NEZ 1600 įskaitoje trečios vietos taurę laimėjo Laurynas Diržininkas. NEZ SuperCars divizione taip pat ant trečiosios vietos laiptelio žengė Šarūnas Glikas.

Be apdovanojimų neliko ir Regioninių automobilių kroso varžybų dalyviai. Vis didesnį populiarumą įgaunančios regioninės varžybos kasmet pasipildo naujais dalyviais, o kai kurie iš jų debiutiniame sezone jau ne kartą lipo ant prizininkų pakylos.

Divizione 1600 triumfavo Karolis Petreikis, atstovavęs „Bolids“ komandą. Jis sezono finiše pademonstravo 60 taškų kraitį. 47 taškus surinko ir antroje vietoje metus pabaigė „ASK Žaibas“ narys Mantas Pukys. Kęstutis Skiezgilas, kuris neatstovavo jokiam klubui ir važiavo asmeninėje įskaitoje, laimėjo trečios vietos taurę.

Divizione 2000 nepavejamas buvo „Honda Civic“ vairuojantis Tomas Skrodenis. Jis suriniko 77 taškus. „Mūša Kross“ narys Arnas Kanapeckas užsitikrino antrą poziciją. Trečioje vietoje įsitvirtino Žilvinas Motiejūnas.

OPEN įskaitoje nugalėjo BMW vairavęs, ekipos „Autoiksas“ narys Andrius Šimonis.

Tomas Geležinis, taip pat vairavęs BMW ir atstovavęs „ASK Tornada“ ekipai, finišavo antras. Vos dviem taškais mažiau surinko „Mūša Kross“ narys, pirmą sezoną lenktyniaujantis Egidijus Kirdeikis.

2000 Super įskaitoje lyderio vardą iškovojo Kęstutis Janukaitis, kuris gynė Plungės „ASK Tornada“ vėliavą. Antroje vietoje finišavo 40 taškų surinkęs Petras Bartkus. „ASK Vilkyčiai“ narys Mindaugas Sidabras į viršų kėlė trečiosios vietos taurę.

Komandinėje įskaitoje užtikrintai nugalėjo „Bolids“ komanda, kuri surinko net 207 taškus. Antros ir trečios vietos komandos-prizininkės galėjo pasigirti gerokai kuklesniu taškų biudžetu. Gargždų TSŠA „Autoiksas“ su 133 taškais laimėjo antrą vietą, „Tornada“ su 126 balais – trečią.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?