Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Marija Kazanovič teigia, kad pareigūnų susižavėjimas lenktynėmis prasidėjo po to kai, susipažino su „Autoplius Fast lap“ organizatoriais Giedriu Čenkumi ir Tomu Digaičiu. Pareigūnę jaunuoliai sužavėjo savo noru būti socialiai atsakingais lenktynių organizatoriais.
„Šios lenktynės yra nukreiptos į sąmoningo jauno vairuotojo ugdymą. Gegužės mėnesį vykusios lenktynės buvo nukreiptos į be nuobaudų važinėjančio jaunuolio skatinimą ir ugdymą, o šį kartą dėmesį kreipiame į visiškai blaivius vairuotojus.
Pagrindinė žinia, kurią nešame čia su kolegomis yra ta, kad adrenalinas, greitas važiavimas, vairavimo pramoga gali būti toleruojama tik lenktynių trasoje. Tie lenktynininkai, kurie išsikrauna lenktynių trasoje daro prielaidą, kad bus sąmoningi ir atsakingi viešuose keliuose“, – tikina LKPT pareigūnė Marija Kazanovič.
Tačiau ką daryti vairuotojams, kurie neturi galimybės išvažiuoti savais automobiliais į lenktynių trasą? Kaip išsikrauti ir keliuose važinėti tvarkingai jiems?
Marija Kazanovič teigia, kad policijos funkcija nėra organizuoti lenktynes visiems vairuotojams, tačiau primena, kad yra labai daug būdų pasimėgauti greitu važiavimu, adrenalinu prie vairo ten, kur saugu.
„Lietuvoje veikia ne viena ekstremalaus vairavimo mokykla, organizuojami kursai, entuziastai buriasi į komandas. Mes už atsakingą ir organizuotą įgūdžių lavinimą“, – teigia Marija Kazanovič.
„Pastebėjome, kad apskritai vis daugiau vairuotojų netoleruoja greičio viršijimo, neblaivaus vairavimo. Vis daugiau jaunų vairuotojų suvokia, kad pažeisti taisykles yra ne kieta. Daug smagiau būti švariam, nepažeidinėti kelių eismo taisyklių. Geriau atvykti į trasą ir įrodyti, kad iš tikrųjų esi profesionalus vairuotojas“, – augančiu visuomenės sąmoningumu džiaugiasi pašnekovė.