Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.

B.Vanagas į vienuolikto etapo finišą skriejo ant trijų ratų, trasos nebaigė A.Kanopkinas ir V.Jurkevičius

Ketvirtadienį Dakaro ralio dalyvių laukia vienuoliktas iš dvylikos greičio ruožų, numatytų 2024-ųjų metų Dakaro ralyje. Kviečiame šiame tekste sekti lietuvių pasirodymą. Nuolat atnaujinsime įvykiais ir rezultatais.
Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas
Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas / 15min skaitytojo nuotr.

Visos naujienos apie Dakarą – specialioje rubrikoje

Kada startuos Lietuvos atstovai?

Laisvydas Kancius – 7 val. 52 min. 30 sek.

Antanas Kanopkinas – 8 val. 01 min. 30 sek.

Benediktas Vanagas/Kuldar Sikk – 8 val. 56 min.

Vladas Jurkevičius/Aisvydas Paliukėnas – 9 val. 43 min.

Vaidotas Žala/Paulo Fiuza – 9 val. 44 min.

Rokas Baciuška/Orion Montijano –9 val. 56 min.

Gintas Petrus/Jose Marques – 10 val. 24 min. 30 sek.

Emilija Gelažninkienė/Arūnas Gelažninkas – 10 val. 32 min. 30 sek.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

17:55

Emilija ir Arūnas Gelažninkai šiandien finišą pasiekė nuo lyderių atsilikę 1 val. 6 min., tačiau išsaugojo dešimtą poziciją.

16:26

Finišavo ir Gintas Petrus. Preliminariai jis kol kas 29-as.

16:24

Finišuoja Rokas Baciuška. Jis šiandien nuo lyderio atsiliko kiek daugiau nei 15 minučių, tačiau jam svarbiausia už savęs išlaikyti F.Lopez Contardo, kuris dar važiuoja trasoje.

15:47

Ketvirtoje pozicijoje finišuoja Laisvydas Kancius. Jis šiandien lyderiui A.Giroud pralaimėjo 52 min.

Finiše Laisvydas sakė, kad šis etapas buvo vien akmenys: "400 km ir nieko daugiau, vien kalnuose, aukštyn žemyn akmenys.

Saugojau techniką, važiavau ramiai."

Šio etapo nugalėtojas tarp keturračių – Alexadre Giroud.

15:44

WP11 Rokas Baciuška išlaiko puikų tempą ir preliminariai ketvirtą poziciją šiandien bei kol kas yra prasibrovęs į trečią vietą skaičiuojant bendrą „Challenger“ klasės rezultatą.

15:36

Vienuoliktas etapas technikai buvo išties negailestingas. Dauguma grįžta be padangų, o kai kurių ratai apskritai paliko kėbulą. Štai 219 numeris B.Baragwanath partempė komandos draugą, 212-ąjį numerį M.Serradori, kurio „Century“ bagis neteko priekinio rato.

15min skaitytojo nuotr./Mathieu Serradori finišą pasiekė be rato ir tempiamas

Visą galeriją, kurioje užfiksuoti smarkiai apdaužyti dalyvių automobiliai, žiūrėkite žemiau.

15:28

Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu pranešė, kad greičio ruožo tęsti negalės. Jiems iš pradžių nutrūko vairo stiprintuvą ir generatorių sukantis diržas. Jie jį pakeitė, tačiau jis nutrūko ir vėl. Ekipažas priverstas greičio ruožo nebaigti trečią kartą.

15:16

Dviem apgadintais ratais ir pakaba finišuoja ir ispanė Laia Sanz.

15min skaitytojo nuotr./Laja Sanz finišą pasiekė be dviejų ratų

15:14

Vaidotas Žala klasifikuojamas 8-oje vietoje, Benediktas Vanagas – 16-oje. Juos per poziciją žemyn dar gali nustumti vėliau startavęs bet greičiau važiuojantis S.Quintero.

15:00

Finišuoja Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza. Jie šiandien trasoje sugaišo 15 min. ilgiau nei lyderis G.Chicheritas.

Tiesa, lietuvio rezultatas neužfiksuotas paskutiniame kelio taške, tad neatmestina, jog ekipažas gaus baudą. Kol kas jie klasifikuojami 7-oje vietoje šiandien.

14:51

WP7 Rokas Baciuška prieš F.Lopez Contardo įgijęs jau 10 min. pranašumą ir bendroje įskaitoje jį šiuo metu lenkia viena minute skaičiuojant visų etapų rikiuotę.

14:42

Praradęs pusantros valandos pajudėjo Vladas Jurkevičius.

14:35

Benedikto Vanago nuostoliai finiše – trys pramušti ratai ir išmuštas žibintas. Ekipažas taip pat bando išimti sugadintą pusašį ir ketina į bivaką grįžti tik priekine varančia ašimi. Kol kas galutinė B.Vanago ir Kuldar Sikk pozicija nėra aiški. Prognozuojama vieta 10-15 pozicijose.

14:23

Antanas Kanopkinas traukiasi iš greičio ruožo.

„Dakaras mums baigėsi lūžusiu ratlankiu. Šakės išgyveno, keturratis išgyveno, o ratlankis ne. Tai yra Dakaras. Padarysime viską, kad čia grįžtume“, – sakė Antanas Kanopkinas, greičio ruožą palikęs sraigtasparniu.

14:18

Finišuoja Benediktas Vanagas. Jo ir Kuldar Sikk duetas paskutinius kilometrus važiavo su pramuštu ratu, kol galiausiai iš padangos neliko nieko. Ekipažas nusprendė negaišti laiko rato keitimui ir distanciją įveikė trimis ratais. Finiše lietuviui ratą paskolino varžovas G.de Meviusas.

14:09

WP11 Benediktas Vanagas lyderiui nusileidžia 17 min. 23 sek.

14:08

WP5 taške Gelažninkai kyla viena pozicija. Dabar jie dešimti.

14:07

WP22 Laisvydas Kancius ir toliau važiuoja ketvirtas.

14:05

Pirmasis automobilių įskaitoje šios dienos finišą pasiekė G.Chicheritas, kuris ir startavo rikiuotės priekyje. Jis trasą įveikė per 4 val. 43 min. ir nežymiai apgadino savo automobilį.

15min skaitytojo nuotr./Guerlaino Chicherito automobilis po 11 Dakaro etapo

13:50

Trasoje sustojo ir jau 45 minutes stovi Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažas

13:33

„CFMOTO Thunder Racing Team“ pranešė, kad lūžo Antano Kanopkino keturračio ratlankis ir piloto tikslas finišuoti Dakare pakibo ant plauko.

13:31

WP8 taške B.Vanagas lyderiui pralaimi 14 min. 36 sek. ir pretenduoja į vietą TOP15

12:59

V.Žala WP6 taške fiksuoja 9-ą laiką.

12:59

WP7 taške Benediktas Vanagas lyderiui pralaimi 11 min. 23 sek.

12:58

Gelažninkai WP4 taške ir toliau išlaiko stabilią 11-ą poziciją.

12:48

Trasoje tarp WP10 ir WP13 sustojo Antanas Kanopkinas. Reikia tikėtis, kad problemos laikinos ir jis galės judėti toliau.

12:45

Rokas Baciuška kyla į trečiąją poziciją absoliučioje „Challenger“ įskaitos rikiuotėje ir šiuo metu jau turi 20 sek. pranašumą prieš F.Lopez Contardo. Šiandien lietuvis čilietį lenkia devyniomis minutėmis.

12:07

WP3 taške R.Baciuška F.Lopez Contardo lenkia jau beveik septyniomis minutėmis. Trečia vieta jau ranka pasiekiama.

12:06

Sebastieno Loebo nesėkmė reiškia geras naujienas Benediktui Vanagui. Jis bendroje įskaitoje pakils iš dešimtosios vietos į devintąją.

12:00

Greičio ruože savo „Prodrive Hunter“ sulaužė Sebastienas Loebas. Jam kova dėl galimybės aplenkti Carlosą Sainzą ir laimėti šių metų Dakaro ralį baigta. Pilotas dėl pakabos gedimo sustojo įveikęs 132 km. ir traukiasi iš greičio ruožo.

11:59

B.Vanagas WP5 taške lyderiui pralaimi 10 min. ir su tokiu rezultatu kol kas yra už TOP20 ribų. Tuo metu V.Žala demonstruoja 10-ą laiką. V.Jurkevičius kol kas 15-as. Gintas Petrus važiuoja 39-oje vietoje.

11:57

WP2 taške Rokas Baciuška F.Lopez Contardo lenkia jau šešiomis minutėmis ir artėja prie trečiosios vietos „Challenger“ įskaitos absoliučioje rikiuotėje. Šiandien Rokas Baciuška laikosi trečioje-ketvirtoje vietose.

11:55

WP2 taške Gelažninkai išlaiko stabilumą ir važiuoja 11-oje vietoje.

11:21

WP3 taške Vaidotas Žala išlieka 11-as, V.Jurkevičius kol kas 13-as. Lietuvius skiria 2 min.

11:17

Rokas Baciuška pirmame kelio taške savo pagrindinį konkurentą kovoje dėl trečios pozicijos „Challenger“ įskaitoje aplenkė maždaug trimis minutėmis. F. Lopez Contardo vis dar turi šešių minučių pranašumą.

11:16

WP1 taške Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas nuo lyderio atsilieka 4 min. 12 sek. ir yra 11-oje vietoje.

11:15

WP4 taške Benediktas Vanagas nuo lyderio atsilieka kiek mažiau nei 10 min. Greičiausias kol kas yra Carlosas Sainzas.

10:49

WP2 taške Vaidotas Žala kol kas 13-as, Vladas Jurkevičius – 17-as.

10:37

WP3 taške Benediktas Vanagas nuo lyderio atsilieka 7 min. 22 sek., bet už savęs laiko D.Krotovą.

10:36

WP1 taške Rokas Baciuška nuo geriausią rezultatą užfiksavusio N.Cavigliasso atsilieka vos 39 sek. ir tai yra trečias rezultatas.

10:32

Startuoja Emilija ir Arūnas Gelažninkai

10:24

Pirmąjį kelio tašką pasiekė Vaidotas Žala. Jis čia 14-as. Dviem pozicijomis nuo jo atsilieka Vladas Jurkevičius.

10:24

Startuoja Gintas Petrus ir Jose Marquesas.

10:08

WP7 taške Laisvydas Kancius kol kas ketvirtas, lyderiui jis pralaimi 11 min.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Laisvydas Kancius

10:05

WP2 tašką Benediktas Vanagas ir Kuldar Sikk pasiekia nuo lyderių atsilikdami 6 min. 22 sek. Iš šiuo metu šį tašką pasiekusių ekipažų tai yra penktas rezultatas, tačiau vargu ar toks atsilikimas ekipažui leis išsilaikyti dešimtuke.

10:03

Antrame kelio taške Antanas Kanopkinas nuo lyderių atsilieka beveik 13 min.

09:56

Startuoja Rokas Baciuška su Oriol Vidal Montijano.

09:44

Startuoja Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza.

09:43

Startuoja Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas

09:41

WP2 tašką Laisvydas Kancius pasiekia lyderiui nusileisdamas 6 min.

08:56

Startuoja Benedikto Vanago ir Kuldar Sikk duetas. Jie išvakarėse pademonstravo įspūdingą rezultatą – iškovojo trečiąją poziciją.

08:49

Antanas Kanopkinas pirmame kelio taške Laisvydui Kanciui nusileidžia beveik dviem minutėmis.

08:39

Laisvydas Kancius per pirmuosius 43 km lyderiui pralaimėjo 4 minutes ir yra ketvirtas.

08:14

Į trasą pajudėjo Lietuvos keturratininkai – ketvirtoje vietoje klasifikuojamas Laisvydas Kancius ir penktą poziciją užimantis Antanas Kanopkinas.

Paskutinis atnaujinimas 2024-01-18 08:14