Žiūrovų dėmesio „Red Bull muilinių lenktynių“ dalyviams tikrai netrūko – kauniečiai akivaizdžiai nebuvo pamiršę vykusio pašėlusiai linksmo reginio. Kaip ir prieš penkerius metus, stebėti savadarbių bevariklių transporto priemonių lenktynių susirinko dešimtys tūkstančių aistruolių.
Pirmosios kelios lenktynių valandos parodė, kad sekasi
Lenktynininkams net geriau, nei prognozavo labiausiai lenktynėse patyręs komisijos narys – daugkartinis Dakaro ralio prizininkas Rokas Baciuška.
Prieš startą apžiūrėjęs visą „muilinių“ rikiuotę, jis spėjo, kad įveikti trasą nesubyrėjus turėtų pavykti maždaug pusei dalyvių.
Startui pasiruošė transporto priemonės, vaizduojančios gabalėlį sūrio, laivą, biuro stalą, kibiną, meteoritą, šiukšliavežę, į trasą išvažiavo ir televizorius, kurio ekrane leidžiantis buvo rodomos 1992 metų Lietuvos ir JAV krepšinio rungtynės. Patogiu transportu tapo ir autentiška senovinė sofa, nuo Parodos stalo pasišokinėdama per kliūtis nušvilpė ir iš „Toi-Toi“ tualeto sukonstruota važiuoklė, o jaunikio automobiliu pasivyta nuotaka galiausiai metė žiūrovams ir savo puokštę. Pavyzdį lenktynininkams parodė garbės svečiai – komanda, su ta pačia savadarbe „Klumpe“ „Red Bull muilinių lenktynes“ laimėjusi Kaune 2019 metais, sėkmingai nusileidusi ir dabar.
Dalyviai stūmė, tempė ir bėgo šalia savo darbo transporto priemonių, akivaizdžiai nusiteikę įvykdyti vieno iš renginio vedėjų, Mindaugo Stasiulio, priesaką prieš startą: „Nesvarbu, kas nutiktų, trasą turi įveikti visi, net jei iš automobilio beliktų 10 procentų“. Kartu su M. Stasiuliu renginį veda muzikos prodiuseris, radijo bei televizijos laidų vedėjas Jonas Nainys ir komikė Laura Dragūnaitė.
Šukių irgi buvo – kaip komentavo komisija, kurioje su R. Baciuška dirba ir nuomonės formuotoja Demino bei drabužių kūrėja ir verslininkė Simona Nainė, nugalėtojų pjedestalą rikiuoti žadėjo ne tik pagal tai, ar transporto priemonė įveikė trasą, bet ir jos dizainą bei komandos kostiumus. Svarbus vertinimo kriterijus yra ir nuotaika, kurią dalyviai sugebės sukurti.