Visų Baltijos šalių atstovai sutiko, jog šiuo metu labiausiai verta lygiuotis į Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstančios „Formula Drift“ serijos patirtį.
„Mes norime, jog bet kuris lietuvis, latvis ar estas, panoręs nuvykti į kitos šalies varžybas, ten nesijaustų kaip marsietis. Būtent dėl to siekiame iki smulkmenų suvienodinti varžybų taisykles arba sutarti dėl išimčių varžybų svečiams“, - pasakoja Lietuvos automobilių sporto federacijos drifto komiteto pirmininkas Linas Ramoška.
„Kiekviena šalis turi savą patirtį, savą strategiją ir yra pasiekusi tam tikrą lygį – mes jaučiame, jog kiek atsiliekame nuo brolių latvių, tad kai kurie jų taikomi sprendimai mums dar ankstyvi. Nepaisant to, Baltijos šalių vieningi susitarimai padės sportininkams nesunkiai semtis patirties iš kaimynų.
Pirmasis rimtesnis bandymas pernai pakviesti latvių „PRO-Am“ lygą į Kaune vykusį „Braliukų mūšį“ buvo sėkmingas – latviai įsijungė į šias varžybas, nepaisant to, jog Lietuvos čempionate jos buvo neįskaitinės, tačiau jie nusprendė pasinaudoti proga draugiškai pasivaržyti. Visi liko patenkinti ir manome, jog to reikia daugiau ir dažniau. To pačio nori ir svečiai - tai tiesiog būtina norint toliau auginti šio sporto lygį“, - tęsia Linas.
Netrukus dienos šviesą išvys jau pirmasis bendras projektas – siekdami kelti teisėjų kvalifikaciją, latviai nusprendė į seminarą pakviesti vieną iš labiausiai patyrusių pasaulio drifto teisėjų, vieną iš „Formula Drift“ arbitrų, Ryaną Langeigne. Draugišką kvietimą prisijungti prie šio renginio gavo ir Lietuvos bei Estijos drifto bendruomenės.
Lietuvos šoninio slydimo sezonas prasidės jau balandžio mėnesio gale – šiemet planuojama surengti daugiau nei 15 įvairaus lygio varžybų.