Šiemetinis „Moterų ralis“ vėl turėtų būti rekordinis

Vos už mėnesio baigsis registracija į „Moterų ralį“. Norą dalyvauti balandžio 22 d. vyksiančiame pramoginiame automobilių sporto renginyje jau išreiškė 800 moterų. „Nuo pirmosios registracijos dienos iki dabar kasdien sulaukiame vis naujų ekipažų, jei taip ir toliau – pasieksime dar vieną rekordą“,- sako viena „Moterų ralio“ organizatorių Neringa Simson.
„Moterų ralio“ akimirka
„Moterų ralio“ akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

– „Moterų ralis“ šiemet bus jau trečiasis. Kaip nutiko, kad nusprendėte organizuoti pramoginį autosporto renginį tik moterims?

– Automobilių sporto pasaulyje sukamės jau daug metų, pradžioje su bendraminčiais organizuodavome ralio vakarus, siekėme populiarinti automobilių sportą. Prieš dešimtmetį pradėjome organizuoti mėgėjiškus autosporto pramoginius renginius pagal ralio taisykles, kurie vadinosi „Šeimyniniais raliais“. Orientacinis ralis su kelio knyga ir papildomomis užduotimis per trejus metus užaugo iki 150 dalyvių, tačiau tuomet gimė noras organizuoti kažką didesnio ir rimtesnio.

Taip atsirado „300 Lakes Rally“ – ralis, daug kartų įvertintas kaip vienos geriausių Lietuvoje ralio varžybų. Pradėję organizuoti jas, „Šeimyninių ralių“ organizavimą sustabdėme, tačiau buvę dalyviai vis prašydavo sugrąžinti mėgėjišką pramoginį ralį. Vietoje grįžimo atgal sukūrėme „Moterų ralį“ – automobilių sporto renginį tik moterims, kuriame išlaikomi sportinio lygiavertiškumo principai.

– „Moterų ralis“ kasmet pasiekia vis naujo masiškumo rekordo. Kokia „Moterų ralio“ sėkmės priežastis?

– Manau, tai yra renginio unikalumas – Lietuvoje tai vienintelis tokio tipo renginys. Skiriame didžiulį dėmesį kokybei ir detalėms, siekiame, kad renginys būtų prieinamas kiekvienai vairuojančiai moteriai. „Moterų raliui“ nebūtinas specialus pasiruošimas ar investicijos, pagrindinė renginio idėja – suteikti moterims galimybę sudalyvauti ralio principais paremtame pramoginiame renginyje, susipažinti su tikrai įdomiomis lankytinomis Lietuvos vietomis ir tiesiog puikiai praleisti laiką kartu su savo draugėmis bei susipažinti su bendramintėmis.

– Dalyvių laukia ne tik keli šimtai kilometrų už vairo, kaskart paruošiate ir kelias dešimtis papildomų užduočių. Koks „Moterų ralis“ bus šiemet?

– „Moterų ralis“ netelpa tradicinių automobilių sporto varžybų rėmuose. Taip, vairavimas, kelio knygos skaitymas, orientavimasis ir papildomos rungtys čia yra svarbu, tačiau „Moterų ralis“ prasideda gerokai anksčiau nei dalyvės rikiuojasi prie starto linijos. Dalyvės jau dabar planuoja savo dalyvavimą „Moterų ralyje“, strateguoja, planuoja kaip puošis, kaip apipavidalins automobilį ir pan.

Dalyvės jau dabar planuoja savo dalyvavimą „Moterų ralyje“, strateguoja, planuoja kaip puošis, kaip apipavidalins automobilį ir pan.

Šiais metais „Moterų ralis“ startuos Vilniuje, prekybos ir pramogų sostinėje „Akropolis“. Čia perėjusios registracijos komisiją, atlikusios specialias užduotis, dalyvės judės toliau. Pakeliui joms teks įveikti apie 20 įvairių mūsų komandos sugalvotų užduočių. „Moterų ralis“ tradiciškai finišuos sostinės Rotušės aikštėje, o laimėtojas apdovanosime „Pramogų banke“ įsikūrusioje „Vakario“ salėje vyksiančiame vakarėlyje. Beje, šįkart „Moterų ralio“ dalyvių lauks keletas naujovių, tačiau jas atskleisime kiek vėliau.

– Lietuvoje vis dar pasitaiko moterų vairavimo įgūdžius vertinančių gana stereotipiškai. O gal Lietuvos moterys keliuose yra pavyzdingesnės vairuotojos?

– Manau, netikslinga skirstyti vairavimo įgūdžius pagal lytį, nes jiems įtaką daro visai kiti dalykai. Tačiau galiu pastebėti, kad moterys vis tik yra atsargesnės, mažiau linkusios į riziką nei vyrai.

– Ne vienerius metus esate profesionaliame automobilių sporte ir akivaizdu, ši patirtis padeda skatinant moterų domėjimąsi automobilių sportu. Kaip „Moterų ralis“ prisideda prie saugaus vairavimo skatinimo?

– Šis ralis – puiki mokykla vairuojančioms moterims. „Moterų ralis“ vykdomas pagal vienos iš automobilių sporto šakų – standartinių gamyklinių automobilių ralio – taisykles bei principus. Dalyvės ralyje privalo važiuoti pagal griežtą laiko grafiką, laikantis visų kelių eismo taisyklių ir bet koks nukrypimas nuo grafiko, vėlavimas ar skubėjimas, yra baudžiamas. O laimi tas ekipažas, kuris surenka mažiausiai baudų, tad tam, kad kelionės tikslą, t.y. finišą, pasiektų laiku ir saugiai, moterys čia yra priverstos tapti atsakingesnėmis vairuotojomis, labai aiškiai planuoti savo važiavimą ir gebėti prognozuoti situaciją kelyje.

– Panašu, jog šiemet „Moterų ralio“ dalyvių skaičius jau viršija jūsų lūkesčius. Ar prieš tuos porą metų, kai sumanėte šį renginį, tikėjotės, kad jis taip greitai tap masiškiausiu Lietuvoje automobilių sporto renginiu moterims?

– Pradėdami rengti „Moterų ralį“ turėjome tikslą, kad jis taptų masiniu, tačiau tikrai nesitikėjome to pasiekti jau pirmaisiais metais. Tada dalyvių sąraše buvo beveik 150 ekipažų, o tai – daugiau nei 500 dalyvių. Praėjusiais metais jau fiksavome Lietuvos rekordą – 2016-ųjų „Moterų ralyje“ dalyvavo 184 ekipažai, kuriuos sudarė 694 moterys. Šiemet mėginsime gerinti Lietuvos rekordą – šiuo metu jau yra užsiregistravę daugiau nei 220 ekipažų, o tai beveik 800 moterų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis