Baltijos šalys vienija jėgas: „Ambersail2“ buria bendrą komandą prestižinėms lenktynėms aplink pasaulį

Vandenynų dakaro bolidas „Ambersail2“ braižo naujus planus skrodžiant didžiuosius pasaulio vandenis – lietuvių jachta svarsto apie dalyvavimą prestižinėse „The Ocean Race“ lenktynėse.
Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos
Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The Ocean Race“ komandos / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tokį ambicingą tikslą 2021 metams ketvirtadienio popietę iškėlė Lietuvos ir Estijos buriuotojai, Talino jūrų uoste vyko išskirtinis renginys.

Bendro Pabaltijo šalių buriavimo sporto lyderių susitikime nuskambėjo ilgai brandinta idėja – drauge su lietuvių, latvių, estų, o galbūt – ir Skandinavijos šalių, buriuotojais suburti bendrą komandą, kuri plauktų 2021 metais vyksiančiose buriavimo lenktynėse aplink pasaulį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos

Ir nors iki išskirtinių varžybų starto liko dar kone pusantrų metų, norint sėkmingai joms pasiruošti, planus reikėtų pradėti dėlioti jau dabar.

Ketvirtadienio popietę Talino jūrų uoste profesionalūs buriuotojai ir šio sporto entuziastai rinkosi dėl kelių priežasčių. Uostas daugeliui jų jau tapęs antraisiais namais, tačiau būtent šią vietą kelioms dienoms namais vadinti gali ir „Ambersail2“ laivas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ambersail2“ Taline
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ambersail2“ Taline

Antradienį paryčiais iš Švedijos į Estijos sostinę „Volvo65“ jachta atplaukė lietuvių įgula. Čia ji kelioms dienoms apsistojo po visą savaitę trukusio plaukimo: birželio 26-osios vakarą „Ambersail2“ komanda paliko Klaipėdos uostą, perplaukė Baltijos jūrą ir birželio 30-ąją startavo „AF Offshore Race“ regatoje – pajudėję iš Stokholmo apiplaukė Gotlandą ir kitą dieną finišavo Sandhamno saloje.

Didžiausios Baltijos jūros lenktynės lietuviams buvo sėkmingos, pasibaigus jai į Estiją įgula grįžo iškovojusi garbingą antrąją vietą, jie nusileido tik itin stipriam varžovui – olandų komandai „HIQ4“.

Tiek „HIQ4“, tiek „Ambersail2“ – vieni iš vos 8 „Volvo65“ laivų pasaulyje, būtent šie laivai pritaikyti išskirtinėms, iki šiol „Volvo Ocean Race“ vadintoms (dabar pervadintomis į „The Ocean Race“) lenktynėms. Todėl sudalyvauti jose su lietuvių laivu, be abejonės, būtų išskirtinis įvykis.

„Laivą jau turime, todėl jei viskas sėkmingai klostysis – galėtume pradėti ruoštis lenktynėms nors ir dabar“, – 15min patikino Lietuvos buriavimo žvaigždė Rokas Milevičius. Profesionalus sportininkas pats išbandė „Volvo Ocean Race“ trasą – 2014–2015 metais atstovavęs olandų „Brunel“ komandai jis buvo pirmas lietuvis, dalyvavęs šiose prestižinėse lenktynėse.

Talino jūrų uoste vykusiame renginyje jis drauge su Baltijos šalių buriuotojų sąjungų lyderiais pristatė 2021 metais organizuojamoms lenktynėms skirtą pranešimą. Renginio tikslas – aptarti planus ir suburti bendrą komandą. Taip pat – rasti rėmėjų, dalyvavimas devynis mėnesius truksiančiose varžybose komandai atsieitų apie 10 milijonų eurų.

„Vien norėti dalyvauti varžybose neužtenka, čia visos komandos susiduria su dviem problemomis. Viena jų – finansinis aspektas, norisi rasti aukšto lygio rėmėjus, tuos, kuriems būtų įdomus pasaulinis dėmesys. Antra – žmogiškieji ištekliai, svarbu suburti stiprią komandą“, – sakė R.Milevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rokas Milevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rokas Milevičius

Pasak jo, kas trejus metus vykstančių lenktynių organizatoriai 2021 metais kelia kartelę – čia siekiama įtraukti daugiau jaunimo, sparčiai kylančių ir perspektyvių buriuotojų. Todėl iš 10 įgulos narių 6 turėtų būti ne vyresni nei 30 metų, iš jų pusė – iki 26-erių, įguloje taip pat turėtų būti trys moterys ar merginos. Taip pat siekiama, kad bent 3 komandos nariai turėtų svarią buriavimo patirtį, pageidautina – jau dalyvavę kokiose nors varžybose aplink pasaulį.

„Buriavimas – tai sportas, kuriame reikia pasverti kelis aspektus: patirtį, jaunatviškumą, energiją. Ir nors „The Ocean Race“ patirtis labai svarbi, ne ką mažiau svarbu ir užsiauginti komandą, įtraukti jaunąją kartą“, – sakė garsus buriuotojas.

Tačiau noras kurti bendrą tarptautinę komandą anaiptol nereiškia, kad Lietuvoje neužtenka šios srities profesionalų. R.Milevičiaus teigimu, subūrus kelių šalių geriausius būtų galima turėti pačią stipriausią komandą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos

„Šios varžybos – elitinės, dalyvauti čia – bet kurio buriuotojo svajonė. Žiūrint globaliau – Lietuva yra nedidelė valstybė, todėl svarbu rasti rėmėjus. Susivienijus kelioms šalims tą padaryti būtų lengviau“, – sakė jis.

Prie planuojamų varžybų finansavimo jau prisidėjo ištikimas „Ambersail2“ partneris – „Volfas Engelman Nealkoholinis“.

„Lietuviai jūriniame pasaulyje – ne naujokai, palyginti su latviais, estais – tikrai pirmaujame. Vien jau tai, kad turime tokį laivą – didelis žingsnis, kaimynai mums pavydi“, – šypteli R.Milevičius.

Kad dalyvavimas „The Ocean Race“ būtų neeilinis įvykis Lietuvai, pripažįsta ir renginyje dalyvavęs Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak jo, svajonė apie tai, kad lietuvių laivas galėtų plaukti aplink pasaulį, brandinama jau seniai – nuo tada, kai minint Lietuvos vardo tūkstantmetį startavo „Tūkstantmečio odisėjos“ projektas.

„Seniai norėjome bandyti dalyvauti lenktynėse aplink pasaulį, tačiau tai – labai sudėtingas ir brangus projektas. Tačiau, kaip mes sakome, yra tokių, kurie pagauna kablį ir nuryja jį labai giliai – yra tų, kurie nerimsta nuo plaukimo aplink pasaulį dar su pirmuoju „Ambersail“, – 15min sakė N.Nasvytis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Naglis Nasvytis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Naglis Nasvytis

Apjungti jėgas su kitomis Baltijos valstybėmis – sąmoningas žingsnis, tai esą padėtų ne tik surinkti itin profesionalią komandą, bet ir turėti svaresnį biudžetą.

„Su latviais ir estais registruosime bendrą įmonę ir šios lenktynės nebus vienintelės, kuriose galėtume dalyvauti visi drauge. Būtų tokia Baltijos šalių komanda.

O prie lenktynių aplink pasaulį galbūt vėliau prisijungs ir skandinavai. Kol kas realiausia įtraukti suomius, švedai varžybose turi savų ambicijų, jų turi ir danai. Tačiau bet kuriuo atveju – mes jungiame savo jėgas ir šis projektas su kiekviena diena tampa vis realesnis“, – kalbėjo N.Nasvytis.

Buriuotojų sąjungos vadovas džiaugėsi, jog ilgą laiką įvairiose lenktynėse tebuvę stebėtojai, lietuviai vis dažniau tampa jų dalyviais. Džiaugėsi vis dažniau plačiuose vandenyse plevėsuojančia Lietuvos vėliava ir iškovotomis pergalėmis.

„Ambersail2“ buriavimo pasaulyje pristatinėti nebereikia, šį laivą žino visi, kas bent kiek domisi buriavimo sportu.

Jachtą Talino uoste ketvirtadienį buvo galima apžiūrėti ir iš arčiau – ne tik įlipti apžiūrėti iš vidaus, bet ir ja paplaukti. Viena iš renginio dalių buvo čia organizuojami plaukimai po Baltijos jūrą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ambersail2“ Taline plukdė jachta norinčius paplaukioti estus
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ambersail2“ Taline plukdė jachta norinčius paplaukioti estus

Renginyje taip pat dalyvavo ir Latvijos buriavimo sąjungos prezidentas Ansis Dale, Estijos buriavimo prezidentas Egonas Elsteinas. Drauge su lietuvių atstovais jie pasirašė bendrą memorandumą dėl bendradarbiavimo 2021 metų lektynėse.

Latvių ir estų atstovų komentarą skelbsime kitame 15min tekste.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pabaltijo buriuotojų susitikimas Taline dėl bendros „The ocean race“ komandos

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai