Jaunoji laipiotoja uolomis iš Kauno triumfavo Baltarusijoje

Šventinį Velykų savaitgalį Baltarusijos sostinėje Minske vyko 9-15 m. vaikų laipiojimo dirbtinėmis uolomis (boulderingo) čempionatas. Susirinko 150 sportininkų iš visos Baltarusijos, kurie varžėsi skirtingose amžiaus kategorijose. Lietuvą atstovavo vienintelė Ūla Koroliova, ji dalyvavo 10-11 m. kategorijoje.
Ūla Koroliova
Ūla Koroliova / Aliaus Koroliovo nuotr.
Temos: 1 Alpinizmas

Varžybos vyko pagal vadinamą prancūzišką sistemą, kai sportininkas trasą pamato tik atėjęs lipti. Todėl jis negali iš anksto sugalvoti lipimo strategijos, nemato ir kitų sportininkų pasirodymo.

Atkrentamose varžybose Ū.Koroliova sėkmingai įveikė visas trasas ir, užėmusi pirmą vietą, pateko į čempionato finalą. Geriausiai kvalifikaciniame etape pasirodęs atletas finale kopia paskutinis, todėl jis jau žino kitų sportininkų pasirodymų rezultatus.

Nors kaunietė pirmas tris trasas įveikė pirmuoju bandymu, tačiau paskutinę teko įveikti dar kartą. Mat per didelį triukšmą, kuris kilo žiūrovams ir kitiems sportininkams aktyviai palaikant lietuvę, Ū.Koroliova negirdėjo teisėjo patvirtinimo įveikus trasą. Teisėjui nurodžius trasą įveikti dar kartą, lietuvė viską atliko be priekaištų. Įveikusi visas keturias trasas, ji iškovojo pirmąja vietą. Artimiausiai jos varžovei pasidavė tik dvi trasos.

Ši A.Ūlos pergalė nenustebino čempionato organizatorių, nes prieš savaite vykusiose varžybose „Baltic open bouldering edition“ Rygoje, ji užėmė aukštą trečią vietą, varžydamasi su 4 metais vyresnėmis sportininkėmis.