Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Latvė Lena Sokolovska: niekada nesvėriau pirmašuolininkams reikalingo svorio

Savo verslą Lietuvoje pradėjusi ekstremalaus sporto entuziastė parašiutais susidomėjo prieš 16 metų, kai dar gyveno Latvijoje. Išmėginti šį sportą ją paskatino tėtis, kuris savaitgaliais dukrą vesdavosi į Daugpilyje esantį aerodromą. Savo pirmąjį šuolį apvaliu parašiutu moteris atliko būdama keturiolikos metų, nors dar nesvėrė 50 kilogramų. Tuomet tai buvo mažiausia pirmašuolininkų svorio riba. Ji iki šiol netenkina šių svorio reikalavimų.
Lena Sokolovska
Lena Sokolovska / Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 1 Lena Sokolovska

„Tėtis mane labai saugodavo ir neleisdavo šokti, vis sakydavo, kad kai sversiu 50 kilogramų, galėsiu pabandyti. Bet šio reikalavimo niekada netenkinau, tik būdama nėščia svėriau kiek daugiau“, – šypsojosi visą vaikystę Daugpilio aerodrome, stebėdama parašiutininkus, praleidusi latvė Lena Sokolovska.

Pirmąjį savo šuolį parašiutu moteris atliko būdama 14-os metų. Tuomet ji iššoko kartu su instruktoriumi iš 2,5 kilometrų aukščio. Pasak Lenos, pirmasis šuolis nebuvo baisus, bet paliko gilų įspūdį ir sustiprino norą vėl šokti. „Šiuo sportu užsiimu daugiau nei pusę savo gyvenimo. Man tai vienas geriausių atsipalaidavimo būdų. Nors kai laukiausi pirmagimio, buvau padariusi dvejų metų pertrauką, tada sugrįžti buvo nedrąsu. Bet vos iššokusi iš lėktuvo pajutau, kad esu ten, kur ir turiu būti. Tas jausmas prilygsta ilgai kelionei namo, kai sugrįžęs supranti, kad čia yra tavo vieta“, – savo aistra dalijosi Lena Sokolovska. Ji iki dabar yra šokusi parašiutu apie 750 kartų. Moteris dažniausiai treniruojasi Kyviškių ir Pociūnų aerodromuose.

Lena taip pat aktyviai treniruojasi grupinės akrobatikos kursuose. Ji kartu su trimis merginomis rengia akrobatinius triukus ore ir ruošia pasirodymus varžyboms. Jų metu ketveriukė per nustatytą laiką turi atlikti kuo daugiau akrobatinių figūrų. Pasak L. Sokolovskos, norėdamos išmokti naujų triukų, jos daug treniruojasi. Lietuvoje, deja, treniruočių skaičių labai riboja orai, todėl joms tenka ieškoti papildomų alternatyvų. Viena jų – treniruotės aerodinaminiame vamzdyje. Jame sukuriamos beveik vienodos oro sąlygos, atspindinčios šuolį parašiutu. Todėl 2-3 dienas pasitreniravusios šiame vamzdyje, oro akrobatės greičiau išmoksta sudėtingų triukų. Dėl šių treniruočių aerodinamiame vamzdyje, moterys vyksta į Belgiją, kur joms mokytis padeda profesionalus treneris.

„Lietuvoje nėra aerodinaminio vamzdžio, kuriame būtų galimybė treniruotis. Panašus vamzdis veikia Latvijoje, tačiau jo centre yra sukuriamas stipresnis oro srautas. Jis nėra tinkamiausias mūsų pamokoms, todėl tenka vykti į Belgiją. Ten per kelias dienas išmokstame daugiau nei treniruotėse Lietuvoje“, – pasakojo L. Sokolovska. Artimiausiuose jų planuose – varžybos balandžio mėnesį, o vasarą aktyvios moterys planuoja dalyvauti Europos čempionate.

Trisdešimtmetė moteris į Lietuvą iš Latvijos atvyko prieš aštuonerius metus. Dar studijuodama ekonomiką Rygoje, ji bendrabutyje gyveno kartu su penkiomis merginomis iš Lietuvos. Jos ir išmokė Leną kalbėti lietuviškai. O baigusi studijas Latvijoje, ji gavo pasiūlymą dirbti finansų analitike Vilniuje įsikūrusioje įmonėje. Taip ji emigravo į kaimyninę šalį. Lietuvoje L. Sokolovska ne tik užsiima parašiutų sportu, bet ir kartu su drauge yra įkūrusi natūralios rankų darbo kosmetikos „Uoga Uoga“ verslą. O kartu su lietuviu vyru augina vienerių metų ir devynių mėnesių sūnelį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs