Principinė akistata baigėsi lygiosiomis: Lenkija – Rusija 1:1

Mūšis, kurį Lenkijos žiniasklaida apibūdino žodžiais „Rusija arba mirtis!“ baigėsi taikiai. Europos futbolo čempionato A grupėje lyderė Rusija ir šeimininkai lenkai sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0).
Lenkija prieš Rusiją
Lenkija prieš Rusiją / „Scanpix“ nuotr.

Pirmojo kėlinio viduryje dažniau atakavo Lenkijos futbolininkai, tačiau nuo 30-osios rungtynių minutės žaidimas persikėlė į lenkų aikštės pusę. Po septynių minučių A. Dzagojevas galva pasiuntė kamuolį į lenkų vartus ir išvedė Rusijos komandą į priekį.

Rusai nesugebėjo išsaugoti pranašumo, o antrajame kėlinyje po J. Blaszczykowskio smūgio kamuolį traukė iš savo vartų tinklo.

• Po dviejų sužaistų turų Rusija turi 4 taškus, čekai 3, lenkai 2, graikai 1 tašką. Rusai išsaugojo grupės lyderės poziciją, o Lenkijos situacija yra kiek komplikuota. Kol kas visos komandos dar turi šansų patekti į ketvirtfinalį.

Primename, kad čempionatą Lenkijos rinktinė pradėjo lygiosiomis 1:1 su Graikijos futbolininkais, o rusai solidžia pergale 4:1 prieš čekus. Futbolo specialistai Rusiją įvardijo, kaip labiausiai nustebinusią ekipą.

Rusijos ir Lenkijos rinktinės tarpusavyje dabar jau žaidė keturiskart – vieną pergalę iškovojo rusai, dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis ir kartą nugalėjo lenkai.

Švieslentė
Varšuva / Arbitras: Wolfgangas Starkas (Vokietija)
Lenkija 1 1 Rusija
57 min. J.Blaszczykowskis 37 min. A.Dzagoevas.
J.Blaszczykowskis K. Zyrjanovas
R.Murawskis A. Dzagoevas (80 min. M.Izmailovas)
L.Obraniakas A. Aršavinas
R.Lewandowskis A. Keržakovas (70 min. R. Pavliučenka)

RUNGTYNIŲ EIGA:

90 min. Mačas baigiasi - 1:1.

86 min. Rungtynės artėja į pabaigą, žaidimas išsilygina, kiek aprimsta, tampa lėtesnis. Abi komandos žaidžia atsargiai.

75 min. Nesulaukęs priešininko pražangos karščiuojasi A.Dzagoevas, o teisėjas jį „apdovanoja“ geltona kortele.

67 min. A. Dzagojevas atsivėrė gera proga smūgiuoti, tačiau lenkai apsigina nukreipdami kamuolio trajektoriją.

60 min. Teisėjas malšina aistras ir geltonomis kortelėmis baudžia abiejų ekipų narius - R.Lewandowskį ir I. Denisovą.

57 min. ĮVARTIS! Vienas gražiausių čempionato įvarčių. Jo autorius - J.Blaszczykowskis, nuginklavęs vartininką iš 16 metrų.

50 min. Aukštas perdavimas, kurį įvarčiu siekia paversti R.Lewandowskis. Rusų vartininkas Malafejevas apsigina.

46 min. Nuo kampinio gairelės smūgiuja L.Obraniakas, po kelių akimirkų dar viena pavojinga situacija ir lenkai aštriai pradeda antrąjį kėlinį.

45 min. Po pirmojo kėlinio Rusija priekyje – 1:0.

44 min. Pražangos prieš A. Keržakovą teisėjas nefiksuoja, rusai piktina. Žaidimo gijas savo rankose kol kas tvirtai laiko būtent Rusijos futbolininkai.

37 min. ĮVARTIS. A.Dzagoevas muša trečiąjį įvartį Europos čempionate! Po baudos smūgio iš kairiojo krašto jis smūgiu galva nukreipia kamuolį į Lenkijos vartus.

AFP/Scanpix nuotr./Krinta įvartis į Lenkijos vartus
AFP/„Scanpix“ nuotr./Krinta įvartis į Lenkijos vartus

28 min. Rusijos gynyba kol kas patikima, tačiau perdavimai puolimo smaigalyje netikslūs.

23 min. Iniciatyva priklauso lenkams – jie žaidžia agresyviau ir dažnai aukštais perdavimais siunčia kamuolį į baudos aikštelę.

20 min. Lenkai kelia kampinį, bet M.Wasilewskis galva smūgiuoja per stipriai ir per aukštai.

18 min. E.Polanskis siunčia kamuolį į vartus, tačiau lenkai džiaugiasi per anksti – arbitras kelia vėliavėlę ir fiksuoja nuošalę.

16 min. Baudos aikštelėje krinta J.Žirkovas, tačiau teisėjas pražangos nefiksuoja ir skiria smūgį nuo Lenkijos rinktinės vartų.

13 min. Siekdamas nutraukti ruso ataką, griūva ir kelį susižeidžia Damienas Perquisas. Jis gali tęsti mačą.

11 min. R.Lewandowskis, gavęs perdavimą, techniškai smūgiuoja iš 20 metrų, tačiau kamuolys praskrieja virš vartų.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

6 min. Baudos smūgį atlieka L.Obraniakas – pavojus prie Rusijos vartų, tačiau kamuolys atsimuša į vartininko kojas ir gynėjų išmušamas iš baudos aikštelės.

4 min. Prie Lenkijos vartų keliamas pirmasis kampinis.

3 min. Rusijos rinktinė iniciatyvą perima nuo susitikimo pradžios ir surengia pirmąjį išpuolį baudos aikštelėje.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?