2012 06 08 /23:45

„Euro 2012“: Rusija žaibiškomis atakomis parklupdė Čekiją 4:1

Ambicingieji Rusijos futbolininkai solidžia pergale pradėjo Europos futbolo čempionatą. Antrose A grupės rungtynėse rusai 4:1 (2:0) įveikė Čekijos vienuolikę. Puikūs įvarčiai ir aukšto lygio futbolas – tokį vaizdą stadione išvydo milijonai futbolo gerbėjų.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po pergalės Rusijos rinktinė su trimis taškais įsitvirtino A grupės viršūnėje.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis rusai atrodė gana blankiai, tačiau poros favoritai greitai prabudo ir šturmu ėmė terorizuoti varžovus. Pirmasis įvartis krito jau 15 minutę, kuomet kamuolį į vartus pasiuntė A.Dzagoevas. Jaunasis rusas rungtynėse pasižymėjo net dukart – kai 79-ą minutę techniškai suvaldė kamuolį, pasiuntė jį į vartus ir sutvirtino Rusijos pozicijas kelyje link pergalės.

Čekai rezultatą sušvelnino antrojo kėlinio pradžioje, tačiau rusai nepasimetė ir žaidimo taktikos nepakeitė. Aštrios kontraatakos ir apgalvotas žaidimas puolime – tokia buvo Rusijos rinktinės sėkmės formulė. Vinį į garsiojo Petro Čecho vartus „įkalė“ po keitimo pasirodęs Romanas Pavliučenka ir Rusijos komanda šventė pergalę 4:1.

Grupė. Rusijos ir Čekijos rinktinės žaidžia A grupėje, kartu su Lenkijos ir Graikijos komandomis. Pastarųjų susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Rusija 4 - 1 Čekija
15' [1 - 0] A.Dzagoevas
24' [2 - 0] R.Širokovas
52' [2 - 1] V.Pilaras
79' [3 - 1] A.Dzagoevas
82' [4 - 1] R.Pavliučenka

• RUNGTYNIŲ EIGA:

Pridėtas laikas. Rungtynių pabaigoje čekai pasiunčia kamuolį į vartus, tačiau teisėjas kelia vėliavėlę ir įvarčio neįskaito. Po teisėjo švilpuko skelbiama mačo pabaiga – rusai švenčia pergalę 4:1.

82 min. ĮVARTIS. Pasižymi po keitimo pasirodęs Romanas Pavliučenka. Išsaugojęs kamuolį prieš čekų gynėjus, jis įmuša fantastiško grožio įvartį ir rusai užsitikrina pergalę 4:1.

79 min. ĮVARTIS. Spindi jaunojo A.Dzagoevo žvaigždė – gavęs perdavimą, jis puikiai suvaldo kamuolį ir gražiu smūgiu siunčia trečiąjį įvartį į Čekijos vartus. Rusai pirmauja 3:1.

72 min. Gavęs perdavimą puolimo smaigalyje, čekas T.Gebre Selassie nestabdo kamuolio ir pavojingai atakuoja. Smūgis tikslo nepasiekia.

64 min. A.Kežhakovas uždelsia ir neišnaudoja puikaus šanso pelnyti įvarčio. Ties nuošalės riba gavęs perdavimą, jis atsidūrė prieš vartininką, tačiau iš kelių metrų kamuolį pasiuntė šalia vartų.

52 min. ĮVARTIS. Vaclovas Pilaras atsiduria vienas prieš vartininką ir švelnina rezultatą – 1:2. Tai dešimtasis čeko pasirodymas rinktinės sudėtyje ir antrasis įvartis karjeroje vilkint Čekijos marškinėlius.

48 min. A.Keržakovas atsiduria pavojingo epizodo smaigalyje, bet P.Čechas pirmasis sugriebia kamuolį.

***

Pridėtas laikas. Po pirmojo kėlinio komandos eina ilsėtis švieslentėje degant Rusijos komandai palankiems skaičiams – 2:0.

45 min. Kėlinio pabaigoje čekai suaktyvina veiksmus puolime – tolimu smūgiu pelnyti įvartį siekė Petras Jiracekas, tačiau kamuolys praskriejo virš virpsto.

33 min. Čekijos rinktinė privalo atgaivinti savo žaidimą, jeigu nori kažką pasiekti šiame mače – jų gynyba atrodo subyrėjusi, o Rusijos pavojingos atakos nesiliauja.

24 min. ĮVARTIS. Po dar vienos greitos atakos rusai siunčia grėsmingą žinutę varžovams – pasižymi R.Širokovas ir rezultatas tampa 2:0.

15min. ĮVARTIS. Puikus perdavimas iš dešinio krašto ir aštri ataka užbaigiama įvarčiu. Rusus į priekį išveda A.Dzagoevas.

13 min. Per kelias minutes vieną po kitos pavojingas atakas kuria Rusijos futbolininkai ir čekai ima jausti varžovų spaudimą.

12 min. Iniciatyva priklauso čekams, kurie kontroliuoja kamuolį didesnę dalį laiko ir dažniau atsiduria varžovų aikštės pusėje. T.Rosicky pabando vartininko budrumą tolimu smūgiu, bet kamuolys skrieja virš vartų.

2 min. Tomas Rosicky Čekijai kelia pirmąjį kampinį, bet kamuolys nuo rusų skrieja į užribį ir netrukus kampinis keliamas jau iš kito krašto. Nieko išpešti nepavyksta.

Startinės sudėtys.

Čekija: P. Čechas, T. Gebre Selassie, M. Kadlecas, R. Hubnikas, T. Sivokas, J. Rezekas, T. Rosicky, J. Plašilas, V. Pilaras, P. Jiračekas, M. Barošas.

Rusija: V. Malafaevas, A. Anjukovas, S. Ignaševichas, J. Žirkovas, A. Berezutskis, R. Širokovas, I. Denisovas, K. Zyrjanovas, A. Dzagoevas, A. Aršavinas, A. Keržakovas.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?