Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2012 05 26 /2012 05 27

Staigmenos „Euro 2012“ repeticijose: olandai pralaimėjo, vokiečiai praleido penkis įvarčius, portugalai – neįmušė nė vieno

Įsibėgėja pasiruošimas artėjančiam Europos futbolo čempionatui. „Euro 2012“ šeštadienį prieš rimtas kovas repetavo draugiškuose mačuose.
Vokiečiai patyrė netikėtą nesėkmę.
Vokiečiai patyrė netikėtą nesėkmę. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vokiečiai praleido penkis įvarčius

Netikėtą pralaimėjimą patyrė viena „Euro 2012“ favoričių – Vokietijos rinktinė, kuri praleido net penkis įvarčius ir 3:5 (1:2) nusileido Šveicarijai.

Šveicarams, kurie taip pat dalyvaus „Euro 2012“, net tris įvarčius pelnė Erenas Derdiyokas (21, 23 ir 50 min.), po vieną – Stephanas Lichtsteineris (67 min.) ir  Admiras Mehmedi (76 min.).

Vokiečių, kuriems tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės tarptautiniuose mačuose, gretose pasižymėjo Matsas Hummelsas (45 min.), Andre Schurrle (64 min.) ir Marco Reusas (72 min.).

Scanpix nuotr./Bulgarai nustebino olandus
„Scanpix“ nuotr./Bulgarai nustebino olandus

Olandai pralaimėjo namuose

Sensacingai pralaimėjo ir kita „Euro 2012“ favoritė – pasaulio vicečempionė Olandija. „Oranžiniai“ namuose 1:2 (1:0) turėjo pripažinti Bulgarijos rinktinės, nepatekusios į „Euro 2012“, pranašumą.

Robinas van Persie (45 min.) išvedė olandus į priekį, bet Ivelino Popovo (50 min. iš 11 m baudinio) ir Ilyano Mizanskio (90 min.) smūgiai lėmė netikėtą mačo baigtį.

Portugalai neįveikė makedonų

Šeštadienį nesublizgėjo ir būsimi vokiečių varžovai „Euro 2012“ – portugalai, kurie net su Cristiano Ronaldo priešakyje, nesugebėjo pramušti makedonų gynybos – 0:0.

Scanpix nuotr./Adrianas Lopezas Ispanijos rinktinėje debiutavo įvarčiu
„Scanpix“ nuotr./Adrianas Lopezas Ispanijos rinktinėje debiutavo įvarčiu

Ispanai startavo pergale

Užtikrintai pasiruošimą „Euro 2012“ pradėjo Europos čempionė Ispanija, rezultatu 2:0 (0:0) pranokusi Serbiją.

Nugalėtojams įvarčius pelnė pirmą mačą Ispanijos rinktinėje žaidęs Adrianas Lopezas (64 min.) ir Santi Cazorla (74 min. iš 11 m baudinio).

Pergalingas R.Hodgsono debiutas

Pergalingai pasiruošime startavo ir Anglija. Pirmą kartą Roy Hodgsono treniruojami anglai 1:0 (1:0) įveikė norvegus.

Vienintelį įvartį jau 9 mačo minutę pelnę Ashley Youngas.

Lenkai laimėjo jau antrą mačą

Antrąją pergalę „Euro 2012“ pasiruošime iškovojo būsimojo čempionato šeimininkė Lenkija, vėl minimalia persvara 1:0 (1:0) palaužusi Slovakiją.

Pergalingą įvartį pelnė Damienas Perquisas (30 min.).

Kiti rezultatai

Airija 1 0 Bosnija ir Hercegovina
78' S.Longas
Brazilija 3 1 Danija
8' ir 40' Hulkas
13' N.Zimlingas (į savo vartus)
71' N.Bendtneris
Čekija 2 1 Izraelis
17' M.Barošas (iš 11 m)
90' D.Lafata
45' I.Sheshteris
Graikija 1 1 Slovėnija
8' V.Torosidis
90' P.Kone raudonoji kortelė
87' J.Kurtičius
Turkija 2 3 Suomija
21' ir 54' B.Yilmazas 19' R.Eremenko