Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 09 13 /14:50

Lietuviškos krepšinio aistros Briuselyje ir Strasbūre: jei užtrunka darbas, varžyboms pažiūrėti tinka net telefonas

Aistros dėl Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės žaidimo Europos čempionate verda ne vien Lietuvos baruose, namie prie televizorių ir arenose, bet ir Briuselyje bei Strasbūre. Čia į barus žiūrėti varžybų renkasi lietuviai eurobiurokratai, mūsų šalies atstovybių darbuotojai ir trumpam atvykę politikai. Tuo tarpu belgams, su kurių rinktine šiandien žaidžia lietuviai, krepšinis neįdomus.
Prancūzijos krepšinio gerbėja su Lietuvos sirgaliais
Prancūzijos krepšinio gerbėja su Lietuvos sirgaliais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nusirišę kaklaraiščius ir primiršę Lietuvos bei Europos Sąjungos (ES) reikalus, lietuviai Briuselyje ir Strasbūre šėlsta ne mažiau aktyviai nei trispalvė armija Slovėnijoje.

Prisijungė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

Trečiadienio vakarą, kai lietuviai, pasak Prancūzijos žiniasklaidos, „skerdė“ jų komandos lyderį Tony Parkerį, grupė lietuvių varžybas stebėjo „priešo teritorijoje“ – Strasbūre, kur vyko Europos Parlamento sesija.

„Cha! Su pergale! Ketinau pasinervinti, bet taip ir neteko :)“, – savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ po varžybų brūkštelėjo europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė.

R.Morkūnaitės nuotr./Nusivylę prancūzų sirgaliai Strasbūro bare
R.Morkūnaitės nuotr./Nusivylę prancūzų sirgaliai Strasbūro bare

Po visos dienos, prabėgusios kalbantis apie ES reikalus – Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso pateikė metinį pranešimą apie ES, vyko diskusijos apie padėtį Sirijoje, Egipte ir Baltarusijoje, biodegalus, kibernetinį saugumą, poveikio aplinkai vertinimą ir skalūnus – tai, anot politikės, buvo „šaunus vakaro vainikavimas“.

Prie jos prisijungė ne tik keli Lietuvos europarlamentarų padėjėjai ir EP dirbantys lietuviai, bet ir Strasbūre viešėjęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su kolegomis. 

„Smagu džiaugtis pergale, ypač čia, Prancūzijoje“, – kiek ironiškai džiūgavo R.Morkūnaitė.

Barą „Big Apple“ rungtynėms pažiūrėti susirado patys lietuviai. „Bet ir taksistas mieste mielai pasakojo, kur būtų galima pažiūrėti, – portalui 15min.lt teigė politikė. – Dar sakė, kad „Arvydas Sabonis is the best“ (angl. „Arvydas Sabonis – geriausias“), kad „if not commmunism (!) he would have been even biger star“ (angl. „jei ne komunizmas, jis būtų buvęs dar didesnė žvaigždė“).“

Anot R.Morkūnaitės, varžybas bare kartu stebėjo ir prancūzai. Nors jų rinktinei žaidimas nesiklostė sėkmingai, vietiniai esą nebuvo pernelyg įsiaudrinę.

R.Morkūnaitė po laimėjimo prieš prancūzus: „Smagu džiaugtis pergale, ypač čia, Prancūzijoje.“

Pamėgo vieną barą

„Briuselyje žiūrime visas varžybas, kai žaidžia Lietuvos komanda. Kaip tik žaidė su Bosnija ir Hercegovina“, – portalui 15min.lt pasakojo EP dirbanti Raminta.

Iš pradžių Lietuvos komandos susitikimus darbuotojai ir kai kurie kiti tautiečiai stebėjo Lietuvos atstovybėje ES.

Šiame mieste gyvenantys ir jame besilankantys lietuviai krepšinio rungtynes renkasi žiūrėti į vieną barą – Liuksemburgo aikštėje prie pat EP esantį „Fat Boys“, o Strasbūre teko improvizuoti ir skubiai ieškoti vietos – skambinti per barus ir klausti, kur bus transliuojamos varžybos. Jei kas nors dar dirbo ar greta nebuvo kompiuterio su internetu, susirinkę varžybas sekė per „iPhone“. 

„Lietuviai vienareikšmiškai aistringesni sirgaliai, – tvirtino pašnekovė. – Bus įdomu įvertinti, kokie belgai, kai žais su Belgija.“

Pirmadienio vakarą, kai vyko mūsų šalies rinktinės patekimą į atkrentamąsias varžybas nulėmusi dvikova su bosniais, R.Morkūnaitė su kolegomis važiavo autobusu iš Frankfurto į Strasbūrą. „Ryšį palaikėme telefonu, situacija buvo sekama“, – šypsodamasi kalbėjo europarlamentarė.

Anot jos, per „lietuviškas“ rungtynes prisijungia ne vien lietuviai. „Bet tikrai nerodo kiekviename bare ir tenka užsisakyti iš anksto – tiek Briuselyje, tiek Strasbūre“, – teigė pašnekovė.

EP taip pat dirbanti Indrė pasakojo: „Briuselyje paprastai tariamės su sporto baru „Fat Boys“. Paprastai išskiria kokį ekraną, bet ne visada, nes jei rodo futbolą, krepšinį jungti atsisako, nelabai čia populiaru…“

Ji atkreipė dėmesį, kad belgų spauda apie čempionatą rašo nedaug. Didelio susidomėjimo nejusti ir baruose. „Kaip į ufonatus nežiūri. Būna, paklausia šalia sėdintys, kas vyksta, už ką sergame ir pan., tai paaiškiname apie krepšinio svarbą lietuviams, – pasakojo Indrė. – Šiaip labai smagu drauge žiūrėti, tikrai nemažai lietuvių susirenka. Šiandien kaip tik vyks rungtynės su belgais, pamatysime, ar nors vienas belgas bus.“

Nesuprantantieji lietuvių kraustosi kitur

Oranžinė epidemija Briuselyje siautė ir per 2011-aisiais Lietuvoje vykusį čempionatą. Štai taip pareigūnai ir politikai – europarlamentarai Vytautas Landsbergis, Justas Vincas Paleckis, Algirdas Saudargas ir R.Morkūnaitė, Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arnoldas Pranckevičius ir kiti nariai – kartu stebėjo rungtynes Lietuva-Serbija.

„Taksistas sakė, kad „Arvydas Sabonis is the best“, kad „if not commmunism (!) he would have been even biger star.“

„Turbūt neliko nei vieno tą vakarą suabejojusio lietuvių meile šiai sporto šakai ir rinktinės karštu palaikymu – iš visos širdies, visi lietuviai Lietuvoj ir aplink pasaulį!“ – anuomet savo tinklalapyje džiaugėsi R.Morkūnaitė.

„Žinoma, geriausia žiūrėti viename iš pub'ų, kurių šeimininkai nesibaimina garsiai kriokiančių ir mažai geriančių lietuvių, – tąmet rašė blogo briuseliokopustai.blogspot.com autorius. – Mat vos tik Jonas pasikabina ant lanko ar Kaukėnas įkala gražų tritaškį, sirgaliai savo „oooooooooOOOOO!!!!“ ir „jeeeeeee!!!!!!“ pradeda kilnoti pub'o stogą, o su kiekviena rinktinės nesėkme žemu unisonu „uuuuuuuuuuuuuuu....“ išdejuoja visos tautos nusivylimą.“

Pirmas vyrų krepšinio rinktinės varžybas 2011 m. čempionate jtinklaraščio žiūrėjo airių aludėje „Old Oak“. Vaizdą viduje aistruolis apibūdino perfrazuotu poemėlės „Zuikių mokykla“ posmu: „Šimts sirgalių susirinko, net suolai nuo jų sulinko.“ Už krepšininkus esą visi sirgo taip nuoširdžiai, „kad net keli ne lietuviai greitai baigė vakarieniauti ir dingo lauk – kur gi jiems suprasti lietuvių aistrą amerikoniškam sportui ir keistą mūsų džiugesį, kad įveikėm britų ekipą (britai žaidžia krepšinį?!)“.

Kitas rungtynes su Lenkija lietuviai stebėjo „Fat Boys“ – kas nesuprato, ko žaliai apsirėdę lietuviai klykauja, persikėlė į lauko terasą.

„Kaip ir darosi aišku, kad šitame pub'e įsisteigs nuolatinė krepšinio žiūrėjimo astovybė“, – prognozavo autorius, nors darbuotojai esą guodėsi, kad lietuvių neatsikratys iki čempionato pabaigos. Praėjo dveji metai, vėl atėjo čempionatas, o į šį barą sugrįžo lietuviai, tokie pat aistringi ir triukšmingi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?