Pasaulio futbolo čempionatas – E grupėje dominuos Šveicarija ir Prancūzija

Portalas 15min.lt pristato jums pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje grupes ir juose rungtyniausiančias komandas. Dėl pirmosios vietos čia turėtų kovoti abi Europos komandos, tačiau savame žemyne rungtyniausiančių ekvadoriečių nuvertinti negalima. Aišku viena, antrosios pozicijos grupėje norėtų išvengti tiek Prancūzija, tiek Šveicarija, mat tokiu atveju aštuntfinalyje greičiausiai lauktų Argentina.
Paulas Pogba
Paulas Pogba / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tvarkaraštis:

Šveicarija – Ekvadoras ir Prancūzija – Hondūras (birželio 15 d.)
Šveicarija – Prancūzija ir Hondūras – Ekvadoras (birželio 20 d.)
Hondūras – Šveicarija ir Ekvadoras – Prancūzija (birželio 25 d.)

ŠVEICARIJA

Treneris – Ottmaras Hitzfeldas (65 metų vokietis, su „Bayern“ ir „Borussia“ laimėjęs iš viso 7 Bundeslygos titulus, 3 Vokietijos taures, 2 UEFA Čempionų lygas, 2001 ir 1997 m. geriausias pasaulio treneris).
Kapitonas – Gokhanas Inleras (29 metų saugas iš „Napoli“)
Pasaulio čempionate žaidė 8 kartus, 1954 m. pasiekė ketvirtfinalį
FIFA reitingo vieta  – 8
Kelias  – UEFA zonos E grupėje užėmė pirmą vietą (7/3/0) ir iškovojo tiesioginį kelialapį.

Sudėtis. Vartininkai: Diego Benaglio („Wolfsburg“), Yannas Sommeris („Basel“), Romanas Bürki („Grasshopper“). Gynėjai: Stephanas Lichtsteineris („Juventus“), Philippe'as Senderosas („Valencia“), Johanas Djourou („Hamburg“), Steve'as von Bergenas („Young Boys“), Reto Ziegleris („Sassuolo“), Ricardo Rodríguezas („Wolfsburg“), Fabianas Schäras („Basel“), Michaelis Langas („Grasshopper“). Saugai: Tranquillo Barnetta („Eintracht“), Gökhanas İnleras, Valonas Behrami, Blerimas Džemaili („Napoli“), Gelsonas Fernandesas („Freiburg“), Xherdanas Shaqiri („Bayern“), Granitas Xhaka (M. „Borussia“), Valentinas Stockeris („Basel“). Puolėjai: Admiras Mehmedi („Freibur“), Mario Gavranovičius („Zürich“), Haris Seferovičius („Real Soiedad“), Josipas Drmičius („Nurnberg“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šveicarija 2013 spalio 11 d.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šveicarija 2013 spalio 11 d.

Pasididžiavimo savo rinktine šveicarams neturėtų trūkti, komanda prieš burtų traukimus pateko į pirmąjį krepšelį – t.y. tarp 8 stipriausių pasaulio rinktinių. Be vargo į čempionatą patekę šveicarai yra pasirengę nustebinti pasaulį ir bent jau pakartoti geriausią rinktinės pasiekimą pasaulio čempionatuose – pasiekti ketvirtfinalį. Žinoma, pretendentais į pagrindinį titulą šveicarų nelaiko niekas, tačiau šioje grupėje Šveicarija tikrai gali būti pirmoje vietoje.

Talento šveicarų gretose netrūksta, o aplink tokius žaidėjus kaip G.Xhaka ar J.Drmičius ratus jau suka stipriausios Europos komandos. Netrūksta čia ir patirties, o turbūt daugiausiai jos turi treneris O.Hitzfeldas, kurio titulų kolekcija – tikrai įspūdinga. Žinoma, tai ne ta rinktinė, kuri jau prieš čempionatą turi „garantuotų“ pergalių, tačiau taip tik geriau.

Įdomu, kad rinktinės sudėtyje puikiai atsispindi Šveicarijos švelni politika imigrantų klausimu. Net 15 iš 23 rinktinės futbolininkų pagal kilmę galėtų atstovauti kitų valstybių komandoms.

EKVADORAS

Treneris – Reinaldo Rueda (57 metų kolumbietis, treniravęs Hondūro ir Kolumbijos rinktines).
Kapitonas – Antonio Valencia (25 metų saugas iš „Manchester United“)
Pasaulio čempionate žaidė dukart ir 2006 m. pasiekė 8-finalį
FIFA reitingo vieta  – 28
Kelias  – CONMEBOL zonoje užėmė ketvirtąją vietą (7/4/5) ir iškovojo tiesioginį kelialapį.

Sudėtis. Vartininkai: Máximo Banguera (Gvajakilio „Barcelona“), Alexanderis Domínguezas („LDU Quito“), Adriánas Bone'as („El Nacional“). Gynėjai: Walteris Ayoví („Pachuca“), Juanas Carlosas Paredesas (Gvajakilio „Barcelona“), Fricksonas Erazo („Flamengo“), Jorge Guagua, Gabrielis Achilieras, Óscaras Bagüí (visi – „Emelec“). Saugai: Édisonas Méndezas („Santa Fe“), Segundo Castillo („Al-Hilal“), Antonio Valencia („Manchester United“), Luisas Saritama (Gvajakilio „Barcelona“), Christianas Noboa (Maskvos „Dinamo“), João Rojas („Cruz Azul“), Michaelas Arroyo („Atlante“), Renato Ibarra („Vitesse“), Fidelis Martínezas („Tijuana“), Carlosas Gruezo („Stuttgart“), Jeffersonas Montero („Morelia“). Puolėjai: Felipe Caicedo („Al-Jazira“), Jaime Ayoví („Tijuana“), Enneras Valencia („Pachuca“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ekvadoras 2013 metų lapkričio 15 d.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ekvadoras 2013 metų lapkričio 15 d.

Komanda į pasaulio čempionatą praslydo tik per plauką – dėl geresnio įvarčių santykio. Ekvadoras garsėja savo neįveikiamumu namuose, kur visas pasaulio rinktines pasitinka stadionas 2,5 km aukštyje, tačiau išvykoje „Tricolor“ dažnai būna visiškai kitokia. Brazilijoje aukštikalnių nebus, tad Ekvadoro futbolininkams reikės rodyti gerą žaidimą, o ne tikėtis gamtos malonės.

Be „Manchester United“ saugo A.Valencia, rinktinėje daug patyrusių ir stipriose lygose žaidžiančių futbolininkų nėra – tai gali pakišti koją. Komandą į priekį psichologiškai stumia komandos draugo Christiano Benitezo mirtis pernai nuo širdies smūgio. Ne viename interviu ekvadoriečiai teigė jaučiantys velionio palaikymą iš aukščiau.

Pirmosiose rungtynėse Ekvadoras iššūkį mes Šveicarijai – jeigu pavyks iškovoti bent tašką, šansai žengti tolyn išliks nemaži. Vis dėlto, labiausiai rinktinė bijo pralaimėjimo Hondūrui, kurį treniruoja buvęs Ekvadoro treneris, atvedęs komandą į pasaulio čempionatą 2006 m. Dabartinio rinktinės trenerio R.Rueda stilius dažnai kritikuojamas, tad pralaimėjimas mače su Hondūru, kurio trenerį L.F.Suarezą ekvadoriečiai atsimena su nostalgija, būtų labai nemalonus.

PRANCŪZIJA

Treneris – Didier Deschamps (45 metų prancūzas, su „Juventus“ laimėjęs „Serie B“, su „Marseille“ – „Ligue 1“, likęs antras čempionų lygoje, su „Marseille“ ir „Monaco“ klubais – 4 Prancūzijos taures).
Kapitonas – Hugo Llorisas (27 metų vartininkas iš „Tottenham“)
Pasaulio čempionate žaidė 13 kartų, 1998 m. namie tapo čempionais, 2006 m. užėmė antrąją vietą, 1958 ir 1986 – trečiąją
FIFA reitingo vieta  – 19
Kelias  – UEFA zonos I grupėje užėmė antrą vietą (5/2/1) ir papildomoje serijoje peržengė Ukrainos barjerą – 0:2 ir 3:0.

Sudėtis. Vartininkai: Hugo Llorisas („Tottenham“), Stéphane'as Ruffier'as („Saint-Etienne“), Mickaelis Landreau („Bastia“). Saugai: Bacary Sagna, Laurent'as Koscielny (abu – „Arsenal“), Raphaelis Varane („Real“), Mamadou Sakho („Liverpool“), Mathieu Debuchy („Newcastle“), Lucasas Digne („Paris Saint Germain“), Eliaquimas Mangala („Porto“), Patrice'as Evra („Manchester United“). Saugai: Yohanas Cabaye, Blaise'as Matuidi (abu – „Paris Saint Germain“), Paulas Pogba („Juventus“), Moussa Sissoko („Newcastle“), Rémy Cabella („Montpellier“), Rio Mavuba („Lille“), Mathieu Valbuena („Marseille“), Morganas Schneiderlinas („Southampton“), Antoine'as Griezmannas („Real Sociedad“),  Puolėjai: Karimas Benzema („Real“), Olivieris Giroud („Arsenal“), Loicas Remy („Newcastle“).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prancūzija 2013 metų lapkričio 19 d.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prancūzija 2013 metų lapkričio 19 d.

Dar viena paprastai vienais favoritų laikoma rinktinė, tačiau patys prancūzai iš savo komandos daug nesitiki. Žinoma, užimti pirmąją vietą šioje grupėje tikrai reikia, tačiau Prancūzijoje vis dar su šiurpu atsimenami 2002 ir 2010 metų pasaulio čempionatai. 2002-aisiais grupėje buvo Senegalas, Danija ir Urugvajus, 2010-aisiais – Urugvajus, PAR ir Meksika. Abiejuose čempionatuose nutiko tas pats scenarijus – du pralaimėjimai, vienerios lygiosios ir kelionė namo pirmuoju reisu.

Šiųmetė rinktinė savo gretose turi nuostabų vartininką H.Llorisą, puikią saugų liniją (B.Matuidi, Y.Cabaye, P.Pogba), tačiau prieš pat čempionatą iš rikiuotės iškrito vienas lyderių F.Ribery – tai didžiulis smūgis šiai komandai. Nėra ir patikimos gynybos. D.Deschamps'as per dvejus pastaruosius metus išbandė krūvą gynėjų ir įvairių gynybos linijos variantų, tačiau vieno labiausiai patikimo taip ir nerado.

Pagrindinis prancūzų tikslas yra atstatyti rinktinės garbę. Žinoma, į kitą etapą išeiti norisi, tačiau pralaimėjimas, pavyzdžiui, Argentinai (jeigu grupėje užims 2 vietą) arba pergalė ketvirtfinalyje prieš bosnius ir kovingas pralaimėjimas ketvirtfinalyje vokiečiams (jeigu grupėje užims 1 vietą) būtų pasirodymas, už kurį niekas galvų nekapotų. Svarbiausia – užmiršti nesenas praeities tragedijas.

HONDŪRAS

Treneris – Luisas Fernando Suárezas (54 metų kolumbietis, 1989 m. laimėjo „Copa Libertadores“).
Kapitonas – Noelis Valladaresas (37 metų vartininkas iš Tegusigalpo „Olimpia“)
Pasaulio čempionate žaidė dukart (1982 ir 2010), tačiau grupės etapo neperžengė
FIFA reitingo vieta  – 30
Kelias  – CONCACAF zonos trečio raundo C grupėje buvo pirmas (3/2/1), o ketvirtajame raunde liko trečioje vietoje (4/3/3) ir iškovojo tiesioginį kelialapį.

Sudėtis. Vartininkai: Noelis Valladaresas, Donisas Escoberas (abu – „Olimpia“), Luisas Lópezas („Real España“). Gynėjai: Maynoras Figueroa („Hull City“), Víctoras Bernárdezas („San Jose Earthquakes“), Emilio Izaguirre (Glazgo „Celtic“), Osmanas Chávezas („Qingdao Jonoon“), Juanas Carlosas García („Wigan Athletic“), Brayanas Beckelesas („Olimpia“), Arnoldas Peralta (Glazgo „Rangers“), Juanas Pablo Montesas („Motagua“). Saugai: Wilsonas Palaciosas („Stoke City“), Óscaras García („Houston Dynamo“), Jorge Clarosas („Motagua“), Marvinas Chávezas („Chivas USA“), Rogeris Espinoza („Wigan Athletic“), Mario Martínezas („Real España“), Luisas Garrido („Olimpia“), Andy Najar (Briuselio „Anderlecht“). Puolėjai: Carlo Costly („Real España“), Jerry Bengtsonas („New England Revolution“), Jerry Palaciosas („Alajuelense“), Rony Martínezas (Tokoa „Real Sociedad“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Hondūras 2013 metų lapkričio 16 d.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Hondūras 2013 metų lapkričio 16 d.

Hondūro rinktinė pirmiausia galvoja apie varžovų žaidimo griovimą, o tik po to mąsto, ką su kamuoliu nuveikti patiems. Tai ne visada pasiseka, per 10 atrankos į čempionatą rungtynių Hondūras praleido 13 įvarčių. Vis dėlto, bent jau šveicarai šią rinktinę puikiai atsimena iš praėjusio pasaulio čempionato, kai tarpusavio dvikova baigėsi be įvarčių.

Sunku tikėtis, kad Hondūras peržengs grupės barjerą. Pirmajame susitikime su Prancūzija reikėtų išvengti didelio sutriuškinimo, o tada pabandyti įveikti Ekvadorą. Kol kas dviejuose iki šiol pasaulio čempionatuose Hondūras pergalių nėra iškovojęs (po 3 pralaimėjimus ir lygiąsias), tad su Ekvadoru galima pabandyti šią tradiciją sulaužyti.

Nors ekipa ir ne visada sugeba patikimai gintis, tačiau atakos smaigalyje reikalai dažnai būna dar sunkesni. Komandoje tėra vos keli stipriose lygose žaidžiantys futbolininkai, tad aukščiausio lygio patirties yra labai mažai, kas atsiliepia santykinai „lengvuose“ mačuose, kai tikimąsi tik pergalės. Tai matyti ir rezultatuose: atrankoje į čempionatą hondūriečiai sugebėjo rezultatais 2:1 palaužti JAV ir Meksiką, tačiau nėkart neįveikė Panamos (2:2, 0:2).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų