Pasaulio futbolo čempionato statistika – čempionai, treneriai ir rinktinių „legionieriai“

Pasaulio futbolo čempionatas Brazilijoje bus jau 20-asis istorijoje ir antrą kartą vyks šioje valstybėje. Prieš čempionatą portalas 15min.lt pateikia šiek tiek planetos pirmenybių skaičių. Žaidėjai ir jų klubai, treneriai ir jų pasiekimai, rinktinės ir jų „legionieriai“.
Jurgenas Klinsmannas
Jurgenas Klinsmannas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žaidėjai

Brazilijoje į stadionus išbėgs 736 žaidėjai, tiesa ne visi savo pasirodymą galės pradėti nuo pirmosios čempionato dvikovos. Irano narys Sosha Makani, kolumbietis Fredy Guarinas ir kroatas Mario Mandžukičius turės būtinai praleisti pirmąjį susitikimą dėl diskvalifikacijos, „atsineštos“ iš atrankos varžybų.

Jurgenas Klinsmannas pasaulio čempionatuose yra įmušęs 11 įvarčių ir su šiuo rezultatu visų laikų snaiperių sąraše yra šeštas

Net 119 čempionate dalyvausiančių žaidėjų atstovauja Anglijos „Premier“ lygos klubams. Ne be reikalo Anglijos čempionatas vadinamas geriausiu pasaulyje. Italijos „Serie A“ pirmenybėse žaidžia 83 futbolininkai, Vokietijos Bundeslygos klubams atstovauja 77, Ispanijos „Primeros“ – 65, o Prancūzijos „Ligue 1“ – 45 žaidėjai.

Daugiausia žaidėjų į Braziliją delegavo Miuncheno „Bayern“ ir „Manchester United“ klubai – po 14. „Barcelona“ gretose rungtyniauja 13 planetos pirmenybių dalyvių, o „Chelsea“, „Juventus“, „Real“ ir „Napoli“ – po 12.

Treneriai

Prie rinktinių vairo Brazilijoje stovės net keturi vokiečiai. Joachimas Loewas į priekį ves savo gimtinės rinktinę, o kiti vadovaus užsienio ekipoms. Volkeris Finke – Kamerūnui, Ottmaras Hitzfeldas – Šveicarijai, Jurgenas Klinsmannas – JAV.

Čempionate taip pat dirbs trys argentiniečiai, kolumbiečiai, italai ir portugalai, bei po du bosnius ir prancūzus. Iš viso užsienio valstybių treneriai vadovaus 14-ai rinktinių.

Suskirstę trenerius pagal žemynus, kuriuose jie gimė, turėtume 21 europietį (skaičiuojant Graikijoje gimusį, tačiau Australijos pilietybę turintį Ange Postecoglou). Šveicarija, Rusija, Graikija yra vienintelės Europos komandos, kurioms vadovauja užsieniečiai.

Devyni treneriai yra gimę Pietų Amerikoje, du – Afrikoje ir vienas – Azijoje.

Net 119 čempionate dalyvausiančių žaidėjų atstovauja Anglijos „Premier“ lygos klubams.

Beveik visi „Amerikų“ rinktinių treneriai yra ne iš Europos – tik JAV vadovauja vokietis. Čilę ir Kolumbiją į priekį veda argentiniečiai, o Kosta Riką, Ekvadorą ir Hondūrą – Kolumbijos futbolo specialistai. Įdomu, kad Kolumbijai vadovauja užsienietis, tačiau net trys šalies treneriai dirba svetur ir bus pasaulio pirmenybėse.

Afrikos ir Azijos rinktinėse dirba tik europiečiai. Alžyrui vadovauja bosnis, Japonijai – italas, Dramblio Kaulo Krantui – prancūzas, Kamerūnui – Vokietis. Pietų Korėja, Gana ir Nigerija yra komandos, kurioms atstovauja savi treneriai – visi trys anksčiau žaidę savo šalies nacionalinėse komandose pasaulio pirmenybėse.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fraseris Forsteris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fraseris Forsteris

Rinktinės ir „legionieriai“

Rusijos rinktinė yra vienintelė pasaulio čempionato komanda, kurios sudėtyje rungtyniauja visi šalies čempionate žaidžiantys klubai. Net 14 rusų žaidžia Maskvos klubuose – „Spratak“, CSKA, „Lokomotiv“ ir „Dinamo“. 

Anglijos rinktinės sudėtyje yra tik vienas svetur žaidžiantis futbolininkas, kuris vis tiek rungtyniauja saloje – tai Glazgo „Celtic“ vartininkas Fraseris Forsteris. Nedaug nuo anglų atsilieka italai, kurių gretose tik trys „legionieriai“, kurie visi žaidžia PSG – Thiago Motta, Marco Veratti ir Salvatore Sirigu.

Taip pat salyginai nedaug „legionierių“ turi Vokietijos (7), Meksikos (8), Ispanijos (9) ir Hondūro (9) rinktinės.

Tuo tarpu keturios ekipos sudėtyje turi vos po vieną šalies čempionate žaidžiantį futbolininką – tai Sylvainas Gbohouo iš Dramblio Kaulo Kranto (ekipa „Séwé Sport“), urugvajietis Sebastiánas Coatesas („Nacional“), bosnis Asmiras Avdukičius („Borac Banja Luka“) ir Ganos rinktinės vartininkas Stevenas Adamsas („Aduana Stars“).

Šveicarija, Rusija, Graikija yra vienintelės Europos komandos, kurioms vadovauja užsieniečiai.

Alžyro ir Kamerūno rinktinėse tokių žaidėjų yra po du, Kolumbijos, Kroatijos, Belgijos ir Kamerūno nacionalinėse ekipose – po tris.

Čempionai

Planetos pirmenybėse rungtyniaus 19 žaidėjų, kurie žino, ką reiškia būti pasaulio čempionu. Ispanija tokių futbolininkų turi 15, o keturi likę Italijos rinktinėse gretose nuo 2006 metų triumfo.

Pasaulio čempionate žaisiantys jau kartą buvę čempionai: Ikeras Casillasas, Raulis Albiolis, Gerardas Pique, Andresas Iniesta, Davidas Villa, Fernando Torresas, Xavi, Xabi Alonso, Cescas Fabregasas, Juanas Mata, Sergio Ramosas, Sergio Busquetsas, Pedro, Javi Martinezas, Davidas Silva, Gianluigi Buffonas, Daniele De Rossi, Andrea Barzagli ir Andrea Pirlo.

Keturi Brazilijoje rinktines į priekį vesiantys treneriai žino, ką reiškia laimėti planetos pirmenybes. Vicente del Bosque tai padarė 2010 metais su Ispanijos rinktine būdamas treneris, o Luisas Felipe Scolari su brazilais triumfavo 2002-aisiais.

Tuo tarpu prancūzų vedlys Didier Deschamps'as pasaulio pirmenybes laimėjo kaip žaidėjas 1998 metais – tuomet jis buvo Prancūzijos kapitonas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ispanijos futbolo rinktinė
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ispanijos futbolo rinktinė

JAV rinktinės treneris vokietis Jurgenas Klinsmannas pasaulio pirmenybes laimėjo 1990 metais. Be to, J.Klinsmannas dar žaidė ir 1994 ir 1998 čempionatuose. Iš viso buvęs puolėjas turnyruose yra įmušęs 11 įvarčių ir su šiuo rezultatu visų laikų snaiperių sąraše yra šeštas. Be to, J.Klinsmannas vadovavo Vokietijos rinktinei 2006-ųjų pirmenybėse.

Belgijos treneris Marcas Wilmotsas 1990 čempionate į aikštę neišbėgo, tačiau žaidė 1994, 1998 ir 2002 m. pirmenybėse, iš viso įmušė tris įvarčius ir yra šalies rekordininkas, pagal taiklius smūgius pasaulio čempionatuose.

Pietų Korėjos rinktinės vedlys Hong Myung-bo dalyvavo 1990, 1994, 1998 ir 2002 m. pirmenybėse. Pastarosiose korėjiečiai užėmė ketvirtąją vietą, o H.Myung-bo tapo pirmuoju azijiečiu, pelniusiu bronzinį kamuolį.

Pasaulio čempionate taip pat yra žaidę: Rusiją treniruojantis italas Fabio Capello (1974 m., įmušė įvartį), Kroatijos treneris Niko Kovačas (2002 ir 2006 m., įmušė įvartį), Nigeriją treniruojantis Stephanas Keshi (1994 m.), bosnių treneris Stefetas Sušičius (žaidė Jugoslavijos sudėtyje 1982 ir 1990, įmušė įvartį), Portugalijos treneris Paolo Bento (2002 m.) ir Alžyro treneris iš bosnis Vahidas Halilhodžičius (Jugoslavijos rinktinėje 1982 m.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų