Tačiau akivaizdu, kad brazilams labiau rūpi pats futbolas, o ne įvadinė Pasaulio čempionato dalis – 65 tūkst. žiūrovų talpinančiame stadione matėse begalės tuščių vietų.
Po atidarymo ceremonijos 23 val. bus pradėtos pirmosios čempionato rungtynės tarp Brazilijos ir Kroatijos nacionalinių rinktinių.
Pradžią pasaulio futbolo čempionatui davė neįgalus vyras, neturintis abiejų kojų. Jis Brazilijoje išrasto egzoskeleto pagalba spyrė čempionato kamuolį „Brazuca“.
Čempionato himną „We are One“ atliko amerikiečių reperis Pitbullis ir brazilų dainininkė Claudia Leitte.
Dėl didelės brazilų dalies nepasitenkinimo pinigų čempionatui švaistymu, šalies prezidentė Dilma Rousseff kalbos per atidarymo ceremoniją nesakė. Pernai per Konfederacijų taurės turnyrą jos kalba tik išprovokavo dar didesnius neramumus, kurie vyksta ir šiemet. Tiesa, kur kas mažesniu mastu.
Daugiau kaip 60 tūkst. žmonių, tarp jų – 12 valstybių vadovai ir Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, San Paulo „Corinthians Arena“ stebi atidarymo ceremoniją ir Brazilijos rinktinės rungtynes su Kroatijos komanda. Maždaug milijardas žmonių visame pasaulyje renginį turėtų stebėti per televiziją.
Per 25 minučių trukmės ceremoniją pasirodė daugiau kaip 600 artistų, tarp jų – akrobatai, batutininkai, kovos meno kapueiros atstovai, artistai su kojokais.
Brazilija garsėja ir regionų įvairove, kurią atskledė spalvingi regionų atstovų pasirodymai. Atidaryme dalyvavo vietos indėnai. Iškilmių stadioną puošė 90 tūkst. žibintų.
Pranešama, kad šokėjų ir akrobatų rūbams sunaudota 120 tūkst. metrų audinio ir 50 tūkst. metrų siūlų. 4 mėnesius atidarymo šventei ruošėsi geriausi Brazilijos šokėjai, garsiausios sambos mokyklos, akrobatai, šuolių ir batuto meistrai, braziliškojo kovų meno kapoeiros kovotojai...