„Tai yra tiesa“, – skelbė konservatyvus dienraštis „Die Welt“, šiuos tris žodžius išspausdinęs nacionalinėmis spalvomis: juoda, raudona ir auksine.
„Kokios rungtynės, kokia kova, kokia drama!“ – priduria laikraštis.
Dienraštis „Bild“ savo pirmajame puslapyje rašė: „1:0“ ir „Pasaulio čempionai!“, taip pat išspausdino M.Goetze nuotrauką, o kituose 16 puslapių aprašė kiekvieną komandos triumfo Rio de Žaneire detalę.
Internetinėje „Bild“ versijoje džiaugsminga antraštė skelbė „Goetze, futbolo dievas“, taip pat buvo žeriamos liaupsės treneriui ir kitiems komandos nariams
Internetinėje „Bild“ versijoje džiaugsminga antraštė skelbė „Goetze, futbolo dievas“, taip pat buvo žeriamos liaupsės treneriui ir kitiems komandos nariams: „Ačiū, Jogi Loewai! Ačiū, vaikinai. Mes esame be galo laimingi.“
„Lenkiamės treneriui Jogi Loewui. Susikaupęs jis vadovavo komandai viso turnyro metu. Jis lieka tylus po didelių pergalių. Jis lieka ramus po įtemptų mačų“, – rašo „Bild“.
„Jūs esate didūs!“ – skelbė užrašas ant laikraštyje įdėto plakato, kuriame matomas Bastianas Schweinsteigeris, iškėlęs virš galvos čempionato taurę, ir kiti komandos nariai, iš džiaugsmo iškėlę kumščius.
Netgi „Bild“ sveikatos skyrelyje buvo pateikta patarimų uoliausiems aistruoliams, kaip įveikti „futbolo abstinenciją“ po kelias savaites trukusios sporto karštinės.
Niekas negali atsispirti futbolo traukai. Karas Izraelyje? Karas Ukrainoje? JAV ir Vokietijos šnipinėjimo skandalas? Daugeliui tai nerūpi. Visi atsidūrė vienoje valtyje: politikai ir bendrovės, laikraščiai ir televizijos, futbolo aistruoliai ir tie, kurie paprastai tuo nesidomi
Naujienų portalas „Spiegel Online“ taip pat tryško džiaugsmu: „1954. 1974. 1990. 2014!“, išvardydamas metus, kai Vokietija laimėjo pasaulio čempionato taurę.
„Goetze, išvaduotojas, – skelbė dienraščio „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ internetinė versija. – Pirmąkart Europos komanda laimėjo pasaulinį turnyrą Pietų Amerikoje. Šio titulo Vokietija visiškai nusipelnė.“
„Pasaulio čempionė! Vokietijos nacionalinė futbolo komanda iškovojo pergalę“, – rašo dienraštis „Neue Osnabruecker Zeitung“, prognozuodamas, kad linksmybės tęsis kelias dienas: „Tai, kas prasidėjo pypinančių automobilių kolonomis vakare, tik dar labiau išaugs, kai komanda grįš namo“.
„Niekas negali atsispirti futbolo traukai. Karas Izraelyje? Karas Ukrainoje? JAV ir Vokietijos šnipinėjimo skandalas? Daugeliui tai nerūpi. Visi atsidūrė vienoje valtyje: politikai ir bendrovės, laikraščiai ir televizijos, futbolo aistruoliai ir tie, kurie paprastai tuo nesidomi“, – priduria laikraštis.
Laikraštis „Koelner Stadt-Anzeiger“ savo ruožtu pažymi, kad Vokietija, kurioje patriotizmas ilgą laiką buvo temdomas kaltės dėl Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto, savo nacionalinį džiaugsmą pradeda reikšti panašiai kaip kitos šalys.
„Įtampa dėl praeities pagaliau atlėgo, tačiau tai lydėjo ne naujas nacionalizmas, o veikiau naujas atvirumas pasauliui“, – priduria leidinys.