A lyga: „Ekranas“ įveikė „Šiaulius“, „Tauras“ iškovojo pergalę Vilniuje

Trečiąją pergalę 2012 metų sezono Lietuvos futbolo A lygoje iškovojo čempiono titulą ginantis Panevėžio „Ekranas“.
REO ir „Tauro“ rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Ekrano“ futbolininkai svečiuose 1:0 (1:0) įveikė į penktąją poziciją smuktelėjusią „Šiaulių“ (6 tšk.) vienuolikę. Pergalingą įvartį pirmajame kėlinyje įmušė Adama Fofana (29 min.).

Jau antrą mačo minutę pasižymėti galėjo puolėjas iš Dramblio Kaulo Kranto Adama Fofana, jo smūgį galva atrėmė vartininkas. Po kelių minučių standartinė situacija prie „Ekrano“ vartų, tačiau argentiniečio Santiago Cesanelli smūgis galva nebuvo pavojingas, kamuolys skriejo toli nuo vartų.

Ekraniečiai kur kas dažniau kėlė pavojų prie aikštės šeimininkų vartų. 12 min. sekė kombinacinė Panevėžio ekipos ataka, po kurios R. Radavičiaus smūgis skriejo šalia vartų.

Robertas Vėževičius kitoje atakoje atsakė tolimu, tačiau labai netaikliu smūgiu link Emilijaus Zubo ginamų vartų.

19 min. „Šiaulių“ baudos aikštelėje net keletą kartų „Ekranas“ galėjo kamuolį nukreipti į vartus, tačiau aikštės šeimininkams pavyko apsiginti, galiausiai buvo užfiksuota aktyviai rungtyniavusio A. Fofana pražanga. Po dar vienos atakos Manto Savėno smūgis skriejo virš vartų.

Galiausiai „Ekranas“ pasiekė savo tikslą, 29 min. po greitos ir pavyzdinės atakos, A. Fofana po tikslaus M. Savėno perdavimo įsiveržė į baudos aikštelę ir kamuolį nukreipė į vartų kairįjį kampą.

Varžovai bandė kėlinio gale išlyginti rezultatą, kėlė keletą kampinių, tačiau pavojingų situacijų nesukūrė, o dvikovas „antrajame“ aukšte užtikrintai laimėdavo ekraniečiai.

fcsiauliai.lt/Mantas Savėnas

Po pertraukos netrūko daug kietos kovos, pražangų, po kai kurių teisėjas ieškodavo geltonos kortelės. Nubaustas R. Vėževičius, Yanis Urdinovas, Ramūnas Radavičius.

Artėjant rungtynėms į pabaigą „Šiauliai“ bandė užspausti ekraniečius bei išlyginti rezultatą. Kartą nuo įvarčio Panevėžio ekipą apsaugojo vartininkas E. Zubas, puikiu šuoliu atrėmęs varžovų smūgį, rungtynių gale po S. Cesanelli smūgio galva kamuolys pataikė į virpstą.

„Ekranas“ stengėsi greitai kontratakuoti, vos varžovų nenubaudė M. Savėnas, pavojingai įsiveržęs į baudos aikštelę bei antrą kartą pasižymėti galėjo A. Fofana. „Ekranas“ susitikimo pabaigoje sėkmingai apsigynė bei iškovojo svarbią pergalę.

• Ekipų sudėtys

„Šiaulių“ sudėtis: M. Malinauskas, D. Lunskis, T.Birkys, I.Kirhners, A.Bartkus, E.Pilypas, T.Eliošius, R.Vėževičius, I.Kozlovs, S.Cesanelli, J.Silva. Atsarginiai žaidėjai: P.Pocius, R.Urbelis, M.Bezykornovas, T.Snapkauskas, L.Sendžikas.

„Ekrano“ sudėtis: E.Zubas, G.Tomkevičius, I.Dedura, M.Samusiovas, Y.Urdinov, A.Kučys, M.Andjelkovič, M.Savėnas, R.Radavičius, A.Vertelis, A.Fofana. Atsarginiai žaidėjai: T.Kauneckas, D.Gleveckas, V.Lukša, A.Arlauksas, A.Velička, U.Umeh, A.Ribokas.

„Tauras“ iškovojo pirmą pergalę

Pirmąją pergalę įsirašė ir į septintą vietą pakilo Tauragės „Tauras“, svečiuose 1:0 (0:0) įveikęs į devintąją poziciją nukritusį debiutantą Vilniaus REO klubą. Pergalingo įvarčio autoriumi tapo Alessandro Mascia (85 min.).

Dešimties komandų turnyre pirmauja po 9 taškus turinčios VMFD „Žalgirio“, Marijampolės „Sūduvos“ ir Panevėžio „Ekrano“ vienuolikės, tik pastaroji žaidė rungtynėmis daugiau.

10. Klaipėdos „Atlantas“ 3 0 0 3 0:10 0

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 6 įvarčiai – Calumas Elliotas (VMFD „Žalgiris“).