Sportas gyvai

Albaniškas stebuklas Hamburge – paskutinę akimirką nuliūdino Kroatiją

Dešimtmetį kiekviename didžiajame turnyre grupių etapą kaskart įveikusi Kroatijos futbolo rinktinė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje šių metų Europos futbolo čempionate („Euro 2024“). Kroatai jau užuodė pergalę Hamburge, bet paskutinę akimirką praleido įvartį ir sužaidė tik lygiosiomis 2:2 su Albanija.

Albanija Hamburge jau neturėjo tokio užnugario, koks juos stūmė į priekį savaitgalį Dortmunde, kuomet šią komandą palaikė net 50 tūkst. sirgalių, bet ir antrose čempionato rungtynėse albanai tribūnose buvo girdimi – jų atvyko apie 15 tūkst.

Tiesa, kroatų buvo dar daugiau, o šventę jie kūrė dar prieš rungtynių pradžią.

Vis dėlto šventinės nuotaikos stadione greitai virto liūdesiu.

Nors kroatai buvo laikomi ryškiais rungtynių favoritais, albanai vėl nustebino jau rungtynių pradžioje.

Akistatoje prieš italus greičiausią įvartį Europos čempionatų istorijoje pelniusi komanda šįkart į priekį išsiveržė 11-ąją minutę, kai Qazimas Laci „uždarė“ perdavimą iš krašto tiksliu smūgiu galva.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Qazimas Laci

Nors kroatams priklausė kamuolio kontrolė, geresnes progas ir po įvarčio kūrėsi Albanijos futbolininkai.

31-ąją minutę Kristjanas Asllani atsidūrė vienas prieš Kroatijos vartų sargą Dominiką Livakovičių, tačiau pastarasis sugebėjo atlaikyti labai pavojingą albano smūgį.

Dar vieną nuostabų šansą albanai turėjo per pridėtą pirmojo kėlinio laiką, kai Rey'us Manajus iššoko visai prieš pat D.Livakovičių, tačiau jo galva smūgiuotą kamuolį vartininkas sugavo.

Per pertrauką kroatų treneris Zlatko Daličius atliko du keitimus, o vienas iš aikštėje pasirodžiusių žaidėjų 50-ąją minutę sukūrė ligtol pavojingiausią kroatų progą ir atliko pirmą smūgį į albanų vartų plotą – Lukos Sučičiaus mėginimą atrėmė vartininkas Thomas Strakosha.

Savo kroatai galiausiai pasiekė antroje antrojo kėlinio pusėje.

74-ąją minutę rezultatą tiksliu smūgiu išlygino Andrejus Kramaričius.

Vos po kelių akimirkų jie galėjo išsiveržti ir į priekį, bet prie vartų kilusį gaisrą užgesino Th.Strakosha.

Visgi jau 76-ąją minutę po L.Sučičiaus smūgio kamuolys nuo Klauso Gjasulos kojos įskriejo į albanų vartus ir kroatai vos per porą minučių įgijo pranašumą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luka Sučičius ir Ivanas Perišičius

Albanai desperatiškai siekė taško paskutinėmis akimirkomis, o galiausiai tikslą pasiekė penktą pridėto laiko minutę.

K.Gjasula, prieš tai įmušęs į savo vartus, šįkart nukreipė kamuolį į kroatų vartų tinklą ir dramatiškai išplėšė lygiąsias savo komandai.

Po šių rungtynių tiek Kroatija, tiek Albanija turi iškovojusios po tašką.

15min primena, kad pirmajame B grupės mače albanai 1:2 nusileido italams, o kroatai 0:3 neprilygo ispanams.

Paskutiniame ture albanai grumsis su ispanais, o kroatai žais labai svarbias rungtynes prieš italus.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius