Prenumerata nuo 0,50 Eur/mėn! Paskutinės akcijos savaitės.

Anglai vėl išsigelbėjo – po 11 metrų baudinių dramos eliminavo Šveicariją

Europos futbolo čempionato ketvirtfinalyje šeštadienį vakare kovojo Anglijos ir Šveicarijos futbolininkai. Po nuobodžios pirmosios valandos šveicarai pelnė įvartį, bet 80 minutę Anglija išlygino rezultatą. Pratęsimas nugalėtojo neišaiškino, prireikė 11 metrų baudinių serijos, kurią 5:3 laimėjo Anglija.

Anglijos futbolininkai pademonstravo šaltus nervus ir įžengė į Europos futbolo čempionato pusfinalį.

Ten trečiadienį anglai žais su Nyderlandų ir Turkijos ketvirtfinalio poros nugalėtoju.

Kitame pusfinalyje antradienį Ispanija susikaus su Prancūzija.

Šeštadienį Diuseldorfe anglai buvo vėl prispausti prie sienos, kai 74 minutę reidą kraštu pradėję šveicarai pristatė kamuolį į vartininko aikštelę Breeliui Embolo, kuris slysdamas iš arti nukreipė kamuolį į vartus.

Angliją išgelbėjo Bukayo Saka, 80 minutę atlikęs puikų smūgį: iš tolimojo baudos aikštelės krašto Londono „Arsenal“ žaidėjo spirtas kamuolys nuskriejo į kitą vartų kampą.

„Scanpix“ nuotr./Anglijos futbolininkai įžengė į Europos čempionato pusfinalį. Bukayo Saka tapo mačo didvyriu.

Po 1:1 pasibaigusio reguliaraus ketvirtfinalio rungtynių laiko ir pratęsimo, anglai meistriškai atliko visus 5 smūgius per baudinių seriją, o galiausiai po Trento Alexanderio-Arnoldo spyrio nurūko švęsti.

Savo smūgius prieš tai labai užtikrintai atliko kiti keturi Anglijos futbolininkai: Cole'as Palmeris, Jude'as Bellinghamas, Bukayo Saka, Ivanas Toney.

Šveicarijos komandos viltys sudrebėjo per pirmą baudinių serijos smūgį, kai Manuelis Akanji smūgiavo neužtikrintai ir anglų vartininkas Jordanas Pickfordas smūgį atrėmė.

Paskui šveicarai Fabianas Scharas, Xherdanas Shaqiri ir Zeki Amdouni irgi smūgiavo labai šaltakraujiškai, bet penktojo jų bandymo nebeprireikė, nes kova jau buvo pralaimėta.

Pratęsimo eiga

Tik trys smūgiai į vartų plotą per reguliarų rungtynių laiką, bet du pelnyti įvarčiai.

Anglijos ir Šveicarijos rungtynėse prireikė pratęsimo, kai komandos apsikeitė įvarčiais ketvirtfinalio rungtynių pabaigoje.

Ir pratęsime žaidimas vyko labai atsargiai, tarsi abi rinktinės norėtų mušti 11 metrų baudinių seriją.

Tačiau paskutinėmis minutėmis per pratęsimą Šveicarija išgąsdino Anglijos rinktinę ir jos sirgalius – iš pradžių Xh.Shaqiri keldamas kampinį sukirto kamuolį į priekinę vartų sandūrą, o vartininkas J.Pickfordas įlėkė į tinklą.

Dar po minutės J.Pickfordas išgelbėjo anglus nuo pavojingo Zeki Amdouni smūgio.

Prieš rungtynes

Anglija buvo laikoma Europos čempionate favorite prieš turnyrą Vokietijoje.

Tačiau per grupės varžybas ir aštuntfinalį su Slovakija anglai atrodė blankiai, o jų varžovai šveicarai kaip tik nustebino brandžiu žaidimu.

Šveicarai aštuntfinalyje užtikrintai eliminavo Europos čempionų titulą gynusius italus, o šeštadienį turi šansą pirmą kartą iškopti į didelio futbolo turnyro pusfinalį.

Nors pastaraisiais metais Šveicarija nuolat dalyvauja pasaulio ir Europos pirmenybėse, aukščiausias pasiekimu liko ketvirtfinalis, kurį Alpių šalies komanda pasiekė ir pastarosiose Europos pirmenybėse.

Futbolo išradėja Anglija dažnai priskiriama prie favoritų, bet per 152 metų istoriją tik septintą kartą pasiekė didelių turnyrų pusfinalį.

Vida Press nuotr./Garethas Southgate'as

Du įvarčiai per septynias minutes

Šveicarijos futbolininkai neatrodė labai pavojingai, bet 74 minutę surengta ataka buvo rezultatyvi.

Reidą kraštu pradėję šveicarai pristatė kamuolį į vartininko aikštelę Breeliui Embolo, kuris slysdamas iš arti nukreipė kamuolį į vartus.

Vida Press nuotr./Breelis Embolo šiuo smūgiu pelnė įvartį.

Šveicarai išsiveržė į priekį 1:0, bet pirmavo neilgai.

80 minutę Bukayo Saka atliko puikų smūgį: iš tolimojo baudos aikštelės krašto Londono „Arsenal“ žaidėjo spirtas kamuolys nuskriejo į kitą vartų kampą.

Vida Press nuotr./Bukayo Saka išlygino rezultatą gražiu smūgiu.

Anglai pradžioje dominavo, bet progų mažai

Rungtynių pradžioje inciatyva priklausė Anglijai.

Per pirmą kėlinį anglai 55 proc. valdė kamuolį, ir pirmavo pagal smūgius (5-2), bet nė viena komanda nė karto nepataikė į vartų plotą.

Vida Press nuotr./Jude'as Bellinghamas

Porą smagių reidų atliko Jude'as Belinghamas, kurį stabdydamas geltoną kortelę užsidirbo Fabianas Scharas. Šiam Šveicarijos gynėjui tai aštunta kortelė iš viso per karjerą Europos čempionatuose – tai turnyro rekordas.

Apibendrinant pirmą kėlinį galima sakyti, kad Anglija sužaidė vieną geresnių kėlinių per savo pasirodymą šiame Europos čempionate, bet dominavimas rungtynėse gana sterilus, be ryškių progų įvarčiams.

Kitas ketvirtfinalis Berlyne tarp Nyderlandų ir Turkijos prasidėjo 22 val.

„Playtime 2024“ – kompiuteriniai žaidimai ir turnyrai, virtualios pramogos ir „OG Version“ koncertas
Patirti pelkes miesto širdyje: Vilniaus „Akropolyje“ lankytojai kviečiami į interaktyvų labirintą