Raheemo Sterlingo ir Harry Kane'o įvarčiai antrojo kėlinio pabaigoje lėmė, kad Anglija nutraukė 55 metus trukusį prakeiksmą.
Būtent prieš tiek laiko anglai pastarąjį kartą įveikė Vokietiją pasaulio arba Europos čempionato atkrintamosiose varžybose.
Tada, 1966-aisiais, anglai tą taip pat padarė „Wembley“ stadione, o vėliau pirmą ir kol kas paskutinį sykį tapo pasaulio čempionais.
Dabar Anglijos futbolininkai ir sirgaliai nusitaikė į žemyno čempionų taurę, kurios dar niekada nelaikė savo rankose.
„Tai neįtikėtina. Daug žmonių nurašė mus grupių etape, skundėsi dėl mūsų pasirodymų, dėl menko įvarčių skaičiaus, bet mes norėjome įrodyti, kad jie klysta. Visi buvo užsidegę ir norėjo išmesti Vokietiją bei eiti tolyn“, – po rungtynių sakė anglų saugas Declanas Rice'as.
Ypač saldi ši pergalė buvo Anglijos rinktinės strategui Garethui Southgate'ui. Būtent jo nesėkmingas baudinys lėmė anglų nesėkmę, kai su vokiečiais jie pastarąjį kartą susitiko Europos čempionato atkrintamosiose rungtynėse „Wembley“ stadione – tai nutiko per lemtingąjį 1996 m. čempionato pusfinalį, kurį laimėję vokiečiai vėliau tapo ir čempionais.
„Žaidėjai buvo nuostabūs, nuo pirmo iki paskutinio. Žiūrovai stadione taip pat buvo neįtikėtini, – savo auklėtinius ir 45 tūkst. sirgalių pagyrė G.Southgate'as. – Buvau čia, kai stadionas būdavo pilnas („Wembley“ talpina iki 90 tūkst. sirgalių – red. past.) ir negirdėjau tokio garso, kokį išgirdau šiandien. Energija stadione buvo neįtikėtina. O leisti jiems vykti namo su pergalės jausmu... Tai puiku, ypač po tokių sudėtingų metų namuose dėl pandemijos.“
Anglija „Euro 2020“ turnyre kol kas išsiskiria nuostabia gynyba. Ši komanda išlieka vienintele, vis dar nepraleidusia nė vieno įvarčio – anglų gynybos nepralaužė ne tik vokiečiai, bet ir kroatai, škotai ir čekai.
O puolimu rūpinasi R.Sterlingas, pelnęs tris iš keturių anglų įvarčių ir patenkantis tarp rezultatyviausių turnyro žaidėjų.
„Žinojome, kad turime žaisti puikiai prieš labai gerą komandą ir manau, kad taip ir žaidėme, – kalbėjo R.Sterlingas po pergalės prieš Vokietiją. – Žinojome, kad galime žaisti intensyviai ir kad ne visos komandos tokį intensyvumą atlaiko. Du vyrukai viduryje (Declanas Rice'as ir Kalvinas Phillipsas – red. past.) buvo klasiški – jie lyg žvėris suvalgė visą aikštės plotą.“
Triumfavę aštuntfinalyje, dabar anglai keliaus į Romą, kur jų lauks vienintelės išvykos rungtynės šiame čempionate.
Grupių etapą ir aštuntfinalį Londone žaidę anglai sėkmės atveju pusfinalį ir finalą vėl žaistų savajame „Wembley“, tad Anglijoje jau svajojama apie tai, kokia ekstazė kiltų, jei jų komanda praeitų ir ketvirtfinalio barjerą Romos olimpiniame stadione.
Jame Anglijos varžovais bus Ukrainos futbolininkai, tad anglai bus laikomi ryškiais dvikovos favoritais. Jei iškovos pergalę, anglai tik trečią sykį istorijoje pateks į Europos čempionato pusfinalį.
Bet šios šalies futbolo ekspertai jau žiūri ne tik į artimiausią barjerą, bet ir į tolesnius iššūkius. Jeigu nugalės Ukrainą, anglai pusfinalyje susidurs su sykį jau įveikta Čekija arba Danija, bei pergalės atveju pirmą sykį istorijoje patektų į finalą.
„Jeigu mums seksis ir pateksime į finalą, tai bus šeštosios mūsų rungtynės „Wembley“ stadione. Nemanau, kad galėjome tikėtis geresnio scenarijaus, – BBC kalbėjo Anglijos futbolo legenda Alanas Sheareris. – Tikėjimo, kad Anglija gali laimėti turnyrą, man suteikia ne tik namų pranašumas, bet ir jos žaidimas.
Anglija niekada neturės geresnio šanso laimėti Europos čempionatą.“
Anglija prieš Ukrainą ketvirtfinalyje Romoje kausis šeštadienį nuo 22 val.