Europos čempionai kraunasi lagaminus: C.Ronaldo ir kompaniją pražudė E.Cavani dūriai

Europos čempionams pasaulio čempionatas baigėsi aštuntfinalyje. Portugalijos rinktinė kovėsi, bet 1:2 pralaimėjo Urugvajui ir baigė pasirodymą pasaulio čempionate Rusijoje.
Cristano Ronaldo ir Edinsonas Cavani
Cristano Ronaldo ir Edinsonas Cavani / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmas įvartis krito jau 7-ąją minutę, kai puikų Luiso Suarezo perdavimą surado ir meistriškai galva kamuolį į vartus nukreipė Edinsonas Cavani.

Pirmajame kėlinyje portugalai atrodė blankiai ir daug pavojaus nesukūrė. Prieš antrojo kėlinio startą Portugalijos futbolininkai surengė bendrą pasitarimą tiesiog tunelyje, vedančiame į aikštę.

Vaisių kovingumas davė 55-ąją minutę, kuomet aukšto perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Pepe rezultatą išlygino.

Vis tik tai buvo E.Cavani vakaras. PSG puolėjas 62-ąją minutę meistriškai vienu lietimu nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir vėl išvedė Urugvajų į priekį.

Portugalų žvaigždė Cristiano Ronaldo 72-ąją minutę parodė džentelmenišką gestą, kuomet traumą gavusiam E.Cavani padėjo palikti aikštę.

Nors portugalai bandė kabintis ir lyginti rezultatą, Urugvajaus geležinės gynybos sienos dar kartą pramušti nepavyko.

Rungtynes tradiciškai aprašė 15min.

Rungtynių eiga. Portugalija – Urugvajus

Antras kėlinys

90+3 min. R.Quaresma labai piktas ant teisėjo dėl nesušvilptos pražangos. Portugalai užsipuolė arbitrą, tačiau nieko nepasiekė.

90+3 min. Urugvajus galėjo padėti tašką, bet greitos atakos rezultatyviai užbaigti nepavyko.

83 min. Portugalai bandė aštrinti žaidimą, tačiau kol kas realaus pavojaus Urugvajaus vartams nebuvo.

71 min. E.Cavani, pelnęs abu Urugvajaus įvarčius, patyrė traumą. Jį iš aikštės palydėjo džentelmeniškai pasielgęs C.Ronaldo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Cristano Ronaldo ir Edinsonas Cavani

70 min. F.Muslera paliko vartus, tačiau kamuolio nesugavo, o į tuščius vartus nepataikė B.Silva.

62 min. Edinsoną Cavani Portugalijos rinktinės gynėjai sapnuos košmaruose. Dar vienas puolėjo įvartis. Šįkart PSG atstovas vienu lietimu dešine koja meistriškai nukreipė kamuolį į vartų tinklą – 1:2.

55 min. Įvartis! Pirmas įvartis į Urugvajaus vartus šiame čempionate. Portugalija įžaidė kampinį, pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur Pepe galva nuginklavo F.Muslerą – 1:1.

48 min. Portugalai vos neprisižaidė savo aikštės pusėje. Jų laimei, E.Cavani liestas kamuolys skriejo į užribį.

45 min. Prieš pat antrojo kėlinio pradžią Portugalijos rinktinė susibūrė į bendrą pasitarimą, atrodo, kad Europos čempionai kils į lemiamą šturmą.

Pirmas kėlinys

44 min. L.Suarezas po smūgio į nugarą krito susiėmęs už galvos. Portugalai kamuolio į užribį neišspyrė ir už tai susilaukė varžovų priekaištų.

42 min. Portugalija puolime kol kas žaidė be minties, o geležinė Urugvajaus gynyba – ir toliau nepramušama.

31 min. Šansas Portugalijai. Pražanga šalia baudos aikštelės leido C.Ronaldo pabandyti laimę baudos smūgiu, tačiau portugalų žvaigždė smūgiavo į gyvatvorę.

22 min. Koks geras L.Suarezo baudos smūgis. Tiesa, R.Patricio spėjo kyštelėti ranką ir kamuolį atmušė.

13 min. Rungtynės neapsiėjo be incidentų. Vienas iš žiūrovų pabandė išbėgti ant žaliosios vejos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sirgalius bandė įsiveržti į aikštę

7 min. Įvartis! Štai taip! Urugvajus išbėgo į žaibišką ataką, o po Luiso Suarezo perdavimo galva pasižymėjo Edinsonas Cavani – 0:1.

6 min. Cristiano Ronaldo šovė į vartus, bet vartininkas kamuolį sugavo užtikrintai.

2 min. Nebloga Portugalijos ataka, užsibaigusi netiksliu smūgiu.

Startinės komandų sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio (Lisabonos „Sporting“), Pepe (Stambulo „Besiktas“, Turkija), Raphaelis Guerreiro (Dortmundo „Borussia“, Vokietija), Jose Fonte („Dalian Yifang“, Kinija), Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“, Ispanija), Joao Mario („West Ham“, Anglija), Bernardo Silva („Manchester City“, Anglija), Williamas Carvalho (Lisabonos „Sporting“), Ricardo Pereira („Porto“), Goncalo Guedesas („Valencia“, Ispanija), Adrienas Silva („Leicester“, Anglija).

Urugvajus: Fernando Muslera (Stambulo „Galatasaray“, Turkija), Jose Maria Gimenezas (Madrido „Atletico“, Ispanija), Diego Godinas (Madrido „Atletico“, Ispanija), Rodrigo Bentancuras (Turino „Juventus“, Italija), Nahitanas Nandezas (Buenos Airių „Boca Juniors“, Argentina), Luisas Suarezas („Barcelona“, Ispanija), Lucas Torreira (Genujos „Sampdoria“, Italija), Matias Vecino (Milano „Inter“, Italija), Diego Laxaltas („Genoa“, Italija), Edinsonas Cavani (PSG, Prancūzija), Martinas Caceresas (Romos „Lazio“, Italija).