Ao Tanaka įvartis buvo toks svarbus, kad apvertė rungtynėse viską.
2:1 pasibaigusiose rungtynėse antrasis japonų įvartis buvo įskaitytas po VAR peržiūros, bet vis tiek tapo kalbų pasaulio futbolo čempionate epicentru.
Ką sakė įvartį pelnęs Ao Tanaka?
Slysdamas veja Kaoru Mitama pasiekė kamuolį, besiritantį per galinę aikštės liniją.
Po akimirkos sulaukęs perdavimo prie pat vartų linijos Ao Tanaka nukreipė kamuolį į vartus ir Japonija pasileido švęsti.
Tačiau teisėjo asistentas signalizavo – jo matymu kamuolys buvo už linijos prieš K.Mitamai jį pasiekiant, tad įvartis neturi būti įskaitytas.
Vis dėlto po VAR peržiūros įvartis buvo užfiksuotas, nors net ir įvarčio autorius nebuvo dėl visko tikras.
Ao Tanaka teigė, negalėjęs įžiūrėti, ar komandos draugas sugebėjo išlaikyti kamuolį aikštės pusėje.
„Taigi, aš nebūčiau nusivylęs, jei įvartis nebūtų įskaitytas“, – „Kicker“ sakė A.Tanaka.
Treneriui neaišku – nuotrauka suklastota?
Ispanijos rinktinės treneris Luisas Enrique kalbėjo nuotrauką, kuri jam rodė, kad kamuolys buvo už linijos.
„Tada ji turėjo būti suklastota. Negali būti, kad nuotrauka reali“, – stebėjosi treneris L.Enrique BBC, aiškiai bylodamas apie tai, kad įvartis neturėjo būti įskaitytas, jei nuotrauka atitinka tikrovę.
Anglijos lygos teisėjas Mike'as Deanas buvo įsitikinęs, kad Japonijos rinktinės antrasis įvartis yra legalus.
„Tai – teisingas sprendimas. Jūs negalite įžiūrėti jokios žolytės tarp kamuolio ir linijos“, – „Bein Sports“ teigė M.Deanas.
Jį palaikė ir kitas elitinis teisėjas Jonas Erikssonas. Instagrame nuotrauka pasidalinęs švedas rašė: „Negali būti tikras kurioje vietoje kamuolys pasisuko. Bet jei ten, kur matome, viskas yra gerai.“
Ypač daug klausimų kilo Vokietijoje, kurios šalies futbolininkai po japonų pergalės liko treti grupėje, nepaisant paskutiniųjų laimėtų rungtynių prieš Kosta Riką.
„Teisėjas pažvelgė į asistentą, – komentavo teisėjavimo ekspertas Patrickas Ittrichas „MagentaTV“. – Jie greitai trumpai sukontaktavo. Asistentas tikriausiai irgi nebuvo visiškai įsitikinęs. Buvo pakelta vėliavėlė, bet reikėjo patikrinimo. Įvartis buvo įskaitytas, nors tikrinimo procesas užtruko labai ilgai, kol įvartis buvo pripažintas. Galbūt jis būtų įskaitytas iškart, jei asistentas būtų nepakėlęs vėliavėlės?
Todėl mums ir reikia vaizdinių įrodymų. Turime juos, nes yra vartų linijos kamera, stadionuose yra ir įvairios kitos kameros, leidžiančios patikrinti dar tiksliau. Regis, jie rado vaizdinį įrodymą, kad kamuolys nebuvo už linijos.“
„Bild“ rašė, kad šis epizodas priminė 1966 metų finalą, kai visiškai panašioje situacijoje buvo įskaitytas anglų įvartis, o galiausiai Anglija tapo čempione, laimėjusi auksinį mačą 4:2.
Tada pratęsimo 11-ąją minutę anglas Geoffas Hurstas smūgiu iš arti nuginklavo vokiečių vartininką Hansą Tilkowskį.
Tai buvo trečiasis anglų įvartis, įskaitytas G.Hurstui iš arti pataikius į viršutinį vartų virpstą ir kamuoliui atšokus prie vartų linijos.
Šveicarų arbitras Gottefriedas Dienstas iš pradžių nustatė kampinį, o tik paskui po konsultacijų su asistentu iš SSRS Tofiku Bahramovu įskaitė įvartį. Jų pokalbis buvo anglų kalba, nors T.Bahramovas mokėjo tik azerų ir rusų kalbas.
„Paskui paaiškėjo, kad įvartis neturėjo būti įskaitytas, – priminė „Bild“. – Visai kaip rungtynėse tarp Japonijos ir Ispanijos?“
Po įtampos kupino ketvirtadienio vakaro grupės varžybas laimėjusi Japonija aštuntfinalyje susitiks su Kroatija, o Ispanija žais su Maroku.