Sportas gyvai

Kylianas Mbappe pasruvo krauju, bet prancūzai palaužė austrus

Kylianas Mbappe vėl liko be įvarčio Europos čempionatų istorijoje, o mačą baigė anksčiau laiko dėl veikiausiai sulaužytos nosies, bet prancūzai išvargo pergalę.
Kylianas Mbappe
Kylianas Mbappe / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Didier Deschamps'o auklėtiniai D grupės rungtynėse Diuseldorfe 1:0 (1:0) palaužė kovingą Austrijos rinktinę.

Vienintelį įvartį mušė austrai, tačiau padarė tai... į savo vartus. 33 minutę nelaimė ištiko gynėją Maximilianą Woberį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maximilianas Woberis įsimuša kamuolį į savo vartus

Drąsiai su vienais didžiausių „Euro 2024“ favoritų kovoję austrai netgi ilgiau kontroliavo kamuolį (52-48 proc.) ir kėlė daugiau kampinių (6-2). Tiesa, pagal smūgius į vartus dominavo prancūzai (14-5). Kaip ir pagal tikėtinus įvarčius (xG, 2,03-0,77).

Kitose šios grupės rungtynėse Nyderlandai vakar 2:1 palaužė lenkus.

Pasaulio čempionatuose net 12 sykių savo karjeroje jau pasižymėjęs 25-erių K.Mbappe žemyno pirmenybėse lieka be įvarčio.

Europos čempionate 2021-aisiais jis ne tik nepelnė nė vieno įvarčio per 4 rungtynes, bet ir nerealizavo lemiamo baudinio į šveicarų vartus, kai prancūzų žygis sensacingai baigėsi jau aštuntfinalyje.

Pirmadienio grumtynėse su Austrija jis nebaigė mačo anksčiau laiko, kai smūgiuodamas galva pataikė nosimi į varžovo petį ir apsipylė krauju. Kraujavimą sustabdyti pavyko, bet nosis atrodė lūžusi.

Kraujas liejosi ir kitam Prancūzijos rinktinės lyderiui Antoine'ui Griezmannui, kai šis po kontakto su austrų gynėju rėžėsi į reklaminius stendus. Bet jis galėjo tęsti rungtynes.

Startinės sudėtys

9 min. Austrai žaidžia drąsiai ir bando spausti prancūzus, kai šie žaidžia su kamuoliu, bet K.Mbappe tarsi ant motociklo nurūksta kraštu ir austrus nuo praleisto įvarčio gelbėja tik vartų sargas.

Vida Press nuotr./Prancūzų futbolo sirgaliai

28 min. Austrai vis dar žaidžia be smūgių į vartus. Prancūzai yra atlikę keturis, bet ir jų atakos stringa kovingų austrų gynyboje.

35 min. Nuostabus šansas austrams, bet Ch.Baumgartneris sugadina tiesiog nuostabų M.Sabitzerio perdavimą nesėkmingai pataikydamas į kamuolį.

Vida Press nuotr./Austrų proga

38 min. „Neįmuši į varžovų vartus, įsimuši... į savo“. Auksinės progos neišnaudoję austrai siunčia kamuolį į savo vartus. K.Mbappe skersuotą kamuolį nesėkmingai nukreipia M.Woberis (0:1).

45+1 min. Pertrauka.

Vida Press nuotr./Austrijos futbolo rinktinės sirgalius

55 min. K.Mbappe prakeiksmas tęsiasi... Prancūzas lyg motociklu atitrūksta nuo varžovo, bet... nepataiko į vartus.

85 min. Skausmingas epizodas. K.Mbappe, smūgiuodamas galva, nosimi pataiko į varžovą. Kraujas liejasi upeliais, o nosis atrodo taip, lyg būtų lūžusi.

90+5 min. O.Giroud turi nuostabią progą dėti tašką šiose rungtynėse, bet tinkamai nepataiko į kamuolį.

90+9 min. Rungtynių pabaiga. Prancūzai švenčia pergalę, nors vienintelį įvartį mušė austrai. Tik... į savo vartus.

Standings provided by Sofascore

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius