„Atlantą“ įveikęs „Kauno Žalgiris“ kyla į pirmąjį A lygos trejetą

„Kauno Žalgiris“ iškovojo dar vieną pergalę Lietuvos futbolo A lygoje. Kauniečiai namuose 2:1 palaužė Klaipėdos „Atlantą“.
A lygos futbolo rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ - „Kauno Žalgiris“
A lygos futbolo rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ - „Kauno Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Kauno Žalgiris“ dviem Joao Figueiredo (17 min.) ir Pijaus Širvio (87 min.) įvarčiais paguldė „Atlantą“ ant menčių. Klaipėdiečiai paguodos įvartį pelnė tik 94-ą minutę, kai pasižymėjo Vytautas Lukša.

Pasinaudojęs Kauno „Stumbro“ lygiosiomis Panevėžyje, „Kauno Žalgiris“ su 15 taškų pakilo į trečią poziciją.

Rungtynių eiga:

Ilgiau kamuolį susitikimo pradžioje kontroliavę šeimininkai pasinaudojo viena pirmųjų progų bei 17-ąją minutę išsiveržė į priekį. Po puikaus Deivido Šešplaukio perdavimo tiksliu smūgiu pažeme pasižymėjo puolėjas Joao Figueiredo.

Legionierius iš Brazilijos pelnė šeštą įvartį ir pakilo į antrą vietą rezultatyviausių čempionato futbolininkų rikiuotėje.

Po praleisto įvarčio svečiai pradėjo žaisti aktyviau, tad netrūko darbo tiek „Kauno Žalgirio“ gynėjams, tiek vartininkui Deividui Mikelioniui. Pastarasis atrėmė pavojingą Darvydo Šerno smūgį, o pačioje kėlinio pabaigoje rezultatą galėjo išlyginti visai šalia vartų kamuolį pasiuntęs Vytautas Lukša.

Efektingu epizodu 38-ąją minutę išsiskyrė Kauno klubo brazilas Renato Matosas. Puolėjas gražiai suklaidino varžovą ir labai pavojingai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą – kamuolys skriejo greta virpsto.

Antroje mačo dalyje „Kauno Žalgiris“ kur kas daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui, tačiau „Atlantas“ kartais rasdavo spragų išties darniame kauniečių gynybos mechanizme.

Šeimininkams pasisekė, kai 57-ąją minutę V.Lukšos į baudos aikštelę pasiųstas kamuolys atsimušė į virpstą, dar sykį labai pavojingai smūgiavo D.Šernas.

87-ąją minutę savo žodį tarė po keitimo pasirodęs futbolininkas. Nedaug šansų šiame sezone pasireikšti gaunantis Pijus Širvys gražiai nusimetė kamuolį krūtinę ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, pasižymėjo pirmu sezono įvarčiu.

Dvikovos pabaigoje, ketvirtą pridėto laiko minutę, V.Lukša atliko puikų baudos smūgį ir meistriškai perkėlė kamuolį per gyvatvorę. Tiesa, netrukus po šio epizodo teisėjas užfiksavo rungtynių pabaigą.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?