„Barcelona“ trečią kartą istorijoje tapo stipriausiu planetos klubu

„Barcelona“ futbolininkai nuo šiol bus pelnytai laikomi stipriausia futbolo komanda pasaulyje. Sekmadienį Jokahamoje (Japonija) vykusiame FIFA pasaulio klubų futbolo taurės turnyro finale katalonai 3:0 sutriuškino Buenos Airių „River Plate“.
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Scanpix“ nuotr.

UEFA Čempionų lygos laimėtojai ryškiai pranoko „Copa Libertadores“ trofėjaus savininkus ir dominavo aikštėje nuo pat pirmųjų dvikovos minučių.

36-ąją minutę „Barcą“ į priekį išvedė kamuolį į savo tautiečių vartus pasiuntęs Lionelis Messi. Argentinietis baudos aikštelėje gavo perdavimą iš Neymaro ir klastingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Marcelo Barovero ginamus vartus.

49-ąją minutę Luisas Suarezas pelnė ketvirtą savo įvartį šiame turnyre. „Barcelona“ surengė greitą kontrataką ir po Sergio Busquetso nuostabaus perdavimo vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs urugvajietis persvarą padvigubino.

Po šio įvarčio Argentinos klubo gynyba visiškai subyrėjo. Katalonai turėjo daugybę progų pasižymėti, tačiau jų išnaudoti niekaip nepavyko.

Trečias įvartis į Buenos Airių ekipos vartus krito tik 68-ąją minutę, kai po antrojo Neymaro rezultatyvaus perdavimo dar kartą pasižymėjo L.Suarezas.

„Barcelona“ vienuolikei tai buvo ketvirtasis šio turnyro finalas – 2006-ais metais ji 0:1 nusileido Porto Alegrės „Internacional“ (Brazilija) ekipai, 2009-aisiais po pratęsimo 2:1 įveikė La Platos „Estudiantes“ (Argentina), o dar po dviejų metų 4:0 sutriuškino „Santos“ (Brazilija).

Katalonijos klubas tapo pirmuoju planetos klubu, kuris šį trofėjų iškovojo trečią kartą.

„River Plate“ buvo jau ketvirtoji Argentinos komanda, žaidusi šio turnyro finale, tačiau šios šalies klubams pasaulio klubų futbolo taurės iškovoti dar taip ir nepavyko.

Mače dėl bronzos medalių Gvandžou „Evergrande Taobao FC“ 1:2 nusileido Hirošimos „Sanfecce“.

Penktoji vieta turnyre atiteko Centrinės ir Šiaurės Amerikos bei Karibų šalių (CONCACAF) regiono čempionei Meksiko „CF America“ (Meksika) vienuolikei, kuri trečiadienį 2:1 (2:1) nugalėjo Afrikos čempionus „TP Mazembe“ (Kongo Demokratinė Respublika) futbolininkus.

2014 metais Maroke vykusias pasaulio klubų pirmenybes laimėjo Madrido „Real“ (Ispanija) klubas, finale 2:0 (1:0) nugalėjęs Buenos Airių „San Lorenzo“ (Argentina) komandą.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?